Pohlak röövis Infonetti päise päeva ajal (1)

Kuressaare lootis sellest mängust punkte võtta ning Infoneti ootused olid ennekõike seotud sellega, et iga mänguga läheb nende kvaliteet aina paremaks. Samuti soovis Aleksandr Puštov kindlasti lisada oma kollektsiooni veel üht skalpi.

Juba 10. minutiks oli Infonet mitme mängu jagu momente loonud. Meeskond asus domineerima kohe kohtuniku avavilest peale ning pani saarlased oma poolele lukku. Kuressaare vajus liiga madalale, jättes Infonetile palju vabadust oma rünnakute loomiseks.

Kuid nagu juba ebameeldivaks traditsiooniks on kujunenud, ei suutnud Infonet loodut väravateks lüüa. Neljandal minutil oli Manuchol võimalus skoor avada, kuid pärast Lipini nurgalööki saatis elevandiluuranniklane kolmelt meetrilt palli otse väravajoonel paiknenud Hanseni sülle.

Teised momendid olid vähemohtlikud. Ära tasub märkida, et 15 minutiga sooritas Infonet koguni 10 nurgalööki, kuid Rait Hansen ja Kuressaare kaitsjad olid ilmselt teinud õiged järeldused kohtumisest Tallinna Kalevi vastu ja nende mäng oli oma trahvikastis äärmiselt ettevaatlik.

20. minutiks suutis Kuressaare enam-vähem Infoneti rünnakuid ohjata, kuid siiski mitte piisavalt, et Manucho ei saaks taas Kure trahvikasti sisse murda. Siiski ei julgenud Infoneti mängija viimastel hetkedel ise lüüa ja jagas sööte meeskonnakaaslastele, kuid nende pealelöögid polnud täpsed ja Hanseni rahu ei häirinud.

28.minutil oleks võinud Infoneti raskesse seisu panna Kuresaare poolelt Elari Valmas, kuid Matvei Igonen tõrjus saarlase pealelöögi jalaga.

Varajane dušš

Esimesel poolajal näitas Kuressaare väga jõhkrat mängu - 17 minuti jooksul teenisid saarlased koguni viis kollast kaarti ja oli loogiline oodata, et peatselt jäädakse vähemusse. See juhtuski 42.minutil – Raiko Karpov ei saanud määrusi rikkumata Infoneti mängijaga hakkama ja teenis teise kollase, mis saatis ta enne poolaja lõppu pesuruumi. Infonetil oli ka võimalus kohe Kuressaaret karistada, kuid Anton Aristov jättis 150% võimaluse taas kasutamata.

Vaheajal tegi Infoneti peatreener Aleksandr Puštov vahetuse, mida ta planeeris teostada juba esimesel poolajal – selles mängus läbikukkunud Manucho asemele sekkus mängu Aleksandr Bebikh. Ka Kurel toimus kaks vahetust. Elari Valmas andis oma koha platsil üle Gregor Könningele ja Sander Laht pidi oma aktiivsusega toetama paremal äärel Karl Mööli. Esimesel poolajal kollase kaardi saanud Märten Pajunurm läks samuti puhkama.

Vahetused tõid teise poolaja alguses rohkem kasu Kurele kui Infonetile. Karl Mööl hakkas rohkem ründetööga tegelema ja Sander Viira jooksis nüüd mööda paremat äärt, selle täies ulatuses. Kuid momendid tekkisid siiski taas Infonetil. Harin lõi mööda olukorras, kus tema ja Elhi ei suutnud otsustada, kes peale lööb ja üsna paljulubav moment oli taas raisku läinud.

Kure võttis suuna kiirrünnakutele, kuid Karl Mööli ja Sander Sinilaiu katsed jäid siiski partnerite poolt toetamata. Üksi kolme-nelja kaitsja vastu oli Kure mängijatel siiski võimatu midagi ohtlikku organiseerida.
Infoneti kolmas 150% moment juhtus 61.minutil, kuid Nikita Martõnovi löök tabas kõigest posti.

Surve kannab vilja

Siiski lõppesid Infoneti rünnakud 65.minutil väravaga. Vaid viivuks jättis Sander Viira Oleg Valovi ilma vajaliku tähelepanuta, kuid sellest Moskva Dünamo kasvandikule piisas, et 8-9 meetrilt saata pall Hanseni värava lähemasse ristnurka - 1:0.

Lisaintriigi tõi mängu sisse Anton Aristovi eemaldamine teise kollase kaardi tõttu 70.minutil. Pärast seda oli kohe võimalus viigistada Marten Mütil, kuid karistuslöögist tulnud tsenderdust mees peaga väravasse lükata ei suutnud.

78. minutil oli Infonetil võimakus mängule punkt panna, ent Oleg Valov, kes tegi palliga 15-20meetri jooksu, andis söödu liiga nõrgalt ning Aleksandr Bebikh ja pisut kaugemal olnud Maksim Lipin palli ei saanud. Valovil oli paari minuti pärast võimalus teha oma esimese duubel, kuid mehe esimene löök üsna terava nurga all lendas pool meetrit Kuressaare vasakust postist mööda ning mehe teine katse kesktsoonist oli väga ebaõnnestunud.

Ei saa öelda, et Kuresaare ei rünnanud ega üritanud end kohtumisest esiliigaga päästa, kuid vaatamata tsenderdustele ja Infonetile pandud survele ei saanud Kuressaare ka seekord oma vanast probleemist jagu – nullilähedane realiseerimine.

Siiski oli seitse minutit enne mängu lõppu südikatel saarlastel selline võimalus, mille nimel nad rabasid rünnakul terve mängu – Matvei Igoneni värava all võinuks vähemalt viis saarlast palli väravasse lükata, kuid infonetlaste kehad ja viimaks ka post jäid ületamatuks takistuseks.

Kuid kui tahad midagi väga-väga ja ei anna alla, siis saab kord unistus tõeks. Järjekordne standardolukord Infoneti värava all tõi taaskord segaduse - Igoneni väljalöök leidis Pelle Pohlaku, kes täpse löögiga trahvikasti piiri tagant viigistas skoori ja tõi Kuressaarele ihaldatud ja lootust säilitava punkti - 1:1 mängu 91.minutil.

Mängu parim – Pelle Pohlak

Kaitsja, kes teist mängu järjest oli vasakul äärel õigel ajal õiges kohas ja säilitas külma verd üliotsustaval hetkel. Pohlaku värav andis Kuressaarele lootuse, et tiim võib ikka püsima jääda.

14. septembril kell 14.00 Sportland Arenal (Asula 4c, Tallinn)

Tallinna FC Infonet - FC Kuressaare 1:1 (0:0)
65. Oleg Valov - 90+1. Pelle Pohlak

Hoiatused: 15. Aleks Mones, 21. Manucho, 34., 70. Anton Aristov - 24., 42. Raiko Karpov, 32. Märten Pajunurm, 34. Sander Sinilaid, 39. Pelle Pohlak, 68. Marten Mütt
Eemaldamised: 70. Anton Aristov - 42. Raiko Karpov
Mänguolud: +20, päikesepaisteline ilm; kunstmuru väga heas seisukorras.