Number üheksa tegi üheksast üheksa, kümnes toob Realile tiitli (0)

Veerand tundi ja tehtud - sellist rada mööda näis tiitlikursil liikuv Real Madrid võõrsil Granada vastu sammuvat. Lõpuks tehti enda elu küll märksa raskemaks kui vaja, ent 2:1 võit ja kolm punkti saadi siiski kätte. See tähendab, et kaks vooru enne hooaja lõppu vajab Real meistritiitli kindlustamiseks vaid ühte võitu.

Skoori avas juba kümnendal minutil palli terava nurga alt võrku saatnud vasakkaitsja Ferland Mendy, kellele see oli hooaja esimene tabamus. Ühtlasi sai temast sel hooajal juba 21. Reali mängija, kellel vähemalt üks värav kirjas. Platsil käinud meestest ei ole võrku sahistanud vaid väravavahid Thibaut Courtois ja Alphonse Areola ning väljakumängijatest kaitsja Eder Militao, vaid 30 minutiks platsile pääsenud Brahim Diaz ning hooaja esimeses pooles kõigest viies mängus väljakul käinud ja talvel Müncheni Bayernisse laenatud Alvaro Odriozola.

Kuus minutit pärast Mendy väravat kaldus pendel klubisiseses skoorijate tabelis vastupidisesse äärmusesse, sest Reali vasturünnaku lõpetas täpse löögiga Karim Benzema, kellele see oli käimasoleval hooajal juba 19. liigavärav. Kuigi kõik näis olevat soosikute kontrolli all, lubati Granada teisel poolajal mängu tagasi. Casemiro kaotas keskväljal palli ning Courtois' jalge vahelt palli võrku saatnud Darwin Marchis vähendas vahe uuesti minimaalseks.

Lõpuminutitel oli Real surutud kaitsesse ning mitu korda pidi hiilgama Courtois, 86. minutil tõrjus aga kapten Sergio Ramos jalgadega väravajoonelt Ramon Azeezi terava löögi. 2:1 püsis siiski lõpuvileni ja koroonapausi järel ainult võite tunnistanud Real kirjutas üheksandat mängu järjest tabelisse kolm punkti.

Kõik see tähendab, et kui Real saab neljapäeval kodus jagu Villarrealist, on klubi ajaloo 34. Hispaania meistritiitel nende. Nelja punkti kaugusel olev Barcelona mängib täpselt samal ajal kodus Osasunaga ning peab ise kindlasti võitma ja lootma, et Real kaotab punkte. Kui tiitliheitlus jääb pühapäeval toimuva viimase vooru otsustada, on rivaalid vastase poolest üsna võrdses seisus: Barcelona sõidab külla praegu 17. real olevale Alavesile, Real aga 18. kohta hoidvale Leganesile. Peaksid kaks kanget lõpetama aga hooaja võrdsetel punktidel, läheb tiitel ikkagi Realile, kellele kuulub paremus omavahelistes mängudes.

Meistrite liigasse pääseva esineliku koosseis sai esmaspäevaste mängudega samuti ametlikult paika - peale Reali ja Barcelona esindavad järgmisel hooajal Euroopa tugevaima klubisarja alagrupiturniiril Hispaaniat Atletico Madrid ja Sevilla. Enne tänast veel õhkõrna lootust omanud Villarreal jäi kodus 1:2 alla Real Sociedadile ning peab kahes viimases voorus kõvasti pingutama, et mitte eurokohtadelt sootuks välja langeda.

Sociedad jääb viienda koha säilitanud Villarrealist maha kolme punktiga nagu ka Alavesiga väravateta viigi teinud Getafe. Oma võimalused on ka neid jälitaval Athletic Bilbaol ning kaarte segab veelgi asjaolu, et Sociedadil ja Athleticul on Euroopasse pääsemiseks olemas varuvariant. Baski klubid mängivad teineteisega Hispaania karikafinaali, mille võitja lunastab samuti europääsme. Finaali toimumisaeg pole aga veel teada, sest mõlemad klubid tahaksid mängida publiku ees, samas kui UEFA on andnud käsu mäng hiljemalt 5. augustiks igal juhul ära pidada, ähvardades vastasel juhul anda eurosarja koha La Ligas seitsmendana lõpetavale meeskonnale.

Granada - Real Madrid 1:2 (0:2)