Paide napsas oma esimese võidu (0)

Foto: Gertrud Alatare (arhiiv)Eesti meistriliiga neljanda vooru kohtumises võttis Paide Linnameeskond oma hooaja esimese võidu, alistades koduväljakul Sillamäe Kalevi 2:1. Külaliste jaoks oli tegu hooaja esimese kaotusega.

Juba viiendal minutil saabus Sillamäe jaoks kurjakuulutav sündmus. Paide karistuslöögist anti pall tagumise posti juurde, kust Andre Mägi ühe puutega mänguvahendi väravasse äsas. Kuigi mängupilt oli üsna võrdne, tekkisid ohtlikumad momendid Sillamäel. Poolaja keskel mängiti Vjatšeslav Zahovaiko trahvikastis vabalt löögile, ent kodupubliku õnneks sooritas hea tõrje Mihhail Lavrentjev. Lisaks klaaris ühes situatsioonis viimane kaitsja palli võõrustajate väravajoonelt ning sedasi robustne poolaeg läbi saigi.

Teiseks poolajaks oli lumesadu tihenenud ja plats oli kaetud õrna lumekihiga, mis jättis mängule oma pitseri. Söödupraaki tuli omajagu mõlemast leerist, aga Sillamäe oli hakanud selgelt rohkem ründama ja jõudis järjepanu ka löökideni. Värav saabus 76. minutil, kui Nikolai Mašitšev söötis palli Zahovaikole, kes lajatas pöörde pealt löögi teele, jättes Lavrentjevi võimetuna vaatama, kuidas pall tagumisse nurka vuhises. Mängijate ja terve mängu vältel soliidselt omadele kaasa elanud Sillamäe fännide rõõmupidu ei kestnud kaua, sest äsja vahetusest sekkunud Rauno Kööp viis omad taas juhtima. Kalev enam ohtlikuks ei saanud ja sedasi saidki paidekad rusikatega taeva poole vehkida - võit jäi koju.

Mängu parim - Mihhail Lavrentjev

Paide puurilukk tegi väga soliidse mängu, pareerides lööke ning näidates head reaktsiooni lähilöökide püüdmisel. Eksimusi sisse ei tulnud ning on raske arvata, mis võinuks skoor olla siis, kui väravas polnuks just temasugune enesekindlus ise.