Penaltifestival! Vana ja kogenud Fulham näitas huntidele koha kätte (0)

Williani kaks väravat tõid Fulhamile olulise võidu. Foto: Scanpix / Paul Childs / Reuters

Premier League'is sai esmaspäeva õhtul vaadata korralikku penaltitesõud, kui esimest korda peale 2003. aastat nägi ühes Inglismaa kõrgliiga mängu teisel poolajal kolme realiseeritud penaltit. Pikema kõrre tõmbas lõpuks võõrustajarolli täitnud Fulham, kes sai Williani täpse jala tõttu 3:2 võidu Wolverhamptoni üle.

Kui mäng ise oli juba väravate arvu tõttu suhteliselt põnev, siis enne kohtumist sai selgeks, et Londoni võistkond saadab platsile algkoosseisu, mille keskmine vanus on 30 aastat ja 36 päeva. See tähendas omakorda seda, et tegemist on selle hooaja vanima algkoosseisuga ning klubi ise alustas viimati kohtumist nõnda kogenud rivistusega 2014. aasta aprillis.

Matš polnud eriti jõudnud veel alatagi, kui juba lõid kodumehed oma esimese: äärekaitsja Antonee Robinson vudis trahvikasti, lükkas söödu värava ette ning seal seisnud Alex Iwobi suutis nahkkera ka väravasse toimetada - 1:0. Tasapisi said aga kollasärgid ka mängu sisse ning kuigi esialgu raksata Hwang Hee-chani kauglöök latti, siis paar momenti hiljem tegi Jean-Ricner Bellegarde mõned säravad konksud, tsenderdas mänguvahendi kasti ning Matheus Cunha lükkas selle raskusteta sisse - 1:1.

Teisel poolajal sai põhiteemaks penaltipunkt. 59. minutil sööstis Tom Cairney trahvikasti, kuid Nelson Semedo imepisike puude - kui üldse sedagi - kukutas mehe ümber. Videokohtunikud vaatasid pikalt asja üle, ent otsustasid lõpuks trahvilöögi määrata. Palli taha asus Willian ning kõmmutas selle võrku - 2:1. Hundiklubi fännid võisid olla pahased, kuid nende õnneks teeniti pisut üle kümne minuti hiljem endalegi penalti ning selle saatis Hwang kahurikuulina samuti väravasse - 2:2.

Sellega polnud aga kogu lugu veel jutustatud, kuna üleminutitel tahtsid mõlemad veel penaltit. Kui Wolvesile seda ei pakutud, siis Fulhamil läks tiba paremini ning sellegi lennutas Willian väravasse - 3:2. Pealinnaklubi lõpetas oma kolm matši kestnud võidupõua ja tegi vahe viimase kolmikuga kümnepunktiliseks.

Fulham - Wolverhampton 3:2 (1:1)
7. Alex Iwobi, 59. pen., 90+4. pen. Willian - 22. Matheus Cunha, 75. pen. Hwang Hee-chan