Paide alistas kindlalt kadudega Infoneti (0)

Foto: Gertrud AlatareTallinna Infonet sõitis Paidesse külla südalinlastele, ent külalistel endil midagi hõisata polnud, kuna kaartide tõttu pidi mängu vahele jätma kolm põhimeest - Vladimir Avilov, Vladimir Malinin ning Kouakou Fabrice Elysee Kouadio. Mäng tõestaski, et neist tundis Infonet suuresti puudust ning vastu tuli võtta 0:2 kaotus kodumeeskonnalt.

Kohtumine algas Paide jaoks imeliselt, kuna juba kuuendal minutil küttis Lauri Varendi trahvikasti joonelt pommlöögi värava tagumisse nurka, viies sellega omad juhtima. Külalised said küll mõnel üksikul korral löögile, kuid üleliia suurt ohtu need väravale ei kujutanud. Järjepanu tuli hoopiski vigu, millest kõige tõsisem sai ka kollase kaardiga karistatud - Dmitri Kovtunovitš niitis jõuliselt maha läbimurdel oleva Sander Rõivassepa.

Esimese poolaja ohtlikuim moment oli Infoneti poolelt poolkaitsja Jevgeni Harini poolt, kes kukkumise pealt löögi teele pannes palli väheke värava tagumisest postist mööda saatis. Paide oli siiski selgelt kohtumist domineerimas ja 36. minutil saabunud väravalisa paistis seejuures olema igati loogiline jätk asjade käigule. Pall anti kasti, kus Carl Tubarik oli vastaste väravavahiga võitluses kõrvuti sattunud. Keskkaitsja suutis palli siiski raamide vahele rammida ja sedasi seisuks kindlama 2:0 teha.

Teine poolaeg möödus justkui kergemas tempos, kuid nüüdsest oli mängupilt pisut võrdsem ja kohtumine möödus mõlemapoolsete üritamistega. Paide väravavaht Mihhail Lavrentjev sunniti paaril korral heale reaktsioonitõrjele ja suuresti tänu temale püsisidki külalised kuival. Mängu viimasel minutil oli Trevor Elhil hea võimalus auvärav lüüa, kuid tugev löök tuhises napilt raamidest mööda.

Mängu parim - Rauno Tutk

Alles oma teise mängu Linnameeskonna eest teinud Tutk oli kohtumise üks silmapaistvamaid. Kindla ja julge tegutsemise saatel püsis kaitseliin eriti kindlana ja Infonet ei suutnudki väravat lüüa. Peatreener Meelis Roobagi kiitis mängumeest tugeva soorituse eest ning et mõned üpris ohtlikud olukorrad neutraliseeris.

17. augustil kell 19.00 Paide linnastaadionil (Kooli 1, Paide)

Paide Linnameeskond - Tallinna FC Infonet 2:0 (2:0)
6. Lauri Varendi, 36. Carl Tubarik

Hoiatused: 39., 70. Tengiz Eteria, 63. Andre Mägi, 71. Karel Voolaid, 83. Rene Puhke - 15. Dmitri Kovtunovitš, 45. Aleks Mones, 51. Konstantin Nahk
Eemaldamine: 70. Tengiz Eteria
Mänguolud: +20, vahelduva pilvisusega ilm; muruväljak heas seisukorras.