Robert Kirss usub Kaljusse: loeb hooaja lõpp (0)

Robert Kirss. Foto: Liisi Troska

Ajakirja Jalka lugejate küsimustele vastas maikuu numbris Nõmme Kalju ründaja Robert Kirss. Viimane aasta on 24aastasele Kirsile olnud vägagi edukas: esmalt tuli ta mullu sügisel Nõmme Kaljuga Eesti meistriks ja seejärel debüteeris A-koondises. Kirss meenutas mullust hooaega ja arvas, et kuigi valitsev meister on tänavu alustanud tagasihoidlikult, suudab Kalju ka sel aastal sekkuda tiitliheitlusesse.

Oled Hiiumaal sündinud, Pärnus elanud ja nüüd Tallinnasse kolinud – kas pead ennast hiidlaseks, pärnakaks või tallinlaseks? (Anton, Tallinn)
Kuigi olen Tallinnas kuus aastat elanud, siis selle välistaksin. Pigem pean ennast nii hiidlaseks kui ka pärnakaks. Kogu oma teadliku elu olen küll Pärnus elanud, aga ka Hiiumaa on väga südamelähedane. Mu vanavanemad ja suguvõsa on sealt pärit ning mulle meeldib see saar väga.

Kes oli lapsena su lemmikmängija ja miks? (@helisvalk)
Esimene tõsisem lemmik oli Zinedine Zidane. Mulle meeldis, kuidas ta rahulikult ja targalt oma asju majandas, liikus ringi elegantsiga. Praegu enam otsest suurt lemmikut ei ole, aga eks kõik tippu jõudnud jalgpallurid on seal põhjusega ja neid on alati huvitav vaadata. Lemmikklubi on aga Barcelona ja see kiindumus sai alguse siis, kui Ronaldinho sinna mängima läks. Teda oli huvitav jälgida, sest ta oli kogu aeg lõbus ja tõi huvitavate trikkidega mängu elevust.

Mis tunne on näha fänne omanimelise särgiga? (Ilmar, Tallinn)
Kui tean neid inimesi lähemalt, siis on muidugi emotsioon suurem ja soojem, sest näed, et inimesed, keda sa isiklikult tunned, käivad sulle kaasa elamas. Samas on alati positiivne ja südantsoojendav näha staadionil kõiki fänne vaatamas ja kaasa elamas. See motiveerib edasi töötama ja sellistes mängudes tunned, et mängid kellegi jaoks. Nii et selles mõttes pole vahet, kas fännid on mängudel minu või mõne mu tiimikaaslase särgiga – igal juhul on positiivne fänne tribüünil näha.

REKLAAM

Miks ja kuidas hakkasid jalgpalli mängima? (Kert, Viljandi)
Juba väikesest peale jooksin Hiiumaal palliga ringi. Vanemad on rääkinud, et kohe kui meie lähedusse tekkis jalgpallitrenn, tahtsin ma sinna minna. Sellest ajast on jalgpall mu sisse jäänud. Mu kõige esimene trenn oli aga tegelikult peotants, kuhu ema mu viis. Pidasin seal üks-kaks trenni vastu.

Mis on olnud sinu senise karjääri raskeim hetk? (Toomas, Pärnu)
Eks ikka need hetked, kui klubis või endal mängijana pikemal perioodil asjad ei õnnestu või vigastused kimbutavad. Mul on vahepeal käinud peast läbi mõtted, kas see kõik on seda väärt ja kas see on see, mida ma teha tahan. See on motivatsiooni küsimus, kas ma tahan siin pusida või on ka mõni muu alternatiiv, sest jalgpall nõuab ikkagi väga palju pühendumust ja aega, et seda hästi teha.

Aasta algul sai Kirss Islandi vastu kirja elu esimese mängu A-koondises. Foto: Jana Pipar / Jalgpall.ee

Kas olid koondisekutset saades üllatunud? Kas lootsid kutset saada juba varem? (Triinu, Narva)
Kindlasti oli üllatus. Teadsin, et see võib küll juhtuda, sest igal mängijal on selleks võimalus, kui hästi esineda, aga ma ikkagi ei oodanud seda. Samas usun, et see tuli siiski õigel ajal, sest tegin mullu päris tubli hooaja ja astusin sammu edasi. Kui saad pärast edukat hooaega veel ka koondisekutse, siis see on justkui lisapreemia ja motivatsioonitõuge.

Kui raske on olla Eesti liigas KTMi rolli mängiv mängumees? (@kristertammerand)
Ma ei tunne, et see trennides mind vähem pingutama paneks, ja ma ei mõtle, et KTMi reegli järgi saan niikuinii mängida, ja võtan asja suvaliselt. Seda ei ole. Kui sa ikkagi trennides ja mängudes ennast näidata ei suuda, siis sa ei saa niikuinii mängu – vahet pole, kas oled KTM või mitte.

Mis on ründaja positsiooni juures kõige raskem? (Jana, Tallinn)
See, kui meeskond või sina ise ei löö väravat, siis oled esimene, kellele kõik otsa vaatavad ja küsivad, kus need väravad siis jäävad. Skoorimine on sinu töö ja kui väravaid ei tule, siis on raske välja mõelda, kuidas sellest välja tulla ja mida teistmoodi teha.

Kas Nõmme Kalju suudab sel hooajal veel heidelda meistritiitli eest? (Johannes, Tallinn)
Loomulikult suudab! Algus läks meil küll aia taha, aga tähtis pole see, kuidas alustad, vaid see, kuidas lõpetad. Punktivahe tabelis ei ole nii suur, et me seda tagasi ei mängiks (intervjuu tegemise hetkel kaotas neljandal kohal olev Kalju liidritele Florale ja Levadiale kaheksa punktiga – toim.). Kõik on meie enda kätes.

Kuidas su lähedased jalgpallurikarjääri suhtuvad? (Oliver, Pärnu)
Mulle tundub, et see meeldib neile. Nad elavad mulle kaasa ja toetavad alati; pärast mänge helistame ja nad küsivad mu tervise kohta ja uurivad, kuidas mäng läks. Vahel vaatavad kodus ka ülekandeid.

Kui oled Hiiumaal sündinud, siis kuidas jõudsid Pärnusse mängima? (Priit, Tartu)
Seda peaks küsima mu vanemate käest, sest nemad võtsid vastu otsuse, et kolime Pärnusse ja elame oma edasist elu seal. Aga kuidas ma mängima jõudsin: nagu varem ütlesin, jooksin juba väikesest peale Hiiumaal palliga ringi ja eks ma korteris mängisin ka sellega, vanematel olid lõpuks närvid läbi ja pandigi mind trenni.

Rasmus Peetsonil on Robert Kirsile oluline küsimus! Foto: Jana Pipar / Jalgpall.ee

Mitu pakki krõpsu nädalas läheb? (@rpeetson)
Nädalad on erinevad! Kui on Meistrite liiga õhtu, siis teinekord ühe paki ikka naha vahele panen (naerab – toim.). Aga igapäevaselt või -nädalaselt ei saa muidugi seda nalja endale lubada. Usun, et Rasmuse mure minu pärast on asjatu; ta on lihtsalt näinud mind krõpsu söömas ja võibolla teinud valed järeldused.

Kuidas sulle seestpoolt vaadatuna tundub Nõmme Kalju noortesüsteem? Floras saavad noored rohkem pildile, Kaljus on see justkui keerulisem – kas oled nõus? (Indrek, Tõrva)
Pigem ei ole nõus. Mitu praegu Floras mängivat noort on tulnud Kalju süsteemist. Meie esinduse juures teeb praegugi mitu noort trenni, näiteks Alex Matthias Tamm on hästi pildil. Muidugi ei ole lihtne noorena tulla ja suure pauguga ust lahti lüüa, aga kui mängijal on tahtmist ja sisu, on kõik tema enda teha. Ka Kaljus on see võimalik. Pole nii, et ainult Flora annab noortele mänguaega ja Kaljus istud pingil.

Kes on sinu lemmikmängijad Nõmme Kaljust? (@mpg_o.p)
Üks on kindlasti olnud Tarmo Neemelo. Ta on nii inimese kui ka jalgpallurina super. Aga üldiselt on Kaljus nii palju häid mängijaid, kellelt on palju õppida olnud, et rohkem ma kedagi välja ei tooks ja mingisugust edetabelit paika panna ei oska.

Kuidas jõudsid Pärnust just Nõmme Kaljusse? (Anton, Tallinn)
Ma ise usun, et ju ma Pärnus mängimise ajal neile silma jäin. Saime klubi presidendi Kuno Tehva ja peatreeneri Igor Prinsiga kokku, arutasime asja ning leidsime sobiva lahenduse. Olen käinud ka Levadias ja Floras testimas, aga otsustasin Kalju kasuks. Mis selle otsuse niipidi kallutas, on raske öelda. Toonane kollektiiv Kaljus oli väga mõnus – oli palju kogenud mängijaid ja kvaliteetseid välismaalasi –, aga pigem oli mu oma sisetunne see, mis ütles, et peaks Kalju kasuks otsustama.

Kui palju minuteid/tunde peaks päevas treenima, et jõuda tipptasemele? (@richard_kiviselg)
Selleks, et läbi lüüa, peab grupitrennide kõrvalt ka iseseisvalt vaeva nägema. Loomulikult tuleb alati kuulata oma keha, sest ei saa hulluks minna ja ennast puruks tõmmata, aga nädalas tuleks mõned korrad ikkagi rühmatrennide kõrvalt individuaalselt oma probleemsete kohtadega tööd teha.

Kuidas elad üle luhtunud võimalusi ja kaotuseid? (Urmas, Tartu)
Ma ei ole väga pika vinnaga, et jääksin põdema. Võibolla mõtlen nendele hetkedele päeva või paar – maksimaalselt järgmise mänguni –, aga siis on aeg seada fookus uuele mängule ja väljakutsetele. Tuleb edasi minna.

Sügisel sai Kirss tähistada Kaljuga võidetud Eesti meistritiitlit. Foto: Oliver Tsupsman

Kui jätta kõrvale eelmise hooaja viimane mäng ja sellele järgnenud karikasaamise hetk, siis mis on sulle möödunud hooajast kõige eredamalt meelde jäänud? (Kerli, Rakvere)
Meil oli eelmisel hooajal mitu mängu, mille võitsime kaotusseisu jäämise järel või viimaste minutite väravast. Need on kõige erilisemad ja neist on jäänud kõige positiivsemad mälestused. Sellised mängud näitasid, et meie võistkonnas oli sisu – ja seda on siiani.

Mis on unistuste klubi, kuhu tahaksid jõuda? (@henry_molder)
Kui rääkida ideaalmaailmast, siis – kuigi ma ei tea hetkel, mis valemiga see juhtuks – tahaksin jõuda oma lemmikklubisse Barcelonasse! Aga mõnda realistlikumat klubi ei oska praegu nimetada. Välismaale minemise huvi on loomulikult olemas, sest muidu ma ei mängiks jalgpalli ega pühendaks oma energiat sellele.

Kelle vastu on Premium liigas kõige raskem mängida? (Hans, Tartu)
Kui mõned aastad tagasi mängisin tihti tipuründaja koha peal, siis oli raske mängida Joonas Tamme vastu. Ta oli kaitsja kohta kiire mängumees ja ka tugev. Kui tema lähedusse liiga kauaks jäid, siis ta võttis lihtsalt jõuga palli ära. Aga üldiselt ma ütleks, et Eesti liigas ei ole sellist mängijat, kelle vastu üldse ei saaks mängitud.

Mis on sul oma esimesest A-koondise laagrist ja debüütmängust meeles? (Andrei, Kohtla-Järve)
Tööd tuleb teha! Kui näed rahvusvahelist taset, siis ei ole vahet, millise koondise mängijad sulle vastu tulevad, sest nad kõik on füüsiliselt võimsad ja tehniliselt osavad. Selleks, et neist paremini mängida või samale tasemele jõuda, tuleb trennides kõvasti vaeva näha. Seega motivatsiooni poolest oli see hea koht, kus viibida. Kui esimest korda koondise eest platsile läksin, siis ei olnud närvi sees. Pigem selline mõnus ootusärevus, mis peaks enne igat korralikku mängu olema.

Robert Kirss
Sünniaeg: 03.09.1994
Praegune klubi: Nõmme Kalju
Varasemad klubid: Pärnu Vaprus, Pärnu Linnameeskond
Koondisekarjäär: 1/0

Jalka varasemaid numbreid saab lugeda siit.

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
MEISTRITE LIIGA AVAPAUK
TASKUHÄÄLINGU VÄRSKE OSA
Pikk ette (ja ise järele) | VAR, millal juba tuled? Eesti kohtunikud vajavad sind oma skandaalsetelt otsustelt tähelepanu kõrvale juhtimiseks
EESTI NAISTE KOONDIS
TAMMEKA MEES SIHIB KÕRGELE
Ambitsioonikas Kiidjärv: esiteks on vaja Tammekas Pechter ära süüa ja siis koondises Hein. Seejärel on uksed lahti
EESTLASED VÕÕRSIL
MÕTTEID
Ott Järvela | Hukka tuleb mõista vastutustundetu Armeenia delegatsioon, mitte mõistust kuulanud Karol Mets
VÄÄRT VAATAMIST-LUGEMIST
 
Valencia pimedad mehed
VÄLISMAA
Valencia pimedad mehed (2)
Kahekordne Meistrite liiga finalist Valencia jättis selja taha klubi ajaloo kõige nukramaigulisema suve ja fännid ei jõua ära oodata, millal neil avaneb võimalus omanik Peter Limi pea teibasse ajada.
REKLAAM
SOCCERNET TV
RISTNURK
REKLAAM
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
21
19
1
1
56:15
58
2.
Paide Linnameeskond
23
17
0
6
57:24
51
3.
Nõmme Kalju FC
24
14
5
5
46:15
47
4.
Tallinna FCI Levadia
23
13
5
5
55:29
44
5.
Viljandi JK Tulevik
24
9
2
13
27:41
29
6.
Tartu JK Tammeka
24
7
7
10
27:37
28
7.
JK Narva Trans
23
5
6
12
21:33
21
8.
Tallinna JK Legion
24
5
6
13
18:40
21
9.
FC Kuressaare
24
4
7
13
23:48
19
10.
JK Tallinna Kalev
24
3
3
18
13:61
12
SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
PREMIUM LIIGA ÜLEMINEKUD

Vaata, millised muutused on toimunud Eesti meistriliiga klubides!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

  • K, 19.00 Legion II - Zenit (väikesed karikavõistlused)
  • N, 19.00 PJK - Pärnu Vaprus (Esiliiga)
  • L, 13.00 Tulevik - Tammeka (Premium liiga)
  • L, 15.00 Trans - Levadia (Premium liiga)
  • L, 17.00 Pärnu Sadam - Team Helm (Rahvaliiga)
  • P, 13.00 Kuressaare - Flora (Premium liiga)
  • KÕIK näidatud mängud ja kava on siin!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
58
Paide Linnameeskond
51
Nõmme Kalju FC
47
Tallinna FCI Levadia
44
Viljandi JK Tulevik
29
Tartu JK Tammeka
28
JK Narva Trans
21
Tallinna JK Legion
21
FC Kuressaare
19
JK Tallinna Kalev
12
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK