Paide teise poolaja algus muutis Lahe iluvärava tähtsusetuks (vaata galeriid!) (0)

Sander Laht virutas 25 meetrilt kauni karistuslöögi ristnurka, mis andis FC Kuressaarele vaheajaks eduseisu. Teise poolaja alguses lõi aga Paide Linnameeskond kaks ülikiiret väravat ja haaras 2:1 võidu.

Paide oli selles Premium liiga 20. vooru kohtumises domineeriv osapool. Avapoolajal nähti palju kauglööke ja äärekaitsjate tsenderdusi, aga midagi väga ohtlikku Kuressaare värava all ei juhtunud.

Lahe 17. minuti karistuslöögi tõttu kaotusseisus olnud Paide alustas teist poolaega teravalt. Kulunud polnud veel minutitki, kui Tarmo Neemelo söötis palli värava ette ja seal oli jaol 16-aastane Henri Välja, kes kuulus täna elus esimest korda Premium liigas põhikoosseisu. Välja ei tabanud palli korralikult, aga suutis selle mõnelt meetrilt kuidagimoodi üle väravajoone lükata.

Möödus vaid kolm minutit, kui Paide skooris uuesti. Kristofer Piht saatis palli trahvikasti, kus Ander Ott Valge napilt Ingmar Krister Paplavskist ennetas ja mänguvahendi üle puurivahi tõstis.

Kuressaare pidi midagi tegema ja paigutas umbes veerand tundi enne lõpuvilet mehed platsil ümber. Kaitsjad Elari Valmas ja Sander Viira suundusid rünnakule.

Viira oli 80. minutil lähedal saarlaste teisele iluväravale, kuid keerutas kauglöögi latti. See jäigi külaliste parimaks viigivõimaluseks.

Mängu parim - Kristofer Piht

Piht oli osaline mõlemas Paide väravas. Esimene olukord tekkis tema kiirest audiviskest ja teisele tabamusele andis ta resultatiivse söödu.