Nõmme United kindlustas pronksikohta, Mätas kerkis tabeli tippu (Vändra väravavaht skooris) (0)

Kevin Mätas (vasakul) on hetkeseisuga Esiliiga kõige täpsema jalaga mees. Foto: Raido Kull

Esiliiga 30. mänguvoorus sai suure võidu tabelisse Nõmme United, alistades võõrsil 5:0 Tartu Tammeka U21 võistkonna.

Pealinlased avasid skoori juba neljandal minutil, kui täpne oli keskkaitsja Sander Alex Liit. Pooltunni möödudes sai tabamuse kirja ka tema keskkaitsepartner Erko Jonne Tõugjas, teisel poolajal tegid skoori Robi Saarma ja kaks korda jala valgeks saanud Kevin Mätas. Ühtlasi tõusis sel hooajal 21 väravat löönud Mätas Esiliiga parimate väravaküttide tabelis esikohale, Maardu Linnameeskonna kapten Ilja Zelentsov jääb temast maha kahe tabamusega.

United ei saa enam tõusta kahe esimese hulka, sest Pärnu Vaprus ja Maardu Linnameeskond on neile kahe allesjäänud kohtumisega püüdmatud, küll aga astuti tänase võiduga suur samm pronksmedalite suunas. Flora U21 ja FC Elva, kellel mõlemal pidada veel kolm mängu, jäävad Unitedist nüüd maha seitsme punktiga. Tammeka duublile tähendas kaotus aga seda, et neil pole enam võimalik kahe viimase kohtumisega kuuendast kohast kõrgemale tõusta.

Oma hooajale tõmbasid joone alla tabeli kaks viimast Kohtla-Järve JK Järve ja Vändra Vaprus, kusjuures nende kohtumine peeti Tallinnas Sportland Arenal. Mõlema meeskonna jaoks oli vastasseis suures plaanis mõttetu, sest Järve oli sel hooajal Esiliigas kindel punane latern, Vaprus minetas aga eelmiste voorudega võimaluse eelviimasest kohast ja samuti Esiliiga B-sse langemisest pääseda.

Mängu ebaolulisust ilmestas seegi, et Järve tuli kohale kõigest 11 mängijaga ja Vändralgi oli pingil vaid kaks vahetusmeest. 17 pealtvaataja silme all peetud kohtumise saatuse keeras Vändra enda kasuks avapoolaja lõpus, kui Kaarel Saaremets lõi kahe minuti sees kaks väravat. Lõppskoor vormistati eelmainitud kahe varumehe abiga viimase kümnekonna minuti jooksul, kusjuures jala sai valgeks ka pingilt ründajana sekkunud varuväravavaht Hans Naano.

Kohtla-Järve ja Vändra pallivad uuel hooajal Esiliiga B-s, kindlasti tõuseb nende üheks asendajaks Paide Linnameeskond U21 ning teisest kohast hoiab kinni Tartu JK Welco.