Punaste paraad: Napoli kiusas väikenaabrit, Cagliari oli taas võidule lähedal (0)

Lorenzo Insigne on peale tänast löönud Napoli särgis sama palju väravaid kui legendaarne Diego Maradona. Meeste 115 tabamusest on rohkem suutnud vaid Marek Hamšik (121) ja Dries Mertens (144). Foto: Scanpix / Ciro De Luca / Reuters

Itaalia kõrgliigas teenis kolmanda järjestikuses võidu Napoli, kes alistas koduõuel 4:1 väikse Salernitana. Hoogu on sattunud ka Cagliari ja Spezia, kes täna vastavalt viigistasid Fiorentinaga ning võitsid Sampdoriat.

Mis seob hetkel tiitlilootuseid omavat Napolit ja paar nädalat tagasi peaaegu liigast välja visatud Salernitanat? Nimelt paiknevad mõlemad meeskonnad Campania maakonnas. Kusjuures ei juhtu tihti, et sinisärgid saaksid nõnda lähedal oleva tiimiga Serie A-d jagada, kuna lisaks Salerno klubile (55 kilomeetrit) on lähiajal kõrgliigas olnud vaid Benevento (92 kilomeetrit).

Nagu eelnevalt sai aga mainitud, siis pole võistkondade vormikõver aga sugugi võrreldav. Napoli on sel kalendriaastal saanud nelja matšiga kümme punkti, Salernitana on peale eelmist omavahelist duelli oktoobris suutnud üheteistkümnest mängust võita ühe ning seejuures on viimase viiega lastud endale lüüa 17 (!) kolli.

Sarnaselt läks ka täna, kuna Luciano Spalletti mehed domineerisid täielikult: palli vallati 82% ajast ning pealelöökide suhe oli nende kasuks 26-1. Värava said kirja nii keskkaitsjad Juan Jesus ja Amir Rrahmani kui ka legendaarsed ründemehed Lorenzo Insigne ja Dries Mertens. Kusjuures viimased kolmveerand tundi mängis külalistiim vähemuses, kuna nende paremkaitsja Frederic Veseli otsustas palli käega katsuda.

Oma käed pani paar tundi varem mängu ka Fiorentina pallur Alvaro Odriozola. Nimelt tabas mees kukkumise pealt palli käega, misjärel otsustas vilemees VAR-i abiga vastastele penalti määrata. Teenitud võimaluse lennutas Joao Pedro aga otse vastu vastaste kiiper Pietro Terraccianot ehk kahtlase väärtusega penaltist väravat siiski ei saadud. Põneval kombel sai 11-meetri trahvilöögi tõrjumisega hakkama ka Cagliari kollkiiper, kuna 8. minutil ebaõnnestus Cristiano Biraghi oma katsel.

Vaata ise, kas Odriozola vääris antud olukorras punast kaarti.

Penaltieksimustele vaatamata sai tolles kohtumises samuti tabamusi näha: nendest esimese lõi ikkagi Cagliaris juba vägagi tuntuks saanud Pedro ning kuigi vastased olid 64. minutist vähemuses, siis kümme minutit hiljem skooris vahetusest sekkunud Riccardo Sottil ja tõi tabloole viigiseisu. Suures plaanis tuleb Sardiinia võistkonnal punktiga siiski rahul olla, kuna nüüdseks on viimase nelja mänguga saadud seitse punkti ja seega tõustud päästvale 17. kohale tunduvalt lähemale.

Kõva seeria on käima lükanud ka La Spezias paiknev Spezia meeskond: pikalt viimaste seas seigelnud väikeklubi on viimasest kuuest duellist kaotanud vaid ühe ning võidetud on nii Napolit kui ka AC Milani. Täna oldi paremad tabelirivaal Sampdoriast, kes oli ... jällegi vähemuses. Võit tõstis klubi 14. kohale ehk vahe ohutsoonis oleva Cagliariga on juba kaheksa silma. Klubi on esimest korda oma ajaloos võitnud kolm Serie A mängu järjest ning seejuures võib seeria veelgi pikemaks venida, kuna järgmises voorus minnakse vastamisi ei kellegi muu kui Salernitanaga.

Napoli - Salernitana 4:1 (2:1)
17. Juan Jesus, 45+4. pen. Dries Mertens, 47. Amir Rrahmani, 53. pen. Lorenzo Insigne - 33. Federico Bonazzoli

Eemaldamine: 51. Frederic Veseli (Salernitana)

Cagliari - Fiorentina 1:1 (0:0)