Pärnu sõudis vastutuult võidule (11)

Rando Leokin lõi esimese ja mängis suurt rolli teises väravas. Foto: Gertrud Alatare

Sillamäel murdis Pärnu Vaprus vastu ootusi tuult ja võttis vägeva teise poolajaga Kalevi üle 3:1 võidu.

Tänane külm ja kõle tuul, mis üle Eesti inimesi tubaseks sundis, mõjus merelinnale Sillamäele topelt - avapoolajal mängisid võõrustajad vastutuult ja pidid leppima olukorraga, kus Pärnu väravat kaitsnud Hendrik Vainu väljalöögid ulatusid kohati üle väljaku teise karistusalla.

Kuigi pärnakad pidid läbi ajama Martin Vungi ja Karl Palatuta, ei lastud avapoolajal ennast sellest häirida. Rohkem poolmomente kuulus sillamäelastele, aga võrk sahises teisel pool - Rando Leokin oli küll suluseisus ja seetõttu mindi puhkepausile 0:0 viigiseisult.

Teisel poolajal pääses Sillamäe ise taganttuult mängima, aga esimesena ähvardas ootamatult Pärnu. Kohe poolaja alustuseks ei tabanud Kristen Saarts seitsmelt meetrilt raame, mõned minutid hiljem aga leidis Rasmus Peetson Rando Leokini ja sel korral oli kõik määrustepärane - 1:0 Pärnule.

Sillamäe suutis mõned minutid jõuliselt suruda, aga väravani ei jõutud ja tunni peal kasutas Tõnis Vihmoja ära Mihhail Starodubtsevi otsustamatuse, viies pärnakad 2:0 ette. Poolteist minutit hiljem pääses puurilukuga silmitsi Saarts ja temagi karistas võõrustajate lohakuse ära - juba 3:0!

See mõjus lõpuks äratuskellana. Kümne minuti jooksul vähendas Aleksandr Volkov vahe 1:3-le, Oleksandr Suhharov tabas posti, Aleksandr Savin lükkas palli võrku suluseisust, proovisid ka Denis Vnukov ja Maksim Lipin, aga Pärnu võttis lõpuks ikkagi igati teenitud hooaja teise võidu.

Mängu parim - Rasmus Peetson

Viimase aasta kaitseväes veetnud poolkaitsja võttis Karl Palatu ja Martin Vungi puudumisel enda käele kaptenipaela ja näitas, et klass pole kuhugi kadunud. Eeltöö esimesele väravale oli suurepärane ja võitlust jagus kõigiks 90 minutiks.