Paide füüsis oli Transist üle (6)

Premium liiga kuuendas voorus sai oma teise järjestikuse võidu Paide Linnameeskond, kes alistas võimsa teise poolaja toel Narva Transi tulemusega 3:2.

Kohtumise avapoolaeg kuulus pigem Transile, kuid seda just pigem seetõttu, et oma värav saadi kätte küllaltki kiiresti. Juba kaheksandal minutil realiseeriti ära oma mängu esimene nurgalöök, kusjuures kolm päeva varem Rakvere Tarva vastu saadeti vastase trahvikasti 17 tulutut kornerit. Värava sai kirja ründaja Rizvan Umarov, kes esimese posti juures palli peaga võrku noogutas.

Värava järel jätkus üpris võrdne heitlus, kuid narvalased olid ehk pisut suurema enesekindluse pealt ohtlikumad. Häid võimalusi oli nii Timur Džurajevil kui ka Kirill Nesterovil, kuid ühel või teisel põhjusel Paide väravale rohkem pihta ei saadud.

Teiseks poolajaks tegi mängule väga valjuhäälselt ja aktiivselt kaasa elanud Meelis Rooba Paide meeskonnas mitu muudatust - juba avapoolaja lõpul tuli kehvalt mänginud Sander Sinilaiu asemele Martin Ustaal, vaheajal asendas paremal äärel Mark Oliver Roosnuppu Janar Toomet.

Vahetused paidelaste mängu ka elavdasid - juba 49. minutil lõi Vjatšeslav Zahovaiko just Toometi teenitud nurgalöögile järgnenud olukorrast ühe värava tagasi, kümme minutit hiljem põrutas Zahovaiko ebaõnnestunud madala löögi väravaesiselt võrku Jasper Uwaegbulam. Mäng oli järsku pea peale pööratud!

Sel hooajal endiselt võiduta Trans ei osanud kaotusseisu jäämisele õieti reageeridagi. Paide võttis mänguohjad enda kätte ning teine kolmveerandtund oli juba pigem järvamaalaste oma.

Kirsiks tordil ka kolmas värav - jällegi oli sööduandjaks Slava Zahovaiko, kes paremalt äärelt karistuslöögi tagumise posti juurde saatis, kus äärekaitsja Timo Lomp teist mängu järjest oma jala valgeks sai - 3:1 oli Narva kirstus otsustavaks naelaks.

Mängu lõpus andis narvalastele lootust veel keskkaitsja Roman Nesterovski, kes nurgalöögiolukorrast oma hooaja kolmanda värava lõi, kuid aega jäi lihtsalt väheks - Trans kaks, Paide kolm jäi ka lõppskooriks.

Mängu parim - Vjatšeslav Zahovaiko

Paide ilusa poolaja ja tagasituleku peaarhitektiks oli just Zahovaiko, kes esmalt seisu väravaga viigistas ning seejärel kaaslastele kaks suurepärast väravasöötu jagas.