Penalteid saanud Flora alistas Sillamäe (0)

Foto: Brit Maria TaelTallinna Flora võttis meistriliiga 10. vooru kohtumises Sillamäe Kalevilt nädalataguse kaotuse eest revanši, võites teise poolaja väravatest 3:0.

Mõlemad meeskonnad tulid sel imekaunil laupäeva õhtul A Le Coq Arena muruplatsile kindla sooviga vaid võidu peale mängida. Viik ega kaotus ei sobinud kummalegi tiimile. Floral oli vaja võita, et Nõmme Kaljust ja Tallinna Levadiast mitte maha jätta, ning Kalevi jaoks olnuks võit tänases mängus hea võimalus tunda ennast veelgi enesekindlamalt ning sekkuda lõplikult medalikonkurentsi.

Võrreldes eelmise mänguga Sillamäel, määras Flora peatreener Marko Lelov algkoosseisu Rauno Sappineni, jättes Karl-Eerik Luigendi teise poolajani reservi, ning Kalevil polnud täna platsil ega pingil eelmises mängus eemaldatud Vjatšeslav Zahovaikot. Mängu algus kulges nõnda, et FCF võttis mängu ohjad kohe enda kätte ning Flora ründeduo Prosa-Logua asus kohe kiire värava löömiseks võimalusi otsima. Kuid Kalevi rünnakud olid esimestel minutitel ohtlikumad - esimene neist tekkis 6. minutil, kui Andre Frolov tõmbas seljatagant maha Deniss Tjapkini, kes tegi palliga hea soolojooksu, ja Marko Meerits pudistas Igor Dudarevi karituslöögi, aga sai selle lõpuks ikkagi kätte. Järgmised kaks Sillamäe rünnakut olid pigem Jevgeni Kabajevi individuaalsete oskuste asjad kui mingid kombinatsioonid.

Prosa tabab posti

Flora vastus Kalevi katsetele pidanuks lõppema väravaga: Albert Prosal oli kaks suurepärast võimalust - esimesel korral märkas Sappinenilt ülitäpse söödu saanud Prosa, et Mihhail Starodubtsev on väravast väljas seiklemas, ning tõstis palli üle puurivahi, kuid pall põrkas vastu posti; teisel korral lendas ründaja pealöök napilt väravast mööda.

Üldjoontes oli esimesel poolajal initsiatiiv kindlalt Flora käes, kuid otsustava löögini FCF ja ka Kalev jõuda ei osanud - Flora mängis rünnakute ülesehitamisel üsna akadeemiliselt aeglaselt ning kui siiski otsustati pall trahvikasti toimetada, olid seal juba Kalevi kaitsjad oma positsioonid ilusti sisse võtnud. Kalevil samuti häid võimalusi rünnata ei olnud - pall oli enamasti Flora käes ja kui siiski juhtus Kalev palli valdama, ei lasknud omakorda Flora poolkaitsjad Kalevi ründajatel suurt midagi teha.

Esimese poolaja viimaseks akordiks jäi Flora nurgalöök, kuid nagu poolaeg ise, ei olnud see sugugi ohtlik ja Starodubtsevil palli püüdmisega probleeme ei tekkinud.

Teise poolaja algul penaltid ja eemaldamine

Teine poolaeg algas kohe tormiselt ja ülipõnevalt - Flora rünnakul palliga olnud Rauno Alliku hakkas liikuma vasakult äärelt trahvikasti, kus Sillamäe kaitsja ei leidnud läbimurde takistamiseks paremat lahendust kui vea tegemine, mis tõi Kalevi kahjuks kaasa penalti. Sooritama läinud Frolov saatis palli värava keskele, Starodubtsev hüppas eest ära.

Ja kohe tekkis Kalevil võimalus skoor viigistada - Meerits ei tulnud palli ohjeldamisega väga hästi toime ja Aleksandr Bebikh üritas Meeritsa keha alt pall endale saada ja võrku saata, kuid viimsel hetkel õnnestus väravavahil situatsioon oma kontrolli alla võtta.

Flora vastas sellele teise väravaga. Ning nagu eelminegi, löödi see penaltist. Aktiivne Prosa läks trahvikasti ning tema peatamiseks pidi Aleksandr Volodin määrusi rikkuma. Viimase lootuse vea eest sai enne seda momenti väga hästi mänginud Kalevi kaitsja punase kaardi. Penaltit läks lööma Markus Jürgenson ning kuigi Starodubtsev arvas suuna ära ja sai isegi käe vahele, oli löök tugevam ning Flora duubeldas skoori.

Baranov paneb ilusa punkti

Pärast neid pea ringi käima panevaid sündmusi saabus rahu - mängu iseloom oli väga sarnane esimese poolaja omaga, kuid skoor oli juba teine. Kindlalt kaitses mänginud Flora vastu oli vähemuses Kalevil üsna raske, kuid mõned ründamiskatsed siiski teostati. Neil minutitel oli Kalevi ridades kõige aktiivsem Kassim Aidara, kes terroriseeris paremal äärel pidevalt Flora kaitsjaid.

Flora rünnakute teine laine saabus Luigendi väljakule tulemisega, kuigi ka selle hetkeni valdas palli enamasti Flora, järgides reeglit "kuni pall on meie käes, meile väravat ei lööda". Selle laine esimeseks pääsukeseks osutus moment, kus Sander van de Streek ja Prosa soovisid enda nimed protokolli sisse kanda, kuid Starodubtsev tõrjus vapralt kõik need pealelöögid ära. Seejärel saatis juba Alliku väga heas olukorras palli paremast ristnurgast napilt mööda.

Kalevile au andes peab tunnistama, et vähemuses nad siis kohe alla ei andnud ja isegi siis, kui näis selgelt, et jõud on meestel otsakorral, jätkasid nad võitlemist ja õnne otsimist. Reaalseim võimalus tekkis praktiliselt kohe pärast Alliku pealelööki, kui sööt keskelt vasakule leidis Nikolai Mašitševi ja eks-floralane sööstis Flora trahvikasti, kuid Karl Palatu blokeeris ta löögi.

Seejärel vajus mäng totaalselt Flora kontrolli alla - Alliku kasutas ära Kalevi kaitsjate eksimuse suluseisu loomisel ja jooksis kohtingule Starodubtseviga, kuid pealelöögi asemel andis valesöödu karistusala kesktsooni.

Mängule pani ilusa punkti Nikita Baranov - paremalt äärelt kesktsooni liikunud äärekaitsja, kes viimastel minutitel mängis pigem poolkaitsjat, saatis 16 meetrilt palli Starodubtsevi vasakusse ristnurka.

Mängu parim - Rauno Alliku

Alliku siin ja Alliku seal - teda võis näha nii vasakul kui ka paremal äärel, samuti kesktsoonis. Just tema aktiivsus viis esimese penaltilöögini, mis võttis Flora pinged maha. Alliku luges mängu hästi ning tänu sellele tekitas endale võimalusi skoori suurendada.