Premium liiga suurimad üllatused ja pettumused 2016 (7)

Tartu Tammeka on meeskond, kes on sel hooajal pakkunud jalgpallihuvilistele rohkesti nauditavaid hetki. Foto: Imre Pühvel

Värvikas hooaeg on finišisirgel ning aeg on üle vaadata selle hooaja suurimad üllatused ja pettumused.

Kui pettumuste osas oli Soccerneti toimetus valdavalt ühel meelel, siis pikem arutelu tekkis positiivsete üllatuste valimisel, sest neid oli tunduvalt rohkem kui siin välja toodud viis kordaminekut.

Müstilisi altminekuid me tänavusele hooajale tagasi vaadates ei leidnudki, kuid märkimisväärseid juhtumeid oli nii mõnelgi perioodil.

NB! Siin ja edaspidi Soccerneti poolt pakutavad "eelnimekirjad" on sündinud toimetuse ühise hääletuse tulemusel ja koostatud vaid tutvustaval eesmärgil. Lõplik fännide lemmik selgub ikkagi suurel hääletusel, kus igaüks saab valida endale meelepäraseimad Premium liiga üllatused ja pettumused.

REKLAAM

Hooaja suurimad üllatused:

Arbeiteri efektFoto: Gertud Alatare

Norbert Hurda vallandamise järel asus meeskonna etteotsa senine Levadia duubelvõistkonna treener Argo Arbeiter, kelle maagia hakkas rohesärkide keskel koheselt toimima.

Uus treener, uued meetodid ja uus hingamine - just see tõi Flora tagasi tiitlikonkurentsi. Vana Flora oli unustatud. Arbeiteri esimesed kaheksa mängu lõppesid võiduga, kusjuures kõik vähemalt kolmeväravalise üleolekuga.

Tema juhendatav Flora on meistriliigas pidanud kaotusekibedust tundma vaid ühel korral, kui septembrikuises kohtumises vannuti Tartu Tammekale alla skooriga 2:3.

Infoneti tõus tippuFoto: Jana Pipar

Klubi, kes ei ole mitte kunagi meistriliigas võitnud isegi medalit, võitleb 2016. aastal just kõige kirkamate auhindade eest. Nad on teinud suure sammu, et kinnitada kanda teiste suurte meeskondade kõrval.

Just nemad haarasid koheselt tabelis sisse kõige parema positsiooni ja vältisid eksimusi. Keset hooaega saatis Infonetti tohutu edu, kui kaotuseta oldi koguni 14 kohtumist järjest.

Oma rolli on meeskonna edus mänginud ka kogenud koondislased - Aleksandr Dmitrijev, Dmitri Kruglov ja Sergei Mošnikov. Lisaks nendele suurepärased täiendused Ofosu Appiahi ja Draman Haminu näol.

Kalju euroeduFoto: Jana Pipar

Kalju suutis ennast Euroopa liigas mängida kolmandasse eelringi, kus tuli kahe mängu kokkuvõttes tunnistada Türgi klubi Osmanlispor kolmeväravalist paremust. Varasemalt alistati penaltiseerias Maccabi Haifa ning avavoorus oldi üle leedukate Trakaist.

Seda on Kalju tõestanud ka varasemalt, et Euroopas mängides võib nende peale loota ja üllatused võivad saada juba harjumuspäraseks.

Märkimist väärib asjaolu, et ka Levadia pääses esimesest ringist edasi erinevalt Florast ja Infonetist.

Tiitliheitlus lõpuni väljaFoto: Brit Maria Tael

Kes oleks enne hooaja algust osanud arvata, et kaks vooru enne lõppu on tiitlikonkurentsis neli klubi ning viimases voorus on karika eest võitlema jäänud kolm meeskonda. Seegi pole välistatud, et näeme meistri selgitamiseks lisamängu.

Ükski klubi ei ole suutnud haarata võimalusest kinni, et konkurentidega vahe sisse mängida ja tiitel varem ära kindlustada. On komistatud kas väiksemate vastu või jagatud punktid omavahelistes mängudes võrdselt ära.

Viimase vooruni on kõik trumbid Infoneti taskus. Seda, kas nad suudavad need ära kasutada, näeb juba eeloleval laupäeval.

Tammeka fantastiline startFoto: Imre Pühvel

Mängitud oli seitse vooru, kui me saime nautida seda tabeliseisu, kus Tammeka ilutseb kõrgel neljandal positsioonil. Seitsmest mängust välditi kaotust koguni kuuel korral. Liider Kaljule kaotati kõigest kahe punktiga. 

Ajakirjandus oli Tammeka minekust niivõrd hullumas, et hakati juba paralleele tooma Leicester City eduga Inglismaal. Ajapikku langes tartlaste võim, kukuti tabelis aina rohkem allapoole.

Hoolimata koosseisuprobleemidest, suutis meeskonna peatreener Indrek Koser süstida mängijatesse enesekindlust ja võitlusvaimu, et teha korralik hooaeg. Sellega on saadud hakkama.

Hooaja suurimad pettumused:

Flora kehv algusFoto: Jana Pipar

Tiitlikaitsja rabe hooaja algus oli enamikele Premium liiga jälgijatele ootamatu. Meeskonna peatreener Hurt oli raskustes leidmaks ühist keelt mängijatega. Väljakul asjad ei toiminud nii, nagu pidi.

Komistati tabeli keskmike Tartu Tammeka ja Paide Linnameeskonna vastu. Tartlaste vastu tehti koduväljakul lausa kaks väravateta viiki. 

Meistrite liiga esimeses eelringis ei suudetud koduväljakul teenitud 2:1 edu edasipääsuks vormistada. Võõrsil tuli Lincoln Red Impsi üheväravalist paremust tunnistada ning pudeneti Euroopast.

Noorte kesine pealetulekFoto: Brit Maria Tael

Kui varasematel hooaegadel oleme saanud nautida nii mõnegi noore esiletõusu, siis tänavu on olukord nukram. Hooaja parimate noorte valimisel ei olnudki väga mängijaid, kelle seast valik teha.

Toimetuse arutlusel leidsime mõned üksikud säravad talendid, kes võiksid järgnevate hooaegade jooksul teha sammu edasi, kuid see on ka kõik. 

Mingit rolli võib mängida faktor, et Esiliiga on jõudsalt arenemas ning Premium liiga klubid, kelle duubelvõistkonnad seal pallivad, mängitavad oma noori just selles liigas.

PublikunumbridFoto: Gertrud Alatare

Kui hooaeg algas lootustandvate numbritega, siis paraku loodetud kasvu ei toimunud. Avavooru käis vaatamas kokku 1474 silmapaari, keskmiselt 295 mängu kohta. Senise hooaja keskmine number jääb sellele alla - 246.

Kõige rohkem käis pealtvaatajaid väljaku ääres 28. voorus, mis leidis aset septembrikuu alguses. Siis külastas erinevaid Eestimaa staadioneid 2040 inimest. Keskmiselt 408 mängu kohta.

Nukker seis vaatas vastu üleelmises voorus, kui keskmiselt ühte mängu vaatas kõigest 114 huvilist.

Ründajate kahvatu esinemineFoto: Gertud Alatare

Eesti liiga ja rahvuskoondis on pead vaevanud juba mitu aastat teemal, et meil puuduvad kvaliteetsed ründajad. Selle kasuks räägib statistika.

Väravalööjate edetabelis troonib 28-aastane leegionär 23 tabamusega, temale järgneb 34-aastane Vjatšeslav Zahovaiko. Kõige enam loodetakse Rauno Sappineni peale, kes on esimesed sammud uuele tasemele teinud, kuid töö ei tohiks jääda pooleli.

Liiga kaks halvimat meeskonda on tänavusel hooajal kahe peale kokku lasknud endale lüüa 205(!) väravat, aga see ei kajastu ründajate statistikas nii, nagu vutihuvilised loodaksid.

Tarva mannetu punktisaakFoto: Jana Pipar

Kes oleks osanud arvata, et Rakvere Tarva debüüthooaeg Premium liigas lõpeb ilma ühegi võiduta? Tõsi, laupäeval on viimane võimalus teha ajalugu, kuid sellegipoolest on praegu kogutud kolm punkti alla igasuguse arvestuse.

Kui vooru viimases kohtumises Sillamäe Kalevi vastu vähemalt punkti ei teenita, siis tuleb tunnistada, et tegemist on läbi ajaloo kõige kehvema klubiga Eesti kõige kõrgemal liigatasemel.

Mida hooaeg edasi rühkis, seda rohkem mänguisu ja soovi vastaseid hammustada oli näha ka Tarva mängust, kuid kvaliteedist jäi paraku puudu.

Eelmiste aastate suurimad üllatused:

2015: 1. Flora nooruslik triumf, 2. Otseülekannete plahvatuslik kasv, 3. Uued tuuled tabeli lõpus
2014
1. Tiitliheitlus lõpuni välja, 2. Tammeka südikas hooaeg, 3. Flora ennenägematud publikunumbrid
20131. Otseülekannete tohutu kasv, 2. A-koondislaste naasmine meistriliigasse, 3. Ettearvamatud tulemused
2012
1. Levadia noorenduskuuri tulemus, 2. ToetanTammekat.eu, 3. Veelgi ühtlasem tase
20111. Paide võimas edasiminek, 2. Väravarekordi langemine Cekulajevsile, 3. Aina ühtlasem tase
20101. Flora nooruslik tärkamine, 2. Tammeka võimas areng, 3. Uus treenerite põlvkond
20091. Sillamäe võimas esiletõus, 2. Levadia euroedu, 3. Tammeka uued jõud
20081. Kalju uued tuuled/publikunumbrite tõus/fänluse areng, 2. Teleülekanded, 3. Sillamäe võimas tagasitulek
20071. Tallinna Kalevi esiletõus, 2. Levadia euroedu, 3. Esiliiga tugevus
20061. Levadia jõudmine UEFA põhimängudele, 2. Vapruse ja Ajaxi südikas esinemine, 3. Tammeka võimas areng

Eelmiste aastate suurimad pettumused:

2015: 1. Kalju äravajumine, 2. Viljandi sukeldumine kuristikku, 3. Sillamäe hambutus
2014
1. Kihlveoskandaal, 2. Masendav Tallinna Kalev, 3. Esimese ja tagumise poole selge eraldumine
20131. Tallinna Kalevi kihlveoskandaal, 2. Jätkuvalt leige publikuhuvi, 3. Tallinna Kalevi finantskrahh
2012
1. Flora korduvad palgajamad, 2. Publikunumbrite paigalseis, 3. Noorte kesine pealetulek
20111. Ajaxi peksukotistumine, 2. Tammeka paigalseis, 3. Levadia mandumine
20101. Kihlveoskandaalid, 2. Publikunumbrite langus, 3. Flora palgaskandaal
20091. Põnevuseta tiitliheitlus, 2. Flora kõrge kukkumine, 3. Kalju täitumata ootused
20081. TVMK kadumine, 2. Kihlveoskandaalid, 3. Klubide raske majanduslik olukord
20071. Publikunumbrite vähenemine, 2. Balti liiga häving, 3. Levadia lepingujamad
20061. Neemelo kadunud sära, 2. Publikunumbrite langemine, 3. FC TVMK allakäigutrepp

Eelmiste aastate enim arenenud meeskonnad:

2015: 1. FC Flora, 2. Pärnu Linnameeskond, 3. FC Infonet
2014: 1. FC Infonet, 2. Tartu Tammeka, 3. Sillamäe Kalev
2013: 1. FC Levadia, 2. FC Infonet, 3. Sillamäe Kalev
2012: 1. FC Levadia, 2. Nõmme Kalju, 3. Paide Linnameeskond
2011: 1. Paide Linnameeskond, 2. Nõmme Kalju, 3. FC Flora
2010: 1. FC Flora, 2. Tartu Tammeka, 3. Paide Linnameeskond
2009: 1. Viljandi Tulevik, 2. Sillamäe Kalev, 3. Tartu Tammeka
2008: 1. Nõmme Kalju, 2. Sillamäe Kalev, 3. FC Flora
2007: 1. Tallinna Kalev, 2. FC Flora, 3. FC Levadia
2006: 1. Tartu Tammeka, 2. Pärnu Vaprus, 3. FC Levadia 

Kommentaarid

va   •  
(80.235.72.***)
Infoneti tõusmine ei ole ülatuslik/juhuslik.
2013-6
2014-5
2015-4
2016-varsti saame teada. usun et vähemalt 2 koht.
ccc   •  
(90.191.20.***)
Üllatus ei ole vist õige sõna selle kohta, mida soccernet siin taotleb.
Suurim   •  
(2001:7d0:84f8:eb80:a99.***)
Pettumus on kahtlemata soccerneti nn "tase".
Kuidas SN on sel aastal eesti jalgpalli kajastanud, see on selge suurim pettumus. Polnud vist ühtegi kajastamist ida-viru mängudest, paljud järelkajad kas puudusid või postimehe/err materjali vahendatud ja postitatud.....

Tahaks loota, et tegemist on siiski ajutise nähtusega ja 2017a saab taas täies mahus PL soccerneti veergudele....
Pettunud   •  
(90.191.60.***)
Flora eurohooaeg vääriks ka siin mainimist
Hahaha   •  
(193.138.134.***)
Tarvas labi ajaloo halvim???? Kas lasnamae ajaxi korgliiga saagat ei maleta kui koigile ule 10-0 tappa said, aga selleeest panustamiskontorid neile head palka maksid. Tarva nii nutikad pole
to Hahaha   •  
(84.52.28.***)
oleme ausad tase Rakveres on kehvem...
väravate vahe, punktid, mängupilt räägivad enda eest!!
As   •  
(80.235.57.***)
Marko Lelob on suur pettumus.

Sisene
MEISTRITE LIIGA
Luup peale | Potteri Chelsea leidis hoo ja lükkas hoopis Milani kuristiku servale
NAISTE KOONDIS
TASKUST TULEB HÄÄL
Kuus mängu ja seitse punkti. Kui reaalne on Vaprusel end Esiliigast päästa?
VAR TULEB EESTISSE!
PÕNEVAT
RISTNURK
SOCCERNET TV
REKLAAM
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
30
27
3
0
81:16
84
2.
Tallinna FCI Levadia
30
22
5
3
66:17
71
3.
Paide Linnameeskond
30
17
6
7
76:29
57
4.
Nõmme Kalju FC
30
16
7
7
54:26
55
5.
FC Kuressaare
30
12
8
10
39:40
44
6.
JK Narva Trans
30
9
5
16
38:52
32
7.
Tartu JK Tammeka
30
7
7
16
30:54
28
8.
JK Tallinna Kalev
30
8
3
19
36:84
27
9.
Tallinna JK Legion
30
4
6
20
27:74
14
10.
Pärnu JK Vaprus
30
2
2
26
27:82
8
SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
84
Tallinna FCI Levadia
71
Paide Linnameeskond
57
Nõmme Kalju FC
55
FC Kuressaare
44
JK Narva Trans
32
Tartu JK Tammeka
28
JK Tallinna Kalev
27
Tallinna JK Legion
14
Pärnu JK Vaprus
8