Prantsusmaa tagas Haapsalus poolfinaalkoha (galerii!) (0)

Foto: Raido SillastePrantsusmaa kindlustas esimese koondisena Eestis peetaval U-19 EM-finaalturniiril koha nelja parema seas, alistades Haapsalu linnastaadionil 1:0 Horvaatia.

Teisipäeval Rakveres Serbiale kolm vastuseta väravat löönud prantslased piirdusid seekord ühega ning seegi sündis õnnega pooleks. Samas olid nad taas üle tuhande pealtvaataja kokku toonud kohtumises võitu ka igati väärt.

Tuleval esmaspäeval Kadrioru staadionil Inglismaaga mängides piisab Prantsusmaale alagrupi võitmiseks viigist. Täna Serbiat 2:1 võitnud inglased vajavad viimases mängus edasipääsu kindlustamiseks punkti, võidu korral tõuseksid nad prantslastest mööda.

Prantsusmaa taktikepi all

Prantsusmaa võttis oma suurima staari, hiljuti Manchester Unitedist Torino Juventusesse siirdunud Paul Pogba kaasabil keskvälja enda kontrolli alla ega lubanud horvaatidele avapoolajal ainsatki pealelööki.

Samas ei jõudnud nad ka ise kuigi paljude võimalusteni, sest panustati äärerünnakutele, aga tsenderdused jäid pidevalt ebatäpseteks ja nii ei suudetud oma kehalist võimsust karistusalas maksvusele panna.

Ohtlikud olukorrad sündisid hoopis keskelt läbimurretest, aga Thibaut Vioni lähilöögi horvaatide väravavaht tõrjus ning Jean-Christophe Bahebecki hea šanss põrkas väravast mööda.

Tsenderdus maandus väravas

Teisel poolajal jätkus üldjoontes sarnane mängupilt, ent ka horvaatidel oli üks hea periood, mis tipnes Domagoj Pavicici supervõimalusega penaltipunkti juurest, aga ründava poolkaitsja löök jäi ebatäpseks.

Prantsusmaa haaras initsiatiivi taas enda kätte, aga kui hästi välja mängitud olukorrad jäid realiseerimata, siis murrang saabus 79. minutil täiesti ootamatust kohast. Paremkaitsja Dimitri Foulquieri tsenderdus näis täielikult ebaõnnestuvat, kuid maandus väravavahi ja posti puudete järel hoopis väravasse.

Horvaatia suutis kaotusseisus olles vastastele surve peale panna, aga võimalusi tõi see kaasa alles üleminutitel. Viimase minuti viigiväravale jõudis väga lähedale Mihael Pongracic, kuid prantslaste väravavaht Alphonse Areola vastas suurepärase tõrjega.

Seega juhivad prantslased täiseduga B-alagruppi ning on edasipääsu juba taganud, horvaatide lootused on aga kaduvväikesed. Serblased on kahe kaotusega mängust väljas.