Paidele piisas Tartus ühest väravast (0)

Foto: Gertrud Alatare (arhiiv)Paide Linnameeskond alistas meistriliiga 6. vooru järelepeetud kohtumises võõrsil Tartu Tammeka 1:0. Värava lõi Aleksandr Vassiljev 19. minutil.

6. minutil oli Tammekal võimalus juhtima minna, kui Heiko Tamme karistuslöögi järel pääses trahvikastis löögile Mboungou, kuid pall suundus täpselt Mihhail Lavrentjevile sülle.

14. minutil tekitas Paide tartlaste kastis kolme järjestikuse standardolukorraga palju ärevust, aga lõpuks tagusid sinisärgid oma karistusala puhtaks.

19. minutil andis Eerik Reinsoo keskväljalt pika söödu Tammeka kaitseliini seljataha ja suluseisupüünist vältinud Vassiljev lõi Kaido Koppeli eksimuse abiga kohtumise ainsa värava.

Üldiselt sündmustevaeses mängus, mida alustas paremini Paide, kuid mida teisel poolajal domineeris Tammeka, tekkisid väga head võimalused päris lõpus. 84. minutil tsenderdas Mboungoult söödu saanud Kaarel Torop teravalt värava ette, aga Rasmus Tomson kõmmutas viielt meetrilt palli taevasse.

90. minutil sisse vahetatud Paide ründaja Lauri Ellram jõudis napi mänguajaga saada kaks hiilgavat skoorimisvõimalust. Esmalt tuli Koppel ebaõnnestunult keskväljale palli klaarima ja Ellram sai 40 meetri pealt tühja väravat sihtida, kuid löök tuli ebatäpne. Seejärel lõi vahetusmees üks-üks olukorras palli mööda.

Tammeka pole nüüd Paidet võitnud juba 11 omavahelises liigamängus järjest. Neist 11 mängust on Linnameeskond võitnud 8 ning viigiga on lõppenud 3.

Statistika (Tammeka:Paide):