Oivaline Brasiilia andis tormihoiatuse (0)

Copa America A-alagrupis kindlustasid edasipääsu veerandfinaalidesse võõrustajamaa Brasiilia ning Venezuela.

Eelmises voorus suurfavoriidile Brasiiliale tuska valmistanud Venezuela jätkas tugevat turniiri ning alistas kindlalt 3:1 Lõuna-Ameerika jalgpalli igavese autsaideri Boliivia. Lõviosa tööst tegi ära viimati Cadizi klubis mänginud 26-aastane ründaja Darwin Machis, kes lõi kõi kaks väravat, neist esimene oli Venezuela ajaloo kiireim värav Copa America turniiridel, kui skoorimiseks kulus tal vaid minut ja 15 sekundit.

Erinevalt teise vooru mängust ei jätnud Brasiilia midagi juhuse hooleks. Juba 32. minutiks oli seis Peruu vastu 3:0, neist üsnagi vaatamisväärne oli Roberto Firmino 19. minuti tabamus. Teisel poolajal vormistasid lõppseisuks 5:0 Dani Alves ja Willian.

Kuigi Peruu kaotas suurelt ja jäi grupis kolmandaks, on neil endiselt head võimalused ühena kahest kolmanda koha omanikust veerandfinaali pääseda.

Boliivia - Venezuela 1:3 (0:1)
82. Leonel Justiano - 2., 55. Darwin Machis, 87. Josef Martinez

Peruu - Brasiilia 0:5 (0:3)
12. Casemiro, 19. Robeto Firmino, 32. Everton, 53. Dani Alves, 90. Willian.

Tabeliseis: 1. Brasiilia 7 punkti (3 mängust), 2. Venezuela 5 (3), 3. Peruu 4 (3), 4. Boliivia 0 (3)