Reim mängupildist, muutuste tegemisest, 15 minutist, standardolukordadest (5)

Foto: Brit Maria Tael

Eesti rahvuskoondise peatreener Martin Reim rääkis pärast 0:1 kaotust Soomele, et plaan oli agressiivselt mängida ja suures plaanis saadi asjadega hakkama, kuid soovida jättis realiseerimine.

Mängupildist

Ütlen ausalt, vihkan kaotusi. Kõik treenerid ei taha kaotada, aga jah, võin öelda, et ei jäänud selle taha, et me ei oleks tahtnud. Väga tahtsime siit punkte saada, võita, aga mingi asi jääb puudu, mingisugune väike kvaliteet, et viimased söödud ja löögid läheksid kasvõi raami, et oleks šanss väravaid saada. Tekkis olukordi, kus saime vabalt löögile või kastis sees [otsida] head söötu värava ette, aga peab ütlema, et soomlased olid igal pool ees. Need, mis vabalt tulid, läksid üle. Nii on raske väravaid lüüa.

Mängupildilt teadsime, et need kaks ja järgmised neli mängu, mis tulevad, on kõik meile sellised üle lati ronimised. Siin ei tule edaspidi ka midagi kergemat ja ütleme nii, et 0:1 pealt oli kuni lõpuni võimalus tagasi tulla, aga jah, me ei saanud ka neid viimaseid momente puhtalt löögile. Tuleb õnnitleda soomlasi, nemad realiseerisid täna paremini ja meile natuke mõjub ka see olukord, mis ründavatel mängijatel koduklubis on, ei ole väravasoont leitud ja ka mänguaega pole kõigil palju. Samas tahtmine ja soov oli täna olemas.

REKLAAM

Muutuste tegemisest

Puhtrealistlikult ei ole meil nii, et võtame viis uut ründajat, tuleme ja laksutame. Meil on see valik. Okei, üks-kaks [meest on], võibolla on Sappinen hea hoo peal veel. Restart ... Me ei hakka täiesti mingit uut stiili mängida. Võime mängida, et ei üritagi tagant palliga tulla, paneme pika ette ja järgi, aga selleks on vaja ka seda tüüpi ründajaid. Meil ei ole sellist tüüpi, kes murraks Soome keskkaitsjaid jõuga maha. Tuleb lähtuda taktikas meie mängijate individuaalsetest oskustest ja tugevustest. Iga kaotuse puhul võib öelda, et oleks võinud teist taktikat, asetust, teisi mängijaid kasutada. See on sport. Kunagi ei tea enne mängu lõpptulemust.

See, mis väljakul toimus, oli ... Halb öelda, et sümpaatne, kaotasime, aga vähemalt nägin soovi väga-väga seda võita. Täna Soome kaitset üle mängida ei õnnestunud. Mängijate asetusest on ebaloogiline mõelda, et hakkaksime kedagi teistel positsioonidel kasutama, siis see muutuks nendele veel võõramaks, kuna klubis nad ei mängi seda. See on olukord, millega peame hakkama saama. Meil on võimalus tõusta siit välja. Oleme ka selliseid mänge võitnud ja eelmisel aastal oli selliseid mänge rohkem, tuleb sellele lainele saada ja uskuda sellesse, mida me teeme.

Alates sellest, et igaüks koduklubis - meil on võibolla mingisuguseid näpunäiteid, mida soovime, et nad võimalusel harjutaks, et meil oleks natuke lihtsam mingeid asju teha. Üldiselt peame seda kvaliteeti kasvatama, aga seda on väga raske kolme-nelja päevaga koondiselaagris teha. Peame olema selleks valmis. Meie ülesanne on õige koosseis ja mänguplaan panna. Täna üritasime minna agressiivselt, kõrgelt. Kui võtame eelmist mängu, siis oli algus väga raske ja agressiivsem [mäng] on see, mis äratab mängijad üles. Soome on ka alati väga hea mängude alustaja ja me ei tahtnud lasta neil kohe initsiatiivi võtta. Aeg-ajalt see õnnestub, aga alati mitte. Olime mängus sees, aga ühest poolkontrast karistati meid ära. Väike segadus äärel ja olukord lahendati meie kahjuks.

Esimesest veerandtunnist

Plaan oligi, et läheme ise hästi agressiivselt otsa, sest kui olime Kreekaga alguses keskväljapressi peal, et hoida liinid koos, siis esimesed 15 minutit jooksime ilma pallita ja see on veel raskem kaitses. Arvan, et seda oli näha, esimeses mängus 20-25 minutit olime püstihädas vastastega. Täna oli mäng tunduvalt lahtisem, aga lahtistel pallidel on vaja ründajat, kes suudavad nendest üks-üks olukordadest kasu saada.

Standardolukordadest

Nurgalöökide andmised ja pallid olid väga korralikud kõik. Nüüd on see, kuidas nende peale minnakse, kas saadakse mehest vabaks ja kas pall tuleb täpselt õigesse kohta. Me ei saa panna punkti, et tuleb täpselt siia, vaid see tuleb mingisse piirkonda.

Standardolukordades on meie grupp, Kreeka ja Soome väga tugeval tasemel. Hätta me nendega ei jää, aga üle ka ei ole. Meil oli nurgalööke ja võimalusi rünnata, aga me ei suuda võidelda ennast seal löögipositsioonile. Kõik nurgalöögid nemad klaarisid palli ära. Paneme taktikaliselt paika, kes mida teeb, ja harjutame, aga see harjutamine ei ole sama nagu mängus, kus on põhimõtteliselt maadlusega tegemist. Kindlasti need ideed ja asjad on, aga see peab tulema kogemusega. Kui klubis oled ka sissemineja - näiteks Joonas Tamm on klubi eest nurgalööke löönud ära - aga võibolla olid siis praegu kõvemad pähklid vastas.

Väga sarnaselt mängisid [inglased] nagu meie. Samasse tsooni, sarnase asetusega. Aga vastane teab neid samu asju ja teeb kõik, et see mees seal vabaks ei jääks. Ju siis meil ei ole hetkel Maguire'i-sugust meest, kes selle positsiooni välja võitleks.

Füüsilisest seisundist

Täna olid kõik mänguvalmis sada protsenti. Meil oli neli värsket meest kaitseliinis, kes jah, Joonas [Tamm], Ragnar [Klavan], Taijo [Teniste] olid probleemidega ja Ken [Kallaste] ju tegelikult käis ka treeningutel õmblemas vahepeal, aga see käib jalgpalliga kaasas. Nad olid täna valmis, selle taha ei jäänud midagi, jõudu ja jaksu oli.

Soome võistkond on füüsiliselt väga võimas ja kui mängu nägite, siis seda võib öelda ka nende ründajate töövõime pealt - kui palju nad 90 minutit survet ja pakkumisi liini taha tegid. See on see Euroopa tase, kus füüsiliselt olema peab. Soome võistkond on väga hea, kuu aja pärast väga hea proovikivi taas.

SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (5)

Registreeritud kasutajate kommentaare ei ole.

HOLLAND ON KUUM
KREEKA - EESTI
Eesti parim Ateenas - Sergei Lepmets
EESTI RAHVUSKOONDIS
VAHETUS
SOCCERNET ATEENAS
PREMIUM LIIGA
EILE VÄLJAS
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID
REKLAAM
PREMIUM LIIGA
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
36
25
11
0
114:32
86
2.
36
26
6
4
109:26
84
3.
36
25
8
3
116:32
83
4.
36
18
7
11
76:57
61
5.
36
14
9
13
64:74
51
6.
36
14
7
15
56:58
49
7.
36
8
5
23
37:100
29
8.
36
7
7
22
54:68
28
9.
36
6
3
27
34:115
21
10.
36
2
7
27
25:123
13
TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK