Prins: mängupilti meil polnud (3)

Kiilakas Igor Prins ei jäänud omade esitusega rahule. Foto: Jana Pipar1:1 viigiga lõppenud FC Infoneti ja Nõmme Kalju mängu järel tunnistasid asjaosalised ise, et taoline seis oli võrdlemisi õiglane.

Infoneti peatreener Aleksandr Puštov: "Kui võtta meie esimene poolaeg ja sellest mängupildist lähtuda, siis võib vaid kahetsust avaldada, et meie saagiks jäi vaid viik. Aga kui võtta terve mäng, siis näeme, et teisel poolajal oli meie jaoks lõpptulemus tähtsam ja sellest lähtuvalt ehitasime ka oma mängu.

Teisel poolajal mängisime pigem antijalkat, mängisime mõttega, et see skoor 1:0 peab lõpuvileni säilima. Kui vaadata, millest meil puudu jäänud on, siis arvan, et pigem mitte viiest minutist, vaid ikka kogemustest - meie noortel neid veel napib, samas füüsilist jõudu oli poistel lõpus samuti vähe.

Mängu peamiseks saavutuseks on see, et meie jaoks on see tulemus suur samm edasi, eelkõige psühholoogilises plaanis ja meeskonnavaimu tugevdamise mõttes. Meie noored mängijad said aru, et igaühega saab siin Eestis mängida võrdset mängu ja isegi valitseva meistriga seda saab teha samuti ja saab ka võita.

Tulemusega ma jäin absoluutselt rahule, mängukvaliteediga pean ka rahule jääma. Esimesel poolajal mängis Kalju eksperimentaalses koosseisus, ent arvan, et meil oli initsiatiivi ja territoriaalselt olime Kaljust paremad. Teine poolaeg on pigem psühholoogia kui mäng ise."

Kalju peatreener Igor Prins: "Otsustasin täna teistele mänguaega anda ja tulemus on ütleme nii - hea. Tammekaga oli mäng meil sarnastes tingimustes, aga täna mäng ise ei õnnestunud. Õnneks saime viigi välja rabeletud, aga eks elu meil ongi selline, et tuleb Eesti liigas meil hetkel teistsuguse koosseisuga mängida. Mängupilti meil ei olnud - pikk pall ette ja üritused seal ees midagi võita. Kui mäng ei toimi, siis tuleb midagi ette võtta.

Esiteks ei olnud täna korralikku mängu ja mulle üldpilt ei meeldinud. Võimalusi polnud - nende loomine oli minimaalne ja lasime värava ka lüüa. Eks tulemus on siis õiglane."

Infoneti poolkaitsja Konstantin Nahk: "Ei ütleks, et oli võrdne mäng - mulle tundus, et Kalju valdas palli rohkem, mängu lõpus hakkas meie meeskond ebaorganiseeritult mängima. Vajusime ära, kui skoor oli 1:0 ja lasime mänguohjad käest. Kaljul ka eriti mängu polnud - vaid lõpmatud tsenderdused. Siiski tuleb ehk tunnistada, et viik on õiglane tulemus. Võimalik, et tõepoolest ei olnud osal mängijatest neid kogemusi, kuidas selle libeda skoori puhul mängida - hakkasime kiirustama, selle asemel et palli hoida."

Kalju ründaja Vladimir Voskoboinikov: "Esimesel poolajal kukkusime täielikult läbi, ei teadnud, mida teha, ja see värav, mille lasime vastastel lüüa, oli õiglane tulemus. Õnneks me saime neile samaga vastata ja teine poolaeg kulges meie jaoks juba paremini. Siiski jääb kripeldama see, et me ei suutnud teist lüüa."

Kas mees kavatseb enne euromänge Plzeniga anda ka mõne sellise lubaduse nagu enne kohtumist HJK-ga tegid Kalju treenerid?

"Minu arust on need lubadused üsna mõttetud tegevused. Tuleb mäng, näiteks tuleb võit või nagu täna koduliigas, kaotasime punktid ära - et mis siis teha? Ajada pea kiilakaks? Ei, proovime ikka ilma nendesuguste lubadusteta mängida."

Fotograaf: JANA PIPAR