Õnnestunud vahetused tõid Infonetile kuuenda koha (0)

Tehtud! Infonet võttis kuuenda koha endale jõuga. Foto: Jana PiparMeistriliiga viimase vooru ehk väärtuslikema võidu sai FC Infonet, kes alistas hilistest väravatest Narva Transi ning võitis sellega endale kuuenda tabelikoha.

Transi väravad kirjutati Albert Taari ja Irie nimele, Infoneti tabamuste autoriteks märgiti Oleg Valov, Eduard Golovljov ja Vladislav Ogorodnik.

Otsustavale duellile kuuenda koha nimel tulid meeskonnad erinevate tujudega. Trans oli lõpuks oma mängu käima saanud ja sihtis kolmandat järjestikust võitu, Infonet oli aga vastupidiselt kuues mängus järjest võiduta, saades vaid ühe punkti 18-st. Transi vedas selles mängus aga alt vana haigus - üldine ebastabiilsus ja kontsentratsiooni puudumine.

Tuline algus

Mäng algas aktiivselt ja tasavägiselt. Narva üritas kohe initsiatiivi enda kätte võtta ja panustas kiirele väravale. Piirilinlased valdasid palli ning üritasid rahulikult kombineerida, kuid esimene ohtlik moment oli hoopis Infoneti loodud. 3. minutil said võõrustajad trahvilöögi, Konstantin Nahki tsenderdus lendas penaltipunkti kohale, kus Andrei Kalimullin sellele jala vahele sai, ent tema löök lendas pisut üle Kristaps Dzelme värava.

Transi esimene ohtlik moment tekkis samuti karistuslöögist. Viktor Plotnikovi tsenderdus lendas Infoneti värava alla, kus Ilja Kassjantšuk eksis palli rusikatega väljalöömisel. Pärast mitut põrget sai palli endale Albert Taar, kes viis täpse madala löögiga Transi 8. minutil 1:0 juhtima.

Infonetile selline seis ei sobinud ja meeskond asus ründama, kuid Transi kaitsjad blokeerisid vähemalt esialgu paljud katsed ära. Kuid Transi peaprobleemiks on sel aastal olnud kontsentratsiooni puudumine, mis annab endast mitu korda mängu jooksul tunda ning nii juhtus ka seekord - Infonetil õnnestus viigistada vähem kui kümne minuti pärast.

17. minutil andis Maksim Lipin paremal äärel kahe Transi mängija vahelt söödu Jevgeni Gurtšioglujantsile, kes lükkas palli edasi Oleg Valovile, kelle Transi keskkaitsjad üksinda olid jätnud. Valov pani seitsme meetri pealt terava nurga alt sellele rünnakule vägeva punkti - 1:1.

Need momendid jäid esimesel poolajal ainsateks, mida saab nimetada väravavõimalusteks. Platsil käis tõeliselt mehine heitlus, kus polnud palju ilu, ent oli tahtmist mõlema meeskonna poolt. Enamjaolt lootsid meeskonnad ehk natuke liiga palju tsenderdustele, kuid mõlema tiimi keskkaitsjad nullisid vastaste põhilised ohud - Infoneti poolelt Manucho ning Transi poolt ründes mänginud keskkaitsja Pavel Avdejevi -, siis midagi ohtlikke nendest ei sündinud.

Vägev finaal

Ka teise poolaja esimene pooltund kulges samas vaimus - ilma suurte momentideta ja Narva meeskonna kerge domineerimise all. Transi üritas igal sobival võimalusel peale lüüa, ent sageli ei väärinud sellised katsed Kassjantšuki tähelepanu, kuna nende täpsus jättis kõvasti soovida.

Varem või hiljem pidi aga kvantiteedist saama kvaliteet - 72. minutil tabas Plotnikov vasakult äärelt karistuslöögist posti, keegi Infoneti kaitsjatest pallini ei jõudnud ning Irie saatis nahksfääri peaga edasi väravasse - 1:2.

Edasi juhtus aga see, mis ajas Transi peatreeneri Valeri Bondarenko marru ja mille tõttu otsustas ta treeneripingilt enneaegselt lahkuda - Trans jäi saavutatuga rahule ning selle meeskonna tegevuses oli näha nii lohakust kui ka vastase alahindamist. Kuigi veel rünnati ja domineeriti, tehti oma töö ikka suhteliselt laisalt.

Sellele reageeris viivitamatult Infoneti loots Aleksandr Puštov, kes kahe suurepärase taktikalise käiguga mängu pea peale pööras. Noored ründajad Eduard Golovljov ja Vladislav Ogorodnik sekkusid mängu veerand tundi enne lõppu, kuid seda aega oli piisavalt, et noored saaksid väravad kirja.

86. minutil murdis paremalt äärelt trahvikasti Golovljov, kelle vastu jäi saamatuks Vitali Andrejev. Dzelme üritas väravast väljatulemisega viigiskoori ennetada, kuid Golovljov ennetas lätlast pealelöögiga ja oli täpne - 2:2.

Trans sellest nokdaunist toibuda ei suutnud. Meeskonnal kadus kokkumäng ja mõtestatus ründefaasis lõplikult. Kuigi ka Infonet midagi erakordset välja mõelda ei osanud, oli tallinlastel lihtsalt rohkem tahtmist ja sära silmis. Võiduvärava tõid infonetlastele Manucho ja Vladislav Ogorodnik - 91. minutil andis esimene hea söödu värava alla ja teine virutas võitluses kahe kaitsjaga paarilt meetrilt palli lati alla - seisuks tabloole 3:2 ning Infonetile tabelisse kuues koht!

Mängu parim - Aleksandr Puštov.

See võit oli Infoneti treeneri võit. Targad vahetused ja meeskonna pidev kõrges tempos hoidmine on just need faktorid, mis tõid Infonetile kuuenda koha.