Pikale järjekordne täismäng, Baranov taas pingil (0)

Artur Pikk (esiplaanil) saab Poolas korralikult mänguaega. Foto: OKS Odra Opole S.A. / Facebook

Eesti jalgpalluritel oli teisipäeval mõnevõrra erinev tööpäev, sest kuigi võidud teenisid nii Artur Pika kui ka Nikita Baranovi koduklubi, käis väljakul neist ainult üks mees.

Odra Opole ja Eesti koondise äärekaitsja Artur Pikk sõitsid Poola esiliiga 26. vooru raames külla GKS Katowicele ning alistasid nad seisuga 2:0. Avavärava lõi eestase leivaisa 6. minutil, kui skoori tegi vasakul äärepoolkaitses mänginud Borja Galan Gonzalez. Teine tabamus tuli 26. minutil, kui täpne oli teine ääremängija Maciej Makuszewski. Pikk tegi vasakul pool äärekaitses kaasa terve mängu.

Teenitud võidu abil tõusis Opole väljalangemistsoonist välja, olles nüüd 18 meeskonnast 26 silmaga 15. kohal. Tugevuselt kolmandasse liigasse langevad kolm viimaseks jäänud tiimi. Järgmisena kohtub Pika koduklubi laupäeval GKS Tychyga, kes on viis punkti enam kogunud ja paikneb 10. tabelireal.

Armeenia kõrgliiga 26. voorus alistas Jerevani Pjunik võõral väljakul 3:1 Urartu. Juba 5. minutil leiti end kaotusseisust, kui värava lõi Arman Ghazaryan, kuid avapoolaja lõpuga pöörati seis ümber. 39. minutil skooris Aleksandar Miljkovic ning 45+5. minutil Yusuf Otubanjo. Teisel poolajal otsustas kohtumise saatuse Luka Juricici tabamus, kes oli täpne 66. minutil. Eesti koondise keskkaitsja Nikita Baranov jäi teist liigamatši järjest terveks mänguks pingile.

Pjuniku hooaeg jätkub esmaspäeval, kui kodustaadionil võetakse vastu Baranovi endine koduklubi Alaškert. Tegemist on tabelinaabrite duelliga, sest Baranovi koduklubi on 55 silmaga viimasel Euroopasse viival ehk kolmandal kohal ning Alaškert on 45 silmaga neljandal tabelireal. Peale seda kohtumist jääb hooaja lõpuni üheksa matši.