Paide ja Tammeka mängus nähti väravatesadu (0)

Foto: Gertrud Alatare (arhiiv)Tartu Tammeka jäi meistriliiga 13. vooru kohtumises Paide Linnameeskonna vastu juba 6. minutil arvulisse vähemusse ja Paide teenis kodus 6:2 võidu. Tammeka võiduta seeria Linnameeskonda vastu pikenes seega kümnele omavahelisele mängule.

Kohtumise 6. minutil napsas Paide ründaja vastaste värava läheduses palli ning jäi vastaste väravavahiga 1-1 olukorda. Tammeka puurilukk Kaido Koppel tegi paidelase vastu karistusalas vea ning võttis ära väga hea väravavõimaluse. Kuna Tartu väravavaht oli viimane mees, siis karistati teda selle eest punase kaardiga ja paidelastele määrati 11 meetri karistuslöök. Penaltit läks lööma Ervin Kõll, kes ei eksinud ning viis kodumeeskonna 9. minutil juhtima.

Kümmekond minutit hiljem aga külalismeeskond viigistas. Sündmused said alguse sellest, et Tammeka mängija Mboungou kukkus vastaste karustusalas, jäädes sinna lebama ja nõudes penaltit, mida aga ei järgnenud. See hajutas Paide kaitsjate tähelepanu ning markeerimata unustati Martin Hurt, kes väravast paari meetri kaugusel olles viigistas seisu.

Edasised sündmused toimusid juba Tammeka väljakupoolel ja 30. mänguminutil oli Paide publikul taas põhjust rõõmustamiseks, sest Paide ründaja Sander Rõivasepp sai ilusa söödu ette ja jooksis tartlaste kaitse üle ning saatis palli väravasse.

Vaid loetud minutid hiljem lõi paidelaste eest värava meistriliiga debüüdi teinud Aleksandr Vassiljev, kes saatis nahkkera karistusala joone lähedalt Tammeka väravasse, tehes seisuks 3:1.

Paide oli mängu domineerimas. Esimese poolaja lõpus oli hea võimalus eduseisu kasvatada algselt Carl Tubarikul, kui nurgalöögijärgselt jätkas peaga Vassiljev, kes suunas palli tagumise posti kõrvale, kus oli Tubarik, kes sai löögile, kuid lõi palli üle värava.

Mõned minutit enne poolaja lõppu lõi Rõivassepp palli teist korda väravasse, aga viimasel hetkel tõusis sel korral kohtunike lipp suluseisu märgiks. Sellega ei olnud aga esimene poolaeg lõppenud, sest Tammekal oli veel kasutada karistuslöök, mille järgselt jäi pall Paide värava alla ning sellel oli esimesena jaol taaskord Hurt - 3:2.

Teise poolaja alguses oli Tammekal kasutada paar nurgalööki, erilist ohtu Paide väravale need aga ei kujutanud. Teise poolaja väravaarve avas Tubarik, kes sai nurgalöögijärgselt löögile ning saatis seekord palli kindlalt väravasse.

Sellega ei olnud aga väravatesadu lõppenud, sest kümnekesi mänginud Tammeka oli täielikult murtud. 72. minutil saatis palli kauglöögist taaskord väravasse Vassiljev. Mängu lõpus sai nurgalöögi järel jala valgeks ka Tõnis Vanna, tehes mängu lõppskooriks 6:2.

Mängu Parim - Aleksandr Vassiljev

Eelnevalt madalamates liigades mänginud Vassiljevi debüüt Paide särgis õnnestus väga hästi, mida ilmestavad kaks väravat.