Pärnu imeväravast kaua kinni hoida ei suutnud (0)

Martin Mägi. Foto: Gertrud Alatare

Pärnu Linnameeskond läks võõrsil Tallinna Infoneti vastu Martin Mägi imelisest väravast kiirelt juhtima, kuid sai ikkagi 15. järjestikuse kaotuse.

Infonet saavutas 3:1 eduseisu juba avapoolajal ning sellise seisuga mäng lõppeski. Lasnamäelastele andsid kuuenda järjestikuse võidu kaks tabamust Aleksandr Kulinitšilt ja üks Vladimir Voskoboinikovilt.

Tervet kohtumist üldjoontes enda taktikepi järgi liigutanud Infonet jäi 8. minutil ootamatult kaotusseisu, kui Marco Lukkalt paremale äärele lühikese söödu saanud Mägi lennutas palli kaunilt tagumisse ristnurka. Võimalik, et paremkaitsja tahtis sealt tsenderdada, kuid välja kukkus ilus värav.

Infonet viigistas 15 minutit hiljem, kui Dmitri Kruglovi tsenderduse lõi jalaga viiekastist posti kõrvale Kulinitš.

Veel viis minutit hiljem asus kodumeeskond juba juhtima. Tsenderdajaks oli sedapuhku meistriliiga suurim sööduandja Nikolai Mašitšev ja palli koksas peaga tühja võrku Voskoboinikov. Pärnu puurivaht Joel Vabrit oli terve mängu vältel tsenderduste ajal ebakindel, selleski olukorras läks ta palli vahelt lõikama, kuid ei ulatanud mänguvahendini.

40. minutil läksid väravate autorid Voskoboinikov ja Kulinitš kiirrünnakule, neist esimene andis madala söödu värava ette ja teine lükkas palli võrku.

Voskoboinikovil oli paar suurepärast võimalust veel. Teise poolaja alguses sai ta Kruglovilt oivalise pika palli kaitseliini taha, mille ta rinnaga maha võttis ja üle Vabriti tõstis, kuid pall suundus napilt väravast mööda.

Veerand tundi enne lõppu oli Pärnul variant kohtumisse pinget tagasi tuua. Greger Könninge võttis karistusalas Lukka tsenderduse maha ja virutas peale, ent löök läks üle jala.

Infonet tõusis võiduga enne Tallinna Levadia tänast mängu liidrikohale.