Operi lahkumismäng sai mannetu lõpu (hinda mängijaid!) (11)

Foto: Jana PiparEesti jalgpallikoondis ei suutnud Andres Operi lahkumisetendusel enamat mannetust 1:1 viigist Gibraltari vastu.

Eesti alustas mängu kohati üllatava formatsiooniga: puhas vasakäär kui selline puudus ning vasemal äärel pidi pea et üksinda opereerima Nõmme Kaljus palliv Ken Kallaste, keda toetas ründefaasis Henri Anier.

Matši algus oli koduperemeeste poolt aktiivne, sest juba algminutitel pidi head tõrjetööd tegema Gibraltari kollkipper Jordan Perez: esmalt tuli tal tõrjuda Henri Anieri paremalt äärelt sooritatud löök, seejärel aga Ken Kallaste üritus.

Gibraltari avapoolaja ohtlikuim moment sündis 12. minutil, kui löögile sai võõrsilvõistkonna Kyle Casciaro. Tema sooritus lendas aga napilt Sergei Pareiko valvatava värava tagapostist mööda.

Paari head momenti omas ka lahkumiskohtumist pidanud Andres Oper, kes oma 38 koondiseväravale siiski täna lisa ei saanud.

Mängu esimest tabamust pidi kohale tulnud fännid ootama 31 minutit: Konstantin Vassiljevi antud nurgalöögi saatis hüppe pealt jalaga väravasse rahvusesinduse kapten ja kaitse tugitala Ragnar Klavan. Olgu öeldud, et värava puhul oli Eestil ka tibake õnne, sest suluseisus olnud Karol Mets oleks pallile peaaegu enne Klavanit pihta saanud, mis oleks Augsburgis mängiva keskkaitsja kolmanda koondisevärava ära nullinud.

Teise poolaja lõpus toimusid kaks tähtsat vahetust: 35. minutil vahetati välja Oper, kelle asemele asus edurivvi Sander Post. Seitse minutit hiljem pidi väljakult lahkuma paremkaitsja Enar Jääger, kes oli silmnähtavalt lonkamas. Belgias profileiba teeniva Jäägeri asemel asus väljakule Frank Liivak, kellele oli see sinisärkide debüüdiks.

Gibraltar mängu tagasi

Teist poolaega alustas paremini Gibraltar, kes valdas palli küll, kuid ei suutnud sellega midagi ohtlikku luua.

Külalised Pürenee poolsaarelt näitasid oma ohtlikkust 60. minutil, kui Taavi Rähn ei ulatunud peapallini, misjärel sai kastist löögile Jake Gosling, kelle terava ürituse Sergei Pareiko küll kergelt pudistas, kuid palli seejärel enda valdusesse sai.

71. minutil tuli tabloole viik, kui Anthony Bardon nahkkera väravasse saatis: ründaja oli kastis täiesti vaba, sai hea söödu ning lükkas selle rahulikult Nižni Novgorodi Volgas mängiva Pareiko selja taha.

Peale seda oli selgelt ohtlikum pool Eesti, kuid ei vahetusest väljakule tulnud Martin Vungi ega Liivaku sooritused ei leidnud teed väravapostide vahele. Mõlemal korral oli ülesannete kõrgusel Gibraltari kipper Jordan Perez.

Lõpuminutitel teenis Liivak kodumeeskonnale 18-meetri pealt ohtliku karistuslöögi, kuid vahest üllatuslikult trahviööki sooritama läinud Ragnar Klavan ei suutnud mängukera üle Gibraltari müüri saata.

Eesti koondise mängupilt oli enamuse ajast küllaltki mannetu, hoolsusetusega paistis silma meite keskväljamootor Konstantin Vassiljev, kes suutis korduvalt palli vastaste jalale kas sööta või selle lihtsalt süütus olukorras kaotada.

Kiita tuleb kindlasti Karol Metsa: Tallinna Floras leiba teeniv keskkaitsja-/poolkaitsja oli oma esituses kindel, võitis duelle ning ei teinud suuremat praaki. Samuti oli noore mängumehe puhul meeldiv näha, et ta ei kartnud vanematele ja kogenenumatele kaaslastele juhiseid anda ning vajadusel ka kõva häält teha.

Viik rahuldas kindlasti rohkem külalisi, kes kindlustasid tõiga, et Andres Oper ei saanud oma mängijakarjääri lõppu võidukalt tähistada.

Protokoll:

16. mail kell 20:00 A. Le Coq Arenal

Eesti - Gibraltar 1:1 (1:0)
31. Ragnar Klavan - 71. Anthony Bardon

Hoiatused: 3. Taavi Rähn - 86. Anthony Bardon, 90. Ryan Casciaro
Mänguolud: +17, päikesepaisteline ilm; muruväljak väga heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 4805
Peakohtunik: Clayton Pisani
Abikohtunikud: Ingmar Spiteri, William Debattista (kõik Malta)
Neljas kohtunik: Sten Klaasen

Statistika (Eesti:Gibraltar):

                            I pa   II pa   Kokku
Löögid kokku         8:2    3:2     11:4
Löögid väravale     4:0    2:2     6:2
Postid/latid            0:0    0:0     0:0
Nurgalöögid           6:1    2:1     8:2
Vead                     4:3    7:8    11:11
Suluseisud             2:0    0:0    2:0

Eesti: 1-Sergei Pareiko, 5-Ken Kallaste, 15-Ragnar Klavan, 3-Taavi Rähn, 17-Enar Jääger (43. 11-Frank Liivak), 6-Ilja Antonov, 4-Karol Mets, 14-Konstantin Vassiljev (60. 13-Martin Vunk), 7-Sander Puri, 8-Andres Oper (36. 18-Sander Post), 22-Henri Anier (46. 19-Siim Luts).
Varus: 12-Marko Meerits, 2-Alo Bärengrub, 13-Martin Vunk, 19-Siim Luts, 11-Frank Liivak, 10-Sergei Zenjov, 16-Eino Puri, 18-Sander Post.

Gibraltar: 1-Jordan Perez, 2-David Artell (67. 12-Juan Carlos Garcia), 3-Joseph Chipolina, 4-Roy Chipolina, 5-Ryan Casciaro, 6-Scott Wiseman (73. 14-John Jack Sergeant), 7-Adam Priestley (46. 16-Anthony Bardon), 8-Jeremy Lopez (46. 18-John Paul Duarte), 9-Kyle Casciaro (83. 17-George Cabrera), 10-Liam Walker, 11-Jake Gosling.
Varus: 13-Jamie Robba, 12-Juan Carlos Garcia, 14-John Jack Sergeant, 15-Anthony Hernandez, 16-Anthony Bardon, 17-George Cabrera, 18-John Paul Duarte, 20-Matthew Reoch.

SEOTUD PILDIGALERIID
Fotograaf: JANA PIPAR
Fotograaf: GERTRUD ALATARE
SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

...   •  
(85.89.36.***)
Operi (ja loodetavasti ka Siim Lutsu ja Sander Puri) lahkumismängul suudeti ainult 1-1 viik teenida ja Eesti värav Gilbaltari vastu tuli nurgalöögist. Kui Phersson jätkuvalt alla koondise tasemega mängijaid (Sander Puri ja Siim Luts) ja aeglase jooksukiiruse ning reaktsioonikiirusega mängijaid (Taavi Rähn ja Sander Post) koondisesse kutsub, siis on reaalne et selle EM valiksarjaga kukub Eesti koondise koht FIFA edetabelis 20 koha võrra.
Normveel   •  
(82.131.85.***)
Peab tõdema, et Mets tegi küll elumängu. Igale poole jätkus, sel vennal on tulevikku. Võttis Dmitrjevi koha üle ning mängis isegi paremini.
pff   •  
(217.71.44.***)
Andke andeks, aga mida tegid täna väljakul Post Luts Kostja ja Rähn. Uskumatu lihtsalt. Ainsana ootame neist Kostjalt tulevikus uusi ja paremaid esitusi. Teisi kolme ei taha enam koondises näha.

Aitäh Anier, et keegigi ilusa mängu tegi. Kallaste kauni esituse rikkus väravale eelnenud viga. Mets ja Liivak olid üsna tublid. Puri vajab rohkem mångupraktikat, sest materjali temas tegelikult ikka jagub veidi. Klavan kohati paar ampsu, aga yldjoontes ka tubli.

Ent jätkuvalt. Post ja Luts ikka täielikud naljanumbrid.
Fuuu   •  
(90.190.170.***)
Puri võiks mõru pilli alla neelata ja Eestisse tagasi tulla. Siin mängides saab ka korralikult mängupraktikat ja kindluse kätte uuesti. Ja saab siin sisu näidata. Samas eks mõne koht ei ole ikkagi koondises (Post). Luts pole ka absoluutselt klubi eest platsile saanud, milleks teda oli vaja kasutada. Lootus jääb, et taheti Zenjovi säilitada neljapäevaks.
Hyrax   •  
(90.190.163.***)
Kaua see puri katsetamine käib - 90 minutit jälle ei midagi. Han är en dålig spelare! Vähemalt nii kaua kui ta kuskil mujal midagi korda ei saada, siis ei maksa teda mängida. Pigem võtta keegi juba eesti meistriliigast või U23 tiimist ja katsetada neid.

Suur üllatajad olid vassiljev ja antonov, kes kippusid eksima palju.

Lutsu puhul näha, et pole praktikat ja vorm all, ei soovitaks ka. Kunagised mängud olid täitsa okeid aga praegu ootaks et ta klubijalgpallis midagi teeks.

Posti kasutegur oli suht väike, sest teda ei osata kasutada. Ühe triki mees lihtsalt.

Anier oli väga terav, Mets tegi tõesti elumängu, Vunk tuli üsna okeilt mängu, Klavan oli Klavan (värav oli ka hea), Liivak tegi päris ägedaid asju, kogemust vähe ja vaja kõrval mängijaid kellega kokku mängida.

Jääger oli vigastuseni ok, Kallaste oli ok, varasemates mängudes pole nii palju praaki olnud, Rähn oli Rähn (ei üllata).

Oper hoolimata oma olukorrast oli üsna hea (parem kui puri), see nurgalöögi peaga löök oli puhas õnn punaste jaoks et kaitsja ette jäi.
no jah   •  
(62.65.47.***)
luts, post ja puri olid täna minu arvates kõige kehvemad. neile järgnesid rähn, kallaste ja üllatuslikult ka kostja. antonov oli üsna nähtamatu. mets oli täna parim ja samuti tegid hea mängu klavan, anier ja liivak.

posti ja lutsu enam koondise särgis näha ei tahaks.
@&   •  
(85.89.36.***)
Nüüd võiks ka Luigendi koondisesse kutsuda. Mets ja Luigend võtaksid Dimitrijevi ja Vungi koha ära ning Vassiljev saaks kõrgemal mängida. Rähni asemel kaitsesse ja Morozovi tagavaraks võiks saada Artjunin (kes on kiire ja tehniline keskkaitsja kohta, lisaks sobiks Klavani kõrvale kui koondise kogemust saaks). Kui Jääger ka nüüd vigane siis paremkaitsesse Teniste (kes kui ei eksi on tegelt parem jalgne kuigi mängib enamasti vasakkaitsjana, siis saaks Kallaste koondises vasakkaitses mängida) või kutsuda Volodin koondisesse (kes saab regulaarselt mänguaega ja on üks Premium liiga parimatest paremkaitsjatest). Samuti võiks Vassiljevi tagavaraks Daniil Ratnikovi koondisesse kutsuda, ründava poolkaitsjana lööb pea-aegu iga mäng värava ning loob ka teistele driblingu ja söötudega võimalusi või Rasmus Tomsoni, kes on hea kauglöögiga.
Elhi, Lipin ja Igonen (Tallinna FC Infonetist) võiksid samuti võimaluse saada.
ivan   •  
(146.255.183.***)
daniil ratnikov ei mõista eesti keelt, ehk koondisesse tal asja pole
@&   •  
(85.89.36.***)
Sidorenkov, Kruglov ja Dmitrijev ei mõistnud ka eesti keelt siis kui nad esimest korda koondisesse kutsuti, isegi praegu ei ole nende eesti keel nii hea. Kui Ratnikov eesti keelt ei oska, kuigi ta isa on mitmeid erinevaid Premium liiga ja esiliiga klubisid juhendanud (mis tähendab et ta isa oskab eesti keelt), siis Ratnikov peab vähemalt inglise keelt oskama, sest ta mängis vahepeal Bulgaarias, kus ta ilma inglise või bulgaaria keele oskuseta hakkama ei oleks saanud. Suhtlus eesti keeles käiks koondises enamasti mängijate või abitreeneritega (kellest paljud oskavad ka vene keelt), kahtlen et Phersson mängijatega eesti keeles suhtleb (ei usu et tema eesti keele oskus veel nii hea), tõenäoliselt ka tema räägib mängijatega inglise keeles (kuigi võin eksida).
taibu   •  
(217.159.142.***)
Oleks Oper kandnud Nike putsasid nagu ülejäänud meeskond oleks ka see värav ära tulnud temalt. Aga adi putsadega ikka nike spondeeritavas meeskonnas laineid ja väravaid ei löö eksole:)
To taibu   •  
(193.40.12.***)
Hea tähelepanek :)

Sisene
Marko Meerits: olen juba nii kogenud, et saan oma vigadest ise aru. Eksimuste puhul vaatan ise esimesena peeglisse
INGLISMAAL TOIMUB
Hüvasti, sada! Liverpooli kõige kindlamad mehed eksisid ja kahest kingitusest Arsenalile piisaski
SAKSAMAALT PREMIUM LIIGASSE
FLORA TÄIENEB
EESTLASED LAIAS ILMAS
MUSTA MÕTISKLUSED
Mida mäletada lõppenud hooajast? Kickeri juhtkirja versioon
TASKUHÄÄLINGU UUS OSA
Pikk ette (ja ise järele) | Kas Manchester City pääses karmist karistusest Veerpalu kombel?
SOCCERNET TV
RISTNURK
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
12
10
1
1
32:9
31
2.
Nõmme Kalju FC
12
8
1
3
23:6
25
3.
Tallinna FCI Levadia
12
7
3
2
29:15
24
4.
Paide Linnameeskond
12
7
0
5
24:15
21
5.
Viljandi JK Tulevik
12
6
0
6
17:21
18
6.
Tartu JK Tammeka
12
4
2
6
12:19
14
7.
FC Kuressaare
12
4
1
7
12:22
13
8.
JK Narva Trans
12
2
3
7
13:20
9
9.
Tallinna JK Legion
12
2
3
7
6:17
9
10.
JK Tallinna Kalev
12
2
2
8
6:30
8
VIIMASED PILDIGALERIID
SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

  • N, 19.00 Vaprus - Maardu (Esiliiga)
  • R, 19.30 Paide - Kalju (Premium liiga)
  • L, 13.00 Kalev - Tulevik (Premium liiga)
  • L, 19.00 Tammeka - Trans (Premium liiga)
  • P, 14.00 Tammeka - Sporting (Naiste ML)
  • P, 19.00 Maardu - Elva (Esiliiga)
  • KÕIK näidatud mängud ja kava on siin!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
31
Nõmme Kalju FC
25
Tallinna FCI Levadia
24
Paide Linnameeskond
21
Viljandi JK Tulevik
18
Tartu JK Tammeka
14
FC Kuressaare
13
JK Narva Trans
9
Tallinna JK Legion
9
JK Tallinna Kalev
8
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA ÜLEMINEKUD

Vaata, millised muutused toimusid kahe hooaja vahel Eesti meistriliiga klubides!

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK