Paide astus sammu Meistriliiga suunas (48)

Esmakordselt kõrgliiga uksele koputav Paide klubi läks kohtumist kummagi poolaja keskel löödud väravatest juhtima, aga Oleg Kovalenko viimaste minutite tabamus jättis Vaprusele head šansid.

"Ma ei loekski seda üllatuslikuks, meil oli rohkem võimalusi, aga me ei kasutanud neid ära," rääkis Paide treener Viktor Mets Soccernet.ee-le. "Kahjuks lasime hoopis endale ära lüüa lõpus."

Paidelased asusid juhtima 22. minutil, kui Pärnu ukrainlasest kaitsja Vitali Poljanski suunas tsenderduse järel palli õnnetult oma väravasse. 67. minutil duubeldas Lauri Ellram kontrarünnakul paidelaste eduseisu, aga Ukraina ründaja Kovalenko lõi 90. minutil Vapruse jaoks väga olulise võõrsilvärava.

Pühapäeval kohtuvad samad meeskonnad uuesti Pärnus, kus paremus lõplikult selgeks tehakse. "Oleks 2:0 jäänud, siis oleksin rahule jäänud, aga 2:1 on väga libe seis," lausus Mets. "Kui nad löövad ühe värava ära, siis on kõik juba tagurpidi."

Mitteametlik protokoll (FC Flora kodulehelt):

kell 13:00 Paide ühisgümnaasiumi staadionil

Paide FC Flora linnameeskond - Pärnu JK Vaprus 2:1 (1:0)
22. ov. Vitali Poljanski, 67. Lauri Ellram - 90. Oleg Kovalenko

Hoiatused: 44. Priit Raal - 90+1. Rauno Alliku
Mänguolud: 0 kraadi, sademeteta ilm. Väljak rahuldavas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 150
Peakohtunik: Ainar Kuusk
Abikohtunikud: Gunnar Nuuma, Jaanus Nilp

Paide FCF: 21-Allar Toom, 16-Keio Oja, 3-Carl Tubarik, 4-Rauno Kööp, 20-Sander Kooser, 7-Viljo Tibu (84. 14-Romet Köhler), 6-Martin Saar, 77-Karel Voolaid, 15-Priit Raal, 8-Herkki Orro, 9-Lauri Ellram.
Varus: 13-Janek Susi, 14-Romet Köhler, 12-Priit Treial, 5-Kristo Külljastinen, 19-Timmu Luts.

Vaprus: 35-Veiko Põldemaa, 4-Jesper Veber (76. 10-Indrek Joost), 2-Rain Põldme, 23-Vitali Poljanski, 24-Konstantin Voznjuk, 12-Aleksei Galkin (83. 9-Rait Sõrmus), 11-Ivan Velikopolje, 13-Maido Pakk, 15-Tanel Melts (67. 17-Ranet Lepik), 22-Rauno Alliku, 21-Oleg Kovalenko.
Varus: 1-Priit Pikker, 9-Rait Sõrmus, 10-Indrek Joost, 17-Ranet Lepik, 20-Tambet Anso.

(.***)
olge ikka mõnusad, Pedõk saab floraski mängida, peale aksalu lahkumist peab ta põhi kipriks saama. Pärnu katsuge ikka kuidagi hakkama saada.
das.hf   •
(.***)
Vaprus võiks võtta Florast Pedõk'i laenule järgmiseks hooajaks, kui mingit muud vv ei kavatseta hankida.
Meintz   •
(.***)
väravavahtide kohta ütlen seda et põldemaa hakkab vanaks jääma ja pikker on koba talle mantlipärijat.Vanasti oli pärnul Stanislav pedõk kuid tema nühib pinki nüüd floras
(.***)
Pärnule oleks vaja ühte korralikku väravavahti kes oskaks palle tõrjuda ja enda kaitseliini korras hoida, need Pärnu vv kes praegu väravas on on tõeliselt kobad ja tänu osaliselt ka sellele on Pärnu kaitse väga auklik.
nooredfc   •
(.***)
Mis näitab Pärnu mängijate totaalset amatöörlust on see, et hilisügisel mängitakse muruväljakul 13 korgiga putsadega. Tule taevas appi !!!
Aga ega 6 korgilised teid kaotusest nagunii ei oleks päästnud ;)
setfree   •
(.***)
Väljaku olud olid Paide jaoks samad mis Pärnu jaoks, ja jube kahtlus on, et kui kuiv olma oleks olnud, siis Paide oleks mingi 4:1 võitnud
twer   •
(.***)
Ja kas paidele ei osutunud need lühikesed söödud riskantseteks? Paide mängis ikka palli maast. ja pärnu vv karjus koguaeg et lööge pall minema et taga ei tohi lükata.
cws   •
(.***)
lihtsalt märkuseks, joosep2 on üldse TKalevi toetaja

eilsel platsil saigi enamasti ainult pikemat diagonaalsööte lasta. Pärnu proovis esimesel poolajal ikka lühikest ka, kuid need osutusid liiga riskantseteks (eriti ristsöödud)

twer   •
(.***)
Kuulge pärnakad, see oli teie õnn et väljak kehvas seisus oli, sest teie peksate ju ainult pikka ja paide lükkab ikka maast, et selle asja taha küll nüüd pugeda ei tasuks. paneks teie ka passi oleks teine lugu.
(.***)
No aga ootame teise mängu tulemuse ka ära, siis ju näha kellel kui palju halada on.
SunWolf   •
(.***)
Einoh, kui Pärnu vajub esiliigasse, siis on karta, et seda mansat ootab Ajaxi saatus.
non   •
(.***)
see on jama kui Pärnu meistrisarjast ära kaob.Võib-olla sinna mingi u-19 tugipunkt sellisel viisil teha,et trennid korda saaks.Siis jaksaksid meistrisarjas
vehelda küll.Paar kogenumat mängumeest juurde saata.Lemsalu võiks missiooni
mõttes aidata ja mõni mees veel,oleks asi lahendatud.Hiljem käima uuesti
lükata on palju raskem.
elBiD   •
(.***)
vabsee kõvad ruskikakangelased siin. muidugi pohlak mängus, ja kohtunikud on halvad ja ilm oli halb ja sitt väljak ja kõik oli nii pärnu vastu, halage veel neiud :)
Art1   •
(.***)
Väljaku seisukorda pole küll mõtet üle dramatiseerida.Olin ise mängul.Tõsi ta muidugi on,et Vapruse mängijad eriti jalgel püsida ei tahtnud.Usun,et Pühapäeval libedal kunstmurul saab mängida olema palju hullem.
Nojah   •
(.***)
vapruse fännide sõnul oli väljak jalgpalliks kõlbmatu - hokiväljak pigem. Eks seda oli ka arvata kaotuse põhjuseks.
mesikäpp   •
(.***)
pärnu lohhid võiksid tõesti paar hooaega esiliigas jalga puhata ja viisitamme suvilat remontida
David   •
(.***)
Eh täitsa võimalik, ma mõtlesin, et kasutajana ei saa siin seda nime muuta, aga saab.
fvf   •
(.***)
v
joosep2   •
(.***)
No, see viimane kommentaar siin nüüd enne mind on küll väga inetu sest keegi kommib minu nime all.
joosep2   •
(.***)
Ok, läksin vähe hoogu, sest olen Peksupealinna poiss ja rusikad juba sügelevad, et Paidele Pärnus näidata!
non   •
(.***)
ärge nüüd Pohlakut nii rumalaks ka pidage,et ta Pärnut jalkakaardilt ära tahaks
koristada,üritage nõks mastaapsemalt mõelda.
kahtleja   •
(.***)
oled lihtsameeelne joosep, kuna arvad et pohlak toetab paide edasipääsu
joosep2   •
(.***)
Mul on kahju neist lihtsameelsetest kes on nii sinisilmsed,et usuvad nagu kõik eesti jalgpallis on puhas, aus ja sportlik.
(.***)
Ma ei saa teist aru,kas siin on tegemist mudilastest kommenteerijatega.Kas Paide on juba kindlustand koha ML-s??? Ega Paidel tuleb veel ju Pärnus ka mängida,ärge unustage.
(.***)
Pohlak ei jooksnud ka Tuleviku eest platsile.Tema eest jooksevad kohtunikud platsil ringi.
Vapper Karu   •
(.***)
Vapruse kaotuses olid süüdi ülihalb väljak, kohtuniketöö ning ebaõnn.
Asafa   •
(.***)
Näed sa pohlakut platsil ringi jooksmas või
joosep2   •
(.***)
Pohlak veab ka Paide meistriliigasse nagu kindlustas ka Tuleviku püsimajäämise.
(.***)
Pärnu on ikka ääretult kehv olnud, ehk paar hooaega Esiliigas tuleb neile kasuks.
Werewolf   •
(.***)
vaprus sai suht räigelt meistriliigas lutti et oleks aeg jh uut verd tuua sisse.
elx   •
(.***)
doberman, pärnu mängis Nõmmega 5:5 viiki, mis "üle 1 ei suuda" juttu siin saab olla? muidugi viik ja üheväravaline võit (va 1:0) pole enam lahendus.