RR: Milline ML klubi teeb internetis parimat tööd? (11)

Seekordne roosa reede artikkel võtab vaatluse alla meie palavalt armastatud kõrgliigaklubide töö internetis - ehk eelkõige klubide koduleheküljed ning ka esindatuse sotsiaalvõrgustikes.

Teemat on küll varem erinevates väljaannetes arutatud ning klubide kodulehed olid ka ajaloo esimeseks roosa reede rubriigi kirjutiseks, kuid kuna suur osa klubidest uuendab oma saitide kujundust ning lahendust iga mõne aasta tagant, ei lähe see teema nii lihtsalt ka vanaks. Antud kirjutises võtame luubi alla lisaks kodulehtedele ka klubide kontod sotsiaalvõrgustikes, eelkõige Facebookis.

Kuna internet tõuseb üha rohkem meie elu üheks lahutamatuks osaks, otsustasimegi taaskord klubide töö netis üle vaadata ning väikese intriigi tekitamiseks ka erinevate kategooriate alusel klubid pingeritta panna.

Kategooriateks valisime kuus lihtsat ja üldistatud omadust, teemat, millele jagasime kümnepallisüsteemis ka punkte. Nendeks on lehekülje välimus (kujundus, esteetilisus), uudised (uudiste maht, teemade varieeruvus, uudisvoo värskus), lehe alamenüüd ning kasutusmugavus (alamenüüde maht, erinevad keeled), meedia (lingid sotsiaalvõrgustikesse, pildi- ja videogaleriid), Facebooki lehekülg (like'ide arv, postituste sisu ning maht) ning viimaks ülesanne.

Viimati mainitud "ülesandeks" valisime enne lehekülgede täpsema uurimise alustamist pealtnäha võrdlemisi lihtsa asja - leida kodulehelt üles, kes on meeskonna kapten ja teada saada tema sünniaeg.

REKLAAM

Iga kategooria (v.a ülesande) hinded kujunesid nii, et selles osas kõige parem(ad) klubi(d) sai(d) hindeks 10, teised aga sellele proportsionaalselt vastava hinde. Maksimaalseks punktisummaks oli 60. Teadupoolest ei pretendeeri roosa reede raames antud hinded teaduslikule täpsusele ega ka ülimale objektiivsusele, vaid on subjektiivsed hinnangud.

Läksime!

10. koht - Narva Trans
fctrans.ee
facebook.com/JKNarvaTrans
vk.com/jknarvatrans

Ütleme ausalt välja - Transi lehekülje ainsaks plussiks on kena kujundus. Uudiste pealkirjad ning pildid on suured ning mõjuvad tänapäevaselt. Sisu on seevastu (eriti võrreldes teiste klubidega) lausa kohutav - viimane uudis pärineb 2. septembrist ning kuigi mõnes lehe osas võib kohata ka uuemaid andmeid (näiteks teatab üks osa külgribast, et seni viimane kohtumine Meistriliigas jäi Floraga 2:2 viiki, mis on tõsi), siis jääb mulje, et leht on lihtsalt septembris unarusse jäetud. Sinnamaani ilmusid uudised küllaltki harva ning rääkisid vaid esindusmeeskonnast, kuid olid see-eest üsna põhjalikud.

Esindusmeeskonnale keskendumine kajastub ka alamenüüdest - mitte kuskilt ei tule välja, et klubil oleks ka naiste- või noortevõistkonnad. Lisaks vananenud video- ja pildigaleriidele viidatakse ka meeskonna Facebooki ja „venekeelse Facebooki“ ehk vKontakte lehtedele, kuid see link paraku ei tööta. Vaid venekeelsel lehel on seda keelt mitteoskaval eestlasel raske orienteeruda, kuid selleks polegi õnneks või kahjuks erilist vajadust, sest uuendamata sektsioonid ei paku erilisi avastamisrõõme. Kuigi lehel keskendutakse põhimeeskonnale, on Transi leht ainus, kust ei leia ei seda, kes on meeskonna kapten ega seda, millal ta sündinud on.

Transi Facebooki lehel on hoolimata sellest, et viimane postitus ilmus sinna jällegi septembri alguses, 841 like'i. VKontaktest saame vastavaks arvuks isegi 1056, kuid kui näha, et sealgi pärineb viimane sissekanne septembri algusest, tekib mõte - kas Trans on oma pressiesindaja septembris vallandanud?

Välimus - 9
Uudised - 2
Alamenüüd ja kasutusmugavus - 3
Meedia - 4
Facebook (ja vKontakte) - 5
Ülesanne - 0

Kokku - 23 punkti

9. koht - FC Infonet
fcinfonet.ee
facebook.com/FCInfonetTallinn

Meistriliiga uustulnuka lehekülg on selline, mille värvilahendus ei vasta klubi värvidele. Huvitaval kombel on pealehel värskete uudiste asemel aukohal kuivad tulemused, uudised on aga lükatud hoopis paremale äärele, just kui külgribale, mistõttu on üldmulje pisut kuiv. Seevastu on huvitavalt lahendatud uudiste kuvamine – uudise peal klikates ei viida lugejat uuele lehele, vaid avaneb omaette kastike uudise sisuga. Uudised ilmuvad suhteliselt harva ning originaalsisu on vähe, see-eest on need vahelduva eduga nii eesti kui vene keeles, inglise keeles piirdutakse üldisema infoga ning uudisi ei tõlgita.

Sealjuures on huvitav tõdeda, et kuigi vene keeles on uudised mahukamad, avaneb lehekülg vaikimisi eesti keeles - selles on suur roll Soccernet.ee foorumi kasutajatel, kes foorumis Infoneti pressiesindajat selle lükke vajalikkuses veensid. Eelmainitud uudiste kuvamise lahendus teeb hoolimata veidi imelikust kujundusest Infoneti lehe kõige kiiremalt lehitsetavaks saidiks ning kuigi alajaotuste maht on väiksem kui paljudel teistel klubidel, on näiteks isegi noortevõistkondade juures märgitud ära kõikide mängijate positsioonid.

Fotogalerii on küll vananenud, kuid see-eest on link klubi Facebooki kontole kohe avalehe päises. Ülesannet ei suuda Infoneti lehekülg täielikult täita - leiame küll mängijate sünniajad, kuid mitte seda, kes on kapten.

FC Infoneti Facebooki lehel on 264 like'i. Pisut kentsakalt ilutseb lehe infos see, milliste bussidega Infoneti mänge vaatamas saab käia. Lehekülg on eestikeelne ning põhiliselt jagatakse seal Soccernet.ee uudiseid, mis kuidagipidi Infonetti puudutavad. Pildi- ja videomaterjali on suhteliselt vähe.

Välimus - 6
Uudised - 5
Alamenüüd ja kasutusmugavus - 8
Meedia - 5
Facebook - 5
Ülesanne - 5

Kokku - 34 punkti

8. koht - Paide Linnameeskond
linnameeskond.com
facebook.com/PaideLinnameeskond

Koos Infonetiga on Paide kaks ainsat klubi, kelle kodulehe üldine värvifoon ei ole klubi värvides - taustaks on hoopis roheline (jalgpalli?)muru. Suure vahelduva peauudisega akna kõrval on muu osa suhteliselt fantaasiavaene mustvalge. Viimased uudised on viimaste Meistriliiga voorude mänguülevaated ning mõni üksik teade koondisekutsetest – ühesõnaga, ei midagi väga erilist, kuigi kohati leidub ka mängijate-treenerite kommentaaridega nupukesi. Uudised on üldiselt esindusmeeskonnast, sekka ka mõni duubelmeeskonnast, kogu leht on vaid eesti keeles.

Huvitavalt on lahendatud uudiste arhiivi vaatamine - kõigest hiire liigutamise abil saab kuuekaupa sirvida uudiste pealkirju, mis on iseenesest mugav, kuid hiire õige koha peale panemine nõuab pisut täpsust. Kodulehe järgi ei saa aru, et Paidel oleks olemas naiskond ning ka noortest on esindatud vaid A-klassi poisid, lisaks on mõned alamenüüd ka vananenud. Samal ajal on meeskonna osa väga kena ja professionaalse välimusega - kõikidest mängijatest on sarnased profiilipildid ning sellest osast jääb hea mulje.

