Paide näitas, et kurikuulsast omaväravast on üle saadud (galerii!) (2)

Viimased kolm mängu 0:15 väravate vahega kaotanud Paide Linnameeskond näitas koduplatsil Narva Transi vastu sisu.

Arvamusfestivaliga seoses oli Paidesse kogunenud keskmisest üksjagu rohkem pealtvaatajaid ning neile pettumust ei valmistatud. Esimest korda sai sel nädalal tänu Martin Kase omaväravale kõvasti meediakajastust saanud Paide Artur Kotenko väravale ohtlikuks juba paari minuti järel, kui Samson Onomigho Iyede paremalt äärelt läbi tungis ning peale pommitas, aga endine koondislane kindlalt tõrjus.

Iyede oli uuesti terav kümnendal minutil ja siis juba vasakul äärel, kui ta sisse murdis ja tsenderduse värava ette pani, aga alates eelmisest kohtumisest keskkaitse asemel poolkaitses tegutsev Sören Kaldma pallini ei ulatanud.

22. minutil sai publik aga teenitult rõõmustada, kui Viktor Plotnikov Iyedega hakkama ei saanud, temalt jalad alt sõitis ja penalti tekitas. Sel hooajal mitu korda penalti ära võtnud Kotenko oli Magnar Vainumäe vastu võimetu ning Paide läks juhtima.

40. minutil oli Iyede taas ohtlik, kui Michael Lilander kavalalt trahvilöögi karistusalasse riputab, kus Transi kaitsjad seda klaarida ei suutnud ning selle kuidagi Iyede jala ette paigutavad. Nigeerlane otsis oma Premium liiga avaväravat, kuid leidis vaid väravaposti.

Seejärel vaibus mäng pikaks-pikaks ajaks maha. Trans muutus teisel poolajal natuke otsivamaks pooleks, aga omi võimalusi ära ei suudetud lüüa. Kõige lähemal oli väravale Plotnikov, kuid tema vasaku jala pommlöök lõpetas latis.

Taas hakkas juhtuma 79. minutil, kui palli taga oli Lilander ning kaugust väravani umbes 20 meetrit. Kotenko pani end juba tsenderduseks valmis, aga Lilander tõstis palli kavalalt üle müüri esimesse posti ning edu oli kaheväravaline.

Peagi kasvas see veel poolteist korda, kui oma hooaja esimese värava sai kontrarünnakust kirja Edgar Tur. Nurgalöögi kaitsmise järel tõusis oma karistusalast võimsalt palliga üles Iyede, kes sõbra leidis ning endine Infoneti mees lõi kindlalt ära.

Kohtumise lõpus sai oma auvärava kirja ka Trans, kui Poljakov kindlalt karistuslöögi võrku saatis, aga see suurt ei muutnud.

Mängu parim - Samson Onomigho Iyede

19-aastane Nigeeria välk liikus Transi kaitsjate vahel ringi nagu buldooser, keda pidurdada ei suudetud. Tema enda debüütvärava hoidis ära küll post, aga ta tekitas pidevalt võimalusi teistele ja lõpuks sai kirja ka väravasöödu.