Pärnakad vaigistasid Tarva möirge (20)

Rakvere Tarvas lõpetas üle poole sajandi kestnud väravaootuse, kuid lõpuks jäi sellest Pärnu Linnameeskonna vastu siiski väheks.

Premium liiga kahe viimase vastasseisu esimesed minutid reetsid, et ehk on vahe nii väike vaid tabelis - mõlemad meeskonnad olid võitluseks häälestunud, kuid avaminutitel liikus mäng konkreetselt kodumeeskonna väravasse. Martin Vunk sai viie minutiga teele panna viis nurgalööki.

Esialgse surve krooniks tabasid külalised ka Sander Susi värava posti, kui Tarvas keskväljal palli kaotas ja Henri Hanson kaitseliini selja taha mängiti. Tipuründajana tegutsenud mees näitas küll külma närvi ja tegi kõik õigesti, kuid pall veeres kohale sõitnud Pärnu fännide ahastuseks raami pihta ja värava eest läbi, kus Hanson sai uuesti üritada, aga nüüd jäid juba kaitsjad ette.

Mida poolaeg edasi, seda rohkem hakkas ka kodumeeskond mängu sisse saama ja periooditi suudeti pärnakaid juba domineerida. Surve kulmineerus teise poolaja alguses, kui rollid olid justkui vahetunud ja Tarvas lõpetas viimaks pika ootuse: Jaanus Kaasik lõi õhust vasaku jalaga kauni kaarpalli üle Kristjan Tamme, mis oli Rakvere meeskonnale kõrgliigas esimeseks kodus löödud väravaks üle 50 aasta.

Staadionil vallandunud loomalik möire vaigistati üsna kiiresti - möödus viis minutit ja tabloo näitas taas viiki. Kaasik kiskus Magnus Villotat karistusalas kätega ja kohtunik Grigori Ošomkov määras penalti, mille Martin Vunk väga külmavereliselt posti kõrvale veeretas.

Viigisadam juba paistis, kuid eelviimasel minutil võttis Henri Hanson paremal äärel taas trikitas ja seekord leidis vasaku jalaga tsenderdus Rauno Tutki pea, kes Rakvere südamed murdis - 2:1 võit Pärnule ja kogu võõrustajate töö nulliti.

Mängu parim - Henri Hanson

Rakvere südamed murdis Hanson, kes tipuründajana jättis oma suure võimaluse kasutamata, aga teisel poolajal äärele liigutatuna tekitas ta Mihkel Gulli vastu mitmel korral teravust ja lõpuks tuli ka otsustav tsenderdus.

2. juulil kell 19.00 Rakvere linnastaadionil (Kastani pst 12, Rakvere)

Rakvere JK Tarvas - Pärnu Linnameeskond 1:2 (0:0)
55. Jaanus Kaasik - 60. pen. Martin Vunk, 89. Rauno Tutk

Hoiatused: 59. Jaanus Kaasik - 87. Martin Mägi, 90+4. Taavi Laurits
Mänguolud: +25, päikesepaisteline ilm; muruväljak heas seisukorras.
Pealtvaatajaid
: 244
Peakohtunik
: Grigori Ošomkov
Abikohtunikud: Artur Telling, Lauri Salei
Neljas kohtunik: Toomas Nõmmiste

Tarvas: Sander Susi, Mihkel Gull, Hans Joosep Tammerik, Jaanus Kaasik, Elar Tovstik, Madis Reimal (88. Võsaste), Rauno Kald, Taavi Trasberg, Mario Kuokkanen, Taavi Münter (85. Larin), Juhan Jograf Siim.
Varus: Rainer Võsaste, Martin Bastig, Toomas Kiis, Aleksei Larin, Mihkel Saar, Kert Saarmets, Kaarel Saar.

Pärnu: Kristjan Tamme, Martin Mägi, Marco Lukka, Magnus Villota, Jako Kanter, Toomas Pent, Martin Vunk, Rauno Tutk, Tõnis Vihmoja (60. Laurits), Raido Leokin (80. Rando Leokin), Henri Hanson (90+3. Könninge).
Varus: Hendrik Vainu, Martin Mardiste, Rando Leokin, Greger Könninge, Kristian Lenk, Taavi Laurits.

(83.179.131.***)
Enne võiks ise mängima haktata. Kohtunike tase Premium liigas on parem kui Tarva tase selles liigas.
Häx   •
(83.179.132.***)
Loodetavasti saab Pärnu nüüd oma mängu käima!
(2001:7d0:8b2d:3b80:d58.***)
Mina olen nõus mängu parimaga. Hansonil küll ebaõnnestus löök mille ta posti saatis, aga see surve mis ta esimesel poolajal Tarva kaitseliinile pani nullis Tarva jaoks sisuliselt esimese poolaja. Hanson on kunagisest Pärnu uuest põlvkonnast kes Pärnu meeskonda uuesti Premium liigasse vedas ainukesena nähtavalt arenenud, Peetson on Levadias pingipoiss, Saarts on liiga sirgjooneline ja otsib lihtsaid lahendusi. Issakov ei suutnud oma egost üle olla. Edu kõigile. Alles noored mehed ja kui oma peas asjad korda saavad on kõigil talenti piisavalt.
Märkus   •
(176.46.61.***)
Tooksin välja ühe fakti, et kohe tamme esimene mäng postide vahel ja positiivne tulemus. Pärnu peab olema rahul ja õnnelik et nii hea vv endale hooaja lõpuni väravas on. Pange tähele, see vana on Eesti tulevik ja siis saate kunagi öelda et näe see vend on Pärnu eest mänginud. Ehk tema tulekuga tuleb rahu ja enesekindlus kaitseliini tagasi ja suudetakse ees produktiivsemad olla.
Sillamäe   •
(85.253.133.***)
Meistriliigas on viimase kümnendi jooksul teinud põhjasid nii Valga Warrior kui ka Kuressaare 11 punktiga, Tallinna Dünamo 12p, Jõhvi Lokomotiv lausa 18 punkti. Absoluutne põhi senini Ajaxi nimel, nimelt 2007 aastal 5 punkti ja 2011 siis 4 punkti. Rakverel on veel võimalus ennas jäädvustada Eesti jalgpalliajalukku, seni teenitud 1 punktile ei paista tänasel päeval küll kusagilt lisa tulema.
TD   •
(217.71.47.***)
Tallina dünamooooo!!!!!
to sillamäe   •
(80.235.46.***)
1992 sai Maardu 0 punkti.
Jap, FK Maardu sai 0 punkti, aga seda 9 mängust. Ise lõid 6 ja lasid sisse 59 väravat.
Tõin välja meelega viimase kümnendi, lihtsam tänapäevase formaadiga ja tegutsevate jalgpalluritega võrrelda.
tsosa   •
(90.191.58.***)
Tarvas läks 3 punkti järele, aga ei saanud tänu ebaõnnestunud vilejorsile midagi. Pärnule lambi penalti, punane kaart lõpus andmata. Aga pool hooaega on veel ees. Tarvas paneb ikkagi Pärnakatest mööda lõpus, jõuga!
to tsosa   •
(2001:7d0:8b0d:ff80:8c3.***)
jaanipäev ammu läbi. Lõpeta joomine!
Sssss   •
(90.141.49.***)
Vaadake video üle!
Penalt liiga kergelt antud ja enne teist väravat selge viga Tarva mängija vastu kohtuniku nina all, millest tekkis kontra ja värav!