Plaan A: kontrarünnakutega finaali (18)

Magnus Pehrssonil on plaan. Foto: Gertrud AlatareEesti koondis alustab täna õhtul kell 20.15 teekonda Balti turniiri finaali suunas - plaan A sisaldab kindlat kaitset ja võõrustajamaa Läti ründamist kontrarünnakute abil.

Rootslane Magnus Pehrsson on sinisärkide jaoks ideaalset plaani mõelnud alates tänavu aasta esimesest jaanuarist - ideid katsetada pole 38-aastane mees palju aga saanud - märtsis võideti kääbuslikku, kuid tehnilist Gibraltarit 2:0, selle nädala alguses anti käest eduseis ja viigistati katsetusi täis mängus kohtumine sama vastasega 1:1.

Töötav plaan peab endisel Djurgardens IF-i poolkaitsjal olemas olema veidi enam kui kolme kuu pärast, kui algab uus EM-valiksari. Mänge selleni on täpselt viis. Kaks lahingut praegu Balti turniiril, üks võõrsilmäng uuel nädalal Islandiga ning siis kohe kodus Tadžikistaniga - kõige lõpuks peaproov 4. septembril Stockholmis Rootsiga.

Seni mõneti üllatuslikult eestlaste kiire toetuse leidnud Pehrsson sai oma esimesed kriitikanooled kätte mõne päeva eest. Nooltega vibumehed ei ole aga enamuses. Pikema süütenööriga eestlased usaldavad rootslase tarkust ega soovi vähemalt mitte enne Balti turniiri lõppu järeldusi teha.

Esimene tõsine vastane

Põhjus üks, miks seni veel järeldusi teha ei saa, on väga lihtne. Pehrsson alles juurutab oma 4-2-3-1 formatsiooni ja taktikat. Põhjuks kaks: Eesti ei ole mänginud veel tõsiseltvõetava vastasega, mis on väljendunud nii mõnegi mehe poole kõvaga tegutsemises.

Täna õhtul Edela-Lätis tuulises Liepajas 5000 pealtvaatajat mahutaval Daugava staadionil Eestit võõrustav Läti on aga justnimelt ülimalt tõsiseltvõetav konkurent. FIFA edetabeli 109. koht siinjuures rolli ei mängi. "Mängime naabritega. Meil on uus treener, uus süsteem, uus taktika. Tähtis on enne valikgruppe mängu joonis ja -pilt selgemaks saada ja seda lihvida. Eks muidugi võita tahavad kõik. Ka siia ei tuldud kaotama," oli koondise paremkaitsja Enar Jääger enne mängueelset treeningut resoluutne.

Rolli ei mängi ka see, et lätlased ilma oma kahe suurima staari Aleksandrs Cauna ja Artjoms Rudnevsita peale tulevad. Sümboolse lahkumismängu saab punasärkide eest enim väravaid kõmmutanud Maris Verpakovskis. Olgugi, et 34-aastane legend teeb kaasa ilmselt kuni kümme minutit, on hüvastijätud alati erilised.

Karta tuleb ka kiluvaraste kuuendat varvast, sest senise 51 omavahelise matši juures on lisavarvas nad 24 korral võidule aidanud. Eesti on võitnud vaid üheksa ning viigistanud 18 lahingut.

Sander Puri. Foto: Gertrud AlatareSõjaplaan sisaldab kaitset ja kontrat

Läti on enne kodust turniiri rääkinud vaid võidust ning nende jaoks ei ole tegemist testturniiriga. Pehrssoniga sama aastakäigu mees Marian Pahars tegi oma debüüdi mullu augustis ning eduka - Eestiga viigistati Lillekülas 1:1. 

"Loomulikult on naabrite vastu mäng eriline," lausus Eesti loots mängu eel Soccernet.ee-le. "See on minu jaoks esimene mäng koondise peatreenerina, kui kohtume endasuuruse riigiga. Homme (täna - toim.) saab näha, kui konkurentsivõimelised me oleme ja kuidas hakkama saame."

Saladuseks ei jätnud ta ka sõjaplaani. "Ma ei oota, et domineeriksime homme (täna - toim.) nagu Gibraltari vastu, et hoiame 70% palli. Tuleb võrdsem mäng. Keskendume homme (täna - toim.) kaitsele ja vasturünnakutele, Gibraltari vastu oli mäng üles ehitatud rünnakutele ja kiirele palli tagasivõitmisele," seletas Pehrsson.

Kuigi Eestil ei ole võtta viimati Lätile värava löönud Dmitri Kruglovi, on mängijate valik täienenud. Siiski suures plaanis jääb algkooseis eeldatavalt võrreldes esmaspäevase Gibraltari mänguga samaks - platsil on täiendusteks vaid Taijo Teniste ja Sergei Zenjov. Lisaks on ümber mängitud ilmselt Konstantin Vassiljevi asukoht ja väravavaht.

Siht on mängijatel igatahes selge. "Võidu peale, naabritega ikka on derbi," ei jätnud Sander Puri võimalusi õhku. "Kindlasti proovime Lätit võita!"


29. mail kell 20.15 Liepajas Daugava staadionil

Läti - Eesti
Peakohtunik: Sergejus Slyva
Abikohtunikud: Saulius Dirda, Vladimir Gerasimov
Neljas kohtunik: Donatas Rumsas (kõik Leedu)

Kihlveokontorite koefitsiendid:

Läti võit - 2,00
Viik - 3,20
Eesti võit - 3,75

Eesti eeldatav algkoosseis:

                             Pavel Londak

Enar Jääger         Taavi Rähn         Ragnar Klavan        Taijo Teniste

                   Ilja Antonov         Karol Mets

   Sergei Zenjov         Konstantin Vassiljev              Sander Puri

                             Henri Anier

SEOTUD LOOD
SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

...   •  
(85.89.36.***)
Puri algkoosseisus, Rähn keskkaitses ja Londak väravas. Kaotus kindel.
Parem idee oleks olnud katsetada Jäägerit keskkaitses Klavani kõrval, Teniste paremkaitsesse ja Kallaste vasakkaitsesse, ning Puri asemel keegi kes on rohkem mänguaega saanud sest Gilbaltari kaitsjate vastu jäi ta üllatavalt kiirusega aeglaseks, tehnika oli nõrk ja söödutäpsus olematu (söödutäpsus ~alla 15%). Kui Eesti kavatseb kontratega Läti vastu mängida siis Puri on nõrgim lüli sest kui ta palli saaks siis ta arvatavasti ka selle kohe kaotaks ning kontratega mängides ei tule Eestil väga palju häid võimalusi (juhul kui Läti koondisel endal palju probleeme ei ole), mis tähendab et ei saa Puri kasutamisega riskida.
come on   •  
(80.235.36.***)
Puri pidi mängima kaitses, esimest korda kusjuures, lisaks on vähe mängu praktikat!! Mõtetu tema kehva esituse pärast nii palju kisa tõsta.. Eelmine mäng jooksis ennast soojaks, äkki näeb sel korral vana hea Puri jälle.
Tähtis pole mitte võita, vaid meeskond EM valikmängudeks kokku saada!
...   •  
(85.89.36.***)
Puri mängis eelmises mängus kaitses tunduvalt paremini kui poolkaitses. Kaitses mängides ei olnud tal võimalik nii palju häid võimalusi raisata. Poolkaitses kaotas ta palle, andis ebatäpseid sööte, tsenderdused ja ääre vahetuse üritused ei tulnud üldse välja (mitmed neist olid nii ebatäpsed et ei saanud aru kas oli tegu löögi või tsenderdusega), positsiooni valik oli halb (harva heal positsioonil kus oleks suutnud võimalusi luua ja kui oli, oli duell 1 või 2 kaitsjaga kellele ta pea-aegu alati, v.a. 1. korral kui kaitsjast mööda sai, kaotas) ning otsuste tegemine oli aeglane ja kohutav. Purilt peale 1. mängu ja pikka jalgpallist eemal olekult midagi head loota on liiga palju (kui ta kiirus ja otsuse tegemine on selle ajaga halvenenud siis see nii kiiresti ei parane).
Sillamäe   •  
(62.65.215.***)
Puri on käesoleval 2014 a kogunud mänguminuteid klubi eest 19!!!
Kas rahvuskoondis on siis see koht kus käiakse trenni eest? Sellisest treenerist on raske lugu pidada, arvamus võib treenerist muutuda kui Puri teeb mängus Läti vastu:
a) resultatiivse söödu;
b) skoorib ise;
d) saab kirja rohkem sööte ettepoole kui pallikaotuseid, tagasisöödud oma kaitseliini ei lähe arvesse.
ving@eesti   •  
(90.191.187.***)
mis krt te vingute puri kallal, selge et ojamaa koht muidu aga talle peab ju keegi vahetusmees ka olema - küsimus ongi - kes?

äärepoolikutega meil on nii nagu on.
luts oleks mu meelest veel halvem variant. ja kruglov (ja vist lindpere kah) on katki.
uskumatu   •  
(193.166.190.***)
Mida kuradit te vingute Puri kallal ? MIda ilusat tegi Antonov eelmine mäng, et tema kallal ei vinguta ? MIDA TEGI VASSILJEV ? Kõige sitemad olitki VASSILJEV ( kahju öelda) ja Siim Luts ! Puri tegi väga hea mängu kaitses kus ta tavaliselt ei mängi ! Ja siia hulka ka küsimus. KAs keegi Tarmo KIngist teab midagi ?
marx   •  
(83.178.181.***)
kinki olla viimati prives näpud püsti nähtud.
Hyrax   •  
(193.40.252.***)
Puri on konstantselt halb olnud viimasel ajal nii koondiste kui klubide eest. Kui ta head mängu näitaks kuskilgi siis ei vingutaks aga hetkel on teisi mehi võtta keda kasutada küll.
Sinna äärde võib kas või Ken Kallaste Puri asemel, ma usun et teeb samaväärse töö või siis panna Anier Puri asemel ja proovida Prosat tipuründajana. Minu silmis igasugune muu vangerdus tundub parema ideena.
heh   •  
(193.166.190.***)
Kuradi treenerid :D Laske Pehrsson teeb oma tööd. Ning vaevalt Kink kuskill hetkel näpud püsti on.
hah   •  
(90.191.53.***)
ma ka ei usu,et Kink väga tõsine tsüklimees on,ju ravib end juba
joppanton   •  
(213.168.10.***)
Taavi Rähn.....
Tegelt ?
Asqwer   •  
(82.131.110.***)
Olge rahulikud, praegu võib kaotada, praegu on katsetamise aeg.
to uskumatu   •  
(80.235.36.***)
Mida tegi Vassiljev? Hmm, kas väravasööt on MITTE MIDAGI?? Ma ei tea mis mängu sa vaatasid, aga see mida mina vaatasin, seal Eesti rünnakud lõppesid Kostja väljavahetamisega.. :)
DP   •  
(83.191.192.***)
Tõesti ei saa aru inimestest kes siin Puri kaitsevad,kui venna mängupraktika on olematu siis mida ta teeb koondises ?

Artjunin Rähni asemel!!!!!!!!!!!
Mis On   •  
(217.71.46.***)
Las olla Puri ,aga kus Liivak on.Kõige hullem mis väravavaht.
ving@eesti   •  
(90.191.187.***)
DP: paku kedagi puri asemele, ole konstruktiivne.
vinguda oskab iga 3a laps.
DP   •  
(83.191.192.***)
To ving@eesti
Enne võtaks Subbotini või Alliku,las saavad kogemust.
SUMPSISAHTEL   •  
(90.191.53.***)
Aga Puri on ju Kakalt palli ära võtnud,ülejäänu on kõik suht pohhui

Sisene
NOORED MEHED KAUGEL MAAL
PREMIUM LIIGA PÜHAPÄEV
Flora kaks poolkaitsjat vigastatud, Jääger naasis treeningutele
FLORA - PAIDE
Luup peale | Kostja supermäng tähendab, et Flora saldo tippude vastu on neljast neli!  (galerii!)
REIM LÄINUD
German Šlein: 2019 oli minu jaoks väga karm aasta, nüüd liigun ühe eesmärgi kaupa edasi
SOCCERNET TV
RISTNURK
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
12
10
1
1
32:9
31
2.
Nõmme Kalju FC
12
8
1
3
23:6
25
3.
Tallinna FCI Levadia
12
7
3
2
29:15
24
4.
Paide Linnameeskond
12
7
0
5
24:15
21
5.
Viljandi JK Tulevik
12
6
0
6
17:21
18
6.
Tartu JK Tammeka
12
4
2
6
12:19
14
7.
FC Kuressaare
12
4
1
7
12:22
13
8.
JK Narva Trans
12
2
3
7
13:20
9
9.
Tallinna JK Legion
12
2
3
7
6:17
9
10.
JK Tallinna Kalev
12
2
2
8
6:30
8
VIIMASED PILDIGALERIID
SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

  • N, 19.00 Vaprus - Maardu (Esiliiga)
  • R, 19.30 Paide - Kalju (Premium liiga)
  • L, 13.00 Kalev - Tulevik (Premium liiga)
  • L, 19.00 Tammeka - Trans (Premium liiga)
  • P, 14.00 Tammeka - Sporting (Naiste ML)
  • P, 19.00 Maardu - Elva (Esiliiga)
  • KÕIK näidatud mängud ja kava on siin!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
31
Nõmme Kalju FC
25
Tallinna FCI Levadia
24
Paide Linnameeskond
21
Viljandi JK Tulevik
18
Tartu JK Tammeka
14
FC Kuressaare
13
JK Narva Trans
9
Tallinna JK Legion
9
JK Tallinna Kalev
8
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA ÜLEMINEKUD

Vaata, millised muutused toimusid kahe hooaja vahel Eesti meistriliiga klubides!

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK