Paide kindlustas võiduga viienda koha ära (2)

Foto: Gertrud Alatare (arhiiv)Paide Linnameeskond alistas meistriliiga 32. vooru järelepeetud kohtumises Tallinna Infoneti võõrsil 2:1. Jasper Uwaegbulam ja Sander Rõivassepp viisid järvamaalased kahega ette, pealinlaste auvärava lõi Trevor Elhi.

Mõlemad meeskonnad tulid külmal oktoobrikuu õhtul Sportland Arenale vaid võidu peale mängima ja soovisid end pärast laupäeval saadud kahetusväärset kaotust rehabiliteerida. Paide oli kaotanud Tartu Tammekale ning Infonet Tallinna Kalevile.

Mängu algus kulges mõlema meeskonna jaoks eksimusterohkelt. Infonet valdas küll rohkem palli, aga ei suutnud midagi välja mõelda, ning Paide rünnakukatsed lõppesid paaril korral edutute pikkade pallidega Infoneti karistusala suunas.

Nigeerlane võtab initsiatiivi

Esimene ebastandartne tegevus platsil lõppes kohe ka väravaga. Paide hiljutine täiendus Uwaegbulam võttis 14. minutil initsiatiivi endale ja murdis Infoneti trahvikasti. Kaitsjad teda peatada ei julgenud ning nigeerlane saatis palli Ilja Kassjantšuki käe alt nurka - 0:1.

Mängu iseloomu värav ei muutnud. Paide hoidis kindlalt Infoneti ohutul distantsil, ise aga ette ei tormanud. Infoneti rünnakud olid esimesel poolajal väga hambutud. Tundus, et meeskond jätkab mängu, mida mängiti laupäeval Kalevi vastu. Ainult Manucho pääses kord löögile, ent terava nurga alt soortiatud pealelöök Mihhail Lavrentjevile peavalu ei valmistanud.

Paide vastus 35. minutil võinuks lõppeda väravaga, kui Kassjantšuk tuli liiga julgelt väravast Paide pikka palli püüdma ning Rõivassepp ennetas Infoneti väravavahti, veeretades palli viimasest mööda. Pall veeres aga loetud sentimeetrite jagu ka postist mööda.

38. minutil andis Aleks Mones hea läbilõikava söödu Manuchole, ent Lavrentjev jõudis esimesena pallini.

Paide sooja ruumi rõõmsana

Paide tegi endale soojas riietusruumis viibimise veelgi rõõmsamaks 45. minutil. Kassjantšuk tõrjus rusikatega Ervin Kõlli vasakult äärelt tulnud tsenderduse, ent pall ei lahkunud Infoneti karistusalast. Kõige kiirema taibuga oli ses olukorras Paide mängija Rõivassepp, kes virutas Infoneti mängijate pilkude saatel palli Kassjantšukist kaugemasse nurka - 0:2.

Teine poolaeg algas Paide rünnakute saatel ja juba 47. minutil võinuks Paide lõplikult mängu kinni panna. Kassjantšuk lõi Rõivassepa pressingu all palli üle küljejoone ning paidekate kiire lahtimängimine lõppes tsenderdusega Infoneti trahvikasti, kus Uwaegbulam proovis teist korda Infoneti võrku sahistada, kuid antud episoodis tegi Kassjantšuk ilusa ühekäetõrje, pühkides palli väravast eemale.

Infonet tegi oma esimese organiseeritud pealetungi 55. minutil. Oleg Valovi tsenderdus trahvikasti paremast nurgast oli päris ohtlik, kuid Maksim Lipin ja Jevgeni Harin ei suutnud Paide kaitsjaid üle mängida ning sagimine lõppes sellega, et keegi infonetlastest rikkus käega mängides määrusi.

Kaks head võimalust mängu tagasi tulla luhtas Valov. Esimesel korral sai ta löögile Paide trahvikasti paremal äärel, ent pall lendas tema pealelöögist selgelt üle värava, ning teine katse juba vasakul äärel lõppes Lavrentjevi süles.

Elhi sahistab teist mängu järjest

Infoneti surve tõi tulemuse 68. minutil. Infonetlased tulid neljakesi Paide värava alla ja kuigi Nikita Martõnovi tsenderdusest ei saanud Manucho head võimalust pealelöömiseks, tõstis aafriklane palli tagasi värava ette, kust üksi jäetud vasakkaitsja Elhi palli peaga väravasse saatis - 1:2. Elhi jõudis seega sihile teist mängu järjest.

Värava järel aktiviseeris Infonet juba märgatavalt. Lasnamäe meeskond hakkas mängima kõrget pressingut ning Paide mängijad pidid eksima või määrusi rikkuma. 73. minutil tegid paidekad keskväljal Konstantin Nahkile vea ja kannatanu saatis karistuslöögist pika palli Paide trahvikasti. Harin kukkus pärast kontakti Paide kaitsjatega trahvikastis pikali, ent nõutud penaltilööki peakohtunik Miko Pupart Infonetile ei andnud. Minuti pärast ennetas Valov läbisöödu järel Lavrentjevit, aga palli väravavahist mööda lükata tal ei õnnestunud.

Viimased kümme minutit kulgesid Infoneti domineerimise all, ent Infoneti nurgalöökidega said Paide kaitsjad hakkama. Kui ka nemad oli jõuetud, siis Lavrentjev mängis kindlalt, nagu juhtus 86. minutil, kui Nahk sooritas ohtliku nurgalöögi ja vaid mingi ime kombel ei saanud keegi infonetlastest pead vahele - pall maandus Lavrentjevi süles.

Paide kindlustas võiduga ära viienda koha.