Lisaks pea kohustuslikule Facebooki lingile eristab Paidet teistest viide meeskonna Twitterile – seal on aga info treeningute kohta, mis on ilmselt siiski mõeldud pigem mängijatele. Pildigaleriid on vananenud. Ülesannet ei suuda ka Paide lehekülg täielikult täita - näeme vaid mängijate sünniaegu.

Paide Facebooki lehel on 674 like'i ning seal jagatakse fotogaleriisid, videoid, plakateid ning loomulikult ka kodulehele ilmuvaid uudiseid.

Välimus - 7
Uudised - 6
Alamenüüd ja kasutusmugavus - 6
Meedia - 6
Facebook - 6
Ülesanne - 5

Kokku - 36 punkti

7. koht - Tallinna Kalev
jkkalev.ee
facebook.com/JKTallinnaKalev

Kalevi kodulehekülg on pisut vananenud ja väsinud välimusega, kuid sinakas värvilahendus annab sellele selgelt kalevliku välimuse. Suureks miinuseks on aga see, et leht kipub hanguma - kui klikkida lingile "Kõik uudised", jääbki lehekülg laadima ning läheb natuke aega, et kogu krempel taastuks. Uudised on aga võrdlemisi kvaliteetsed - palju kirjutatakse esindusmeeskonna kõrval ka noortest.

Alamenüüd on "nii ja naa" - mõni neist on vananenud, kuid näiteks noortegruppide all on iga rühma kohta värske treeninginfo. Kalendri osa on küll vananenud, kuid samal ajal teatab lehe päis õigelt, et järgmine kohtumine leiab aset Aastalõputurniiril ning värsked on ka lehe küljel olevad liigatabelid.

Ainult eestikeelselt lehelt leiame Facebooki viite kõrval vananenud video- ja pildigalerii. Ülesande täidab Kalevi leht taaskord poolikult - leiame sünniaja, aga mitte kaptenit.

Facebooki leheküljega on aga nähtavalt tööd tehtud - 1879 like'i räägivad enda eest. Mõne eksklusiivse fotogalerii kõrval jagatakse uudiseid ning plakateid, lisaks sellele ka värskeid mängutulemusi.

Välimus - 7
Uudised - 7
Alamenüüd ja kasutusmugavus - 5
Meedia - 6
Facebook - 8
Ülesanne - 5

Kokku - 38 punkti

6. koht - Sillamäe Kalev
fcsillamae.ee
facebook.com/FcSillamaeKalev
vk.com/club4828138

Sillamäe lehte avades tervitab lugejat suhteliselt labane heliefekt, mille järel tekib lehele päis, kus asetseb uhke flash-pilt. Üldiselt meenutab lehekülje kujundus pisut Flora kodulehe oma – tekst on väike ning pilte peaaegu pole. Taustaks on tumesinine, Kalevi värvi foon. Uudisvoog on suhteliselt korralik, kuid miskipärast näeb selle aasta uudisi vaid novembrist oktoobrini - arhiivis on olemas vaid eelmiste aastate nupukesed. Omauudisi on korralikus mahus, kuid need ei ole ülemäära mahukad.

Alamenüüd tunduvad olevat hästi uuendatud - galerii viimased fotod pärinevad küll augustist, kuid muu tundub olevat täpne. Suureks plussiks on klubi oma suhteliselt aktiivne foorum, mis annab peamiselt venekeelsele fännirühmale suhtlusväljundi. Rõõm on tõdeda, et foorumi viimane postitus on nende ridade kirjutamise ajaks link Soccernet.ee uudisele. Link Kalev TV-le toob aga lugejale ette videod kevadest. Huvitaval kombel on Sillamäe ainus klubi, kelle kodulehel ei ole ühtegi viidet mõnele sotsiaalvõrgustikule. Plusspunkte toob ka mitmekeelelisus - kuigi põhisait on vene keeles, avaldatakse uudisi ka eesti keeles ning inglise keelde on tõlgitud koguni kõik viimased uudised!

Ülesande täidab Sillamäe lehekülg nii, nagu ka suur osa teistest - me ei saa teada, kes on kapten, kuid näeme kõikide mängijate sünniaegasid.

Sillamäe nõrgimaks küljeks on sotsiaalvõrgustike kasutamine - Facebookis leiame antud klubi nime "FC Kalev Sillamäe" alt ning leheküljel on pelgalt 89 like'i. Sinna on peamiselt kopeeritud kodulehe venekeelsed uudised, sekka ka mõned sünnipäevaõnnitlused ja mõni üksik pildigalerii. Midagi paremat ei leia me ka vKontaktest - seal on kasutajaid 28 ning viimane postitus pärineb augustist.

Välimus - 6
Uudised - 7
Alamenüüd ja kasutusmugavus - 8
Meedia - 9
Facebook (ja vKontakte) - 4
Ülesanne - 5

Kokku - 39 punkti

5. koht - FC Levadia
fclevadia.ee
facebook.com/fclevadia

Lehte avades tervitab lugejat väga levadialik rohe-valge-must värvilahendus, mille sisse on paigutatud suurte piltide ja kirjadega uudised, mis teevad väikese uudisvoo juures üldpildi kenamaks. Tublisti miinuspunkte toob Levadiale aga see, et näha on vaid viis viimast uudist (kõige vanem 19. novembrist) - vanemaid uudiseid poleks just kui kunagi eksisteerinudki, neid ei leia ka alamenüüdest. Viiest nähtavast uudisest on aga kaks noorte teemal, varasemast meenub, et põhjalikult on kajastatud ka duubelmeeskonna ja kolmanda meeskonna tegemisi.

Plussina võib välja tuua e-poe olemasolu, miinusena aga tõiga, et paljud alalehed on kaua uuendamata olnud. Näiteks saame naiskonna lehelt teada, et Levadia naiste järgmine mäng on laupäeval, 7. juulil. Kasutada saab ka sisukaarti, mis annab lehe osadest hea ülevaate. Leht on kokkuvõttes kolmekeelne - viimane venekeelne uudis ilmus novembri alguses, inglise keeles on olemas vaid põhiinfo.

Viidatud fotod ja videod on küll vananenud, kuid Levadia puhul on positiivne see, et esimene fotogalerii pärineb koguni aastast 2002 - mahukas album on näiteks sellest, kuidas kümme aastat tagasi oli Levadia kohtumise aukülaliseks teivashüppe maailmarekordiomanik Sergei Bubka. Ei puudu ka link Facebooki leheküljele. Ülesande täidab Levadia taaskord poolikult, kuid ainsa klubina teistpidi poolikult - leiame, et meeskonna kapten oli Igor Morozov, kuid täpsemat infot meeste kohta leheküljel ei ole.

Levadia Facebooki kontol on 1594 like'i ning kuigi postitusi on võrreldes mõne teise klubiga suhteliselt vähe, on need küllaltki informatiivsed ning sageli vürtsitatud ka eksklusiivsete fotodega. Uudisi on kohati tõlgitud nii vene kui inglise keelde.

Välimus - 8
Uudised - 6
Alamenüüd ja kasutusmugavus - 6
Meedia - 7
Facebook - 8
Ülesanne - 5

Kokku - 40 punkti

4. koht - FC Kuressaare
fckuressaare.ee
facebook.com/fckuressaare

Selle aasta septembris uue ilmega kodulehekülje avanud Kuressaarele tuli uuendus silmnähtavalt kasuks ning see annab saarlastele ka nii kõrge tabelikoha. Kollasinise värvilahenduse taustaks on (eeldatavasti) Saaremaa kivine rannik, mis annab lehele väga saarlasliku välimuse. Uudisvoog on korralik - palju on informatiivseid omauudisi, mis jõuavad sealt ka uudisteportaalidesse. Uudisi saab kategoriseerida ka teema põhjal ning on näha, et põhimeeskonna kõrval pannakse rõhku ka noortele, naistele ja madalamate liigade meeskondadele.

Alamenüüd on Kure lehel tasemel - kõiki võistkondi on kajastatud põhjalikult ja detailselt, plussiks on ka esindusmeeskonna ajalooline statistika. Menüüd näevad kenad välja ning on lihtsasti kasutatavad.

Lisaks Facebooki lehe lingile viitab kodulehekülg ka FC Kuressaare YouTube'i playlistile, milles leiduvad värsked videod on Meistriliiga klubide seas paraku omamoodi harulduseks. Kuigi leht on vaid eesti keeles, on seal väga korralikus mahus infot. Hoolimata sellest ei suuda ka saarlaste sait täita meie pealtnäha lihtsat ülesannet - leiame taas mängijate sünniajad, kuid mitte viidet kaptenile.

Facebooki lehel on 897 like'i ning seal jagatud info on piisav - mitmete kodulehekülje uudiste kõrval on seal ka viite muudele lehtedele ning leidub ka pildigaleriisid.

Välimus - 8
Uudised - 8
Alamenüüd ja kasutusmugavus - 10
Meedia - 8
Facebook - 6
Ülesanne - 5 

Kokku - 45 punkti

3. koht - FC Flora
fcflora.ee
facebook.com/FCFlora

Kuigi Flora uue peadirektori Jaanus Pruuli sõnul valmib klubil peagi uus koduleht, siis suutis vana sait koostöös Facebooki leheküljega meie edetabelis kolmandale kohale platseeruda. Praeguse lehe iga torkab ka silma - kogu sait näeb välja natuke vananenud, kuid kenasti rohevalges, Flora värvides. Esilehel torkab silma piltide väiksus, tekstid on üsna väikese kirjaga. Uudisvoog on aga Floral vägagi tasemel - artikleid ilmub pea iga päev, pikematest intervjuudest mängude eel- ja ülevaadete ning treenerite kommentaarideni välja. Ainsaks miinuseks on see, et nii suure mahu juures kajastatakse noorte tegemisi pisut liiga vähe.

Teisalt on noortegruppe suhteliselt hästi kajastatud alamenüüde all, ka teised alajaotused on hästi uuendatud. Plussiks on ka põhjalik statistika, mida leiab samuti mitmetest kohtadest. Miinusena võib võrdluses teiste klubidega välja tuua küllaltki väikese kirjasuuruse ning tõiga, et nii suure meeskonna leht on vaid eesti keeles.

Flora saidil on viidatud nii värskelt loodud YouTube'i kanalile, Facebooki leheküljele kui ka pildigaleriile, mis on küll lootusetult vananenud. Ka Flora leht suudab meie ülesande täita vaid poolikult - saame teada meeste sünniajad, kuid mitte seda, kes oli kapten.

Facebooki lehekülg on Floral juba mõnda aega olnud jõulumeeleolus - profiilipildil on Flora sall kaela asetatud päkapikumütsiga jalgpallilumememmele ning kaanefotoks on samuti aktuaalne Aastalõputurniiri ajakava. Lehel on 2390 like'i, kentsakalt hõisatakse aga lehekülje info all suurtähtedes inglise keeles, et Flora tuli 2010. aastal Eesti meistriks.

Välimus - 6
Uudised - 10
Alamenüüd ja kasutusmugavus - 10
Meedia - 7
Facebook - 8
Ülesanne - 5

Kokku - 46 punkti

2. koht - Tartu Tammeka
jktammeka.ee
facebook.com/jktammeka

Eelmise Soccernet.ee taolise ülevaate võitjaks osutunud Tammeka on oma taset endiselt kõrgel hoidnud ning kuigi lõppenud hooajal jäädi mänguliselt viimaseks, tehakse internetis tõhusat turundustööd. Koduleht sarnaneb vahelduva peauudisega akna poolest pisut Paide omale, kuid siin on taustaks tammekalik sinine. Väikeseks iluveaks on lehe allosas paiknevad sponsorlogod, mis on kuidagi eriti väikeselt üksteise otsa surutud. 

Uudisvoog on Tartu klubil võimas - uusi nupukesi ilmub hooaja kestel pea iga päev ning kuigi suur osa nendest on mängude eel- ja ülevaated, on parajas koguses ka omauudiseid ning eksklusiivseid kommentaare. Korralikus mahus kajastatakse ka noorte ja naiste tegemisi ning ei piirduta vaid esindusmeeskonnaga. Hästi on tehtud ka alajaotused - kõik on põhjalikud ja informatiivsed, olemas on ka noortemeeskondade pildid ja koosseisud.

Tammeka viited on tasemel - kuigi peenike Facebooki link kipub tumesinise tausta sisse ära kaduma, on videod uuendatud ning plusspunkte toob fänninurk, kuhu kirjutavad võrdlemisi aktiivselt meeskonna poolehoidjad. Ülesande täidab tartlaste leht traditsiooniliselt poolikult - leiame meeste sünniajad, kuid mitte seda, kes on kapten.

Facebooki lehel on Tammekal 1052 like'i ning seda uuendatakse hästi - fännidele jagatakse eksklusiivset pildimaterjali ka kahe hooaja vahel ning viiteid on ka mitmetele erinevatele Tammekat puudutavatele uudistele.

Välimus - 8
Uudised - 9
Alamenüüd ja kasutusmugavus - 8
Meedia - 10
Facebook - 8
Ülesanne - 5

Kokku - 48 punkti

1. koht - Nõmme Kalju
jkkalju.ee
facebook.com/jkkalju

Kalju esikoht ei ole vast eriti suur üllatus - aktiivse ja tulemusliku turundustöö taga on ka tugev koduleht ning korralik Facebooki lehekülg. Kodulehel annavad selgelt tooni must, valge, hall ja roosa, mis teevad sellest väga kaljuliku ja efektse lahenduse. Sellele annavad juurde suured kirjad, mis on üldiselt Kaljule omase fondiga. Uudised ilmuvad samuti kvaliteetselt - hooaja sees pea iga päev ning kuigi suurem rõhk on põhimeeskonnal, leiavad uudisvoos oma koha ka noored ja muud võistkonnad. Paljud uudised on väga lihtsakoelised ja lühikesed, tuues lugejani pikemate lugude asemel uudise põhisõnumi.

Rohked alamenüüd on üldiselt piisavas mahus uuendatud ning oluliselt vananenud infot silma ei hakka. Huvitava lahendusena tuleb kiita Meistriliiga tabelit, mis esimese pilguga küll silma ei pruugi hakata, kuid mis on kavalalt vasakule leheküljele peidetud. Lisaks eesti keelele saab Kalju kodulehte sirvida ka inglise keeles. Ingliskeelseid uudiseid on kokku vaid seitse, neist viimane räägib Kalju tiitlivõidust ning on kopeeritud uefa.com-i lehelt. Lühikesed kirjeldused on inglise keeles ka erinevate alajaotuste all.

Ka Kalju leht ei suuda meie ülesannet täita - taaskord leiame vaid meeste sünniajad, kuid viidet sellele, kes oli meeskonna kapten, ei ole. Ainsaks suuremaks miinuseks on see, et eraldi riba peal on lingid nii Kalju fotodele, Facebooki lehele kui ka videotele, kuid nii fotosid kui videoid on uuendatud viimati aprillis.

Facebooki leht on Kaljul selgelt aktiivseim - 9252 like'i on peaaegu sama palju, kui kõikidel teistel kamba peale kokku (9680). Üleni suurtähtedes NÕMME KALJU – TOETAME NÕMMET näeb küll veidi kentsakas välja, kuid lehe sisu on tasemel. Uusi postitusi lisatakse pea iga päev ning kõigis neis on ka midagi informatiivset või sisukat – kas kõnekas foto/fotogalerii, video või viide uudistele nii Kalju kodulehel kui ka erinevates uudisteportaalides.

Välimus - 10
Uudised - 9
Alamenüüd ja kasutusmugavus - 10
Meedia - 6
Facebook - 10
Ülesanne - 5

Kokku - 50 punkti

Kokkuvõte

Nagu ka arvata oli, on meie tabeli tipus aktiivsemate fännirühmadega klubid. Kes teab - kas parem internetiturundus toob platsi kõrvale ka rohkem fänne või on lood vastupidi, igatahes on suhteliselt selge, et nende kahe teguri vahel on olemas seos. 10 meeskonna seas eristusid kolm gruppi - esinelik, kes jaotas omavahel ka kõik kategooriate maksimumtulemused; 5.-9. koht, kes teevad internetis küll mingisugust tööd, kuid mitte veel sellisel tasemel nagu esinelik; ja Narva Trans, kes on internetiturunduse ja selle poole eest hoolitsemise kahjuks üldse unarusse jätnud.

Erinevate võimaluste avardudes leiavad klubid üha rohkem uusi turundus- ja reklaamiväljundeid ning mida suuremal määral neