Õuduste pooltund: noorusele alla vandunud Inter mängis käes olnud võidu ise kaotuseks (0)

Pool tundi enne lõpuvilet näis Milano Interi seis kohtumises Bolognaga suurepärane: ise juhiti 1:0 ja lisaks olid vastased jäänud kümnekesi. Mis järgnes, läheb otse jalgpalliõpiku peatükki "kuidas võit käest anda".

Romelu Lukaku oli viinud 22. minutil Interi juhtima ning kui 57. minutil sai Roberto Soriano punase kaardi, tundus, et kõik räägib võõrustajate kasuks. Tõsi, eemaldamine oli erakordselt kummaline, sest publiku puudumise tõttu oli haudvaiksel staadionil hästi kuulda, kuidas kohtunik Luca Pairetto eemaldamist Bologna pingile selgitas: "Ta nimetas mind kehvaks!"

Ehkki Bologna meeskond protesteeris, et selline ütlus ei kvalifitseeru kuidagi solvanguks, veel vähem eemaldamist väärivaks, jättis Pairetto otsuse jõusse. Ebaõigluse vastu asus ootamatul kombel "võitlema" aga Inter ise. Esmalt jättis Lautaro Martinez 62. minutil realiseerimata penalti, saates kehva löögi täpselt vastu väravavahti.

74. minutil lubati Bologna 18-aastasel ründajal Musa Juwaral poolkiire vasturünnaku lõpetuseks mänguseis viigistada. Vaid kolm minutit hiljem jäi sama mehe pidurdamisega hätta Interi kaitsja Alessandro Bastoni ning et teenitud kollane kaart oli talle mängus juba teine, näitas Pairetto taas punast. Bologna tagasitulekule pani 80. minutil punkti 21-aastane Musa Barrow, lüües võiduvärava.

Inter jätkab tabelis kolmandana, ent võimalus Laziole kannule jõuda lasti käest ja hoopis õhtul Cagliariga kohtuv Atalanta võib ise neist ühe punkti kaugusele tõsta. Bologna on 41 punktiga üheksas ning saab veel hellitada eurokoha jahtimise lootusi.

Inter - Bologna 1:2 (1:0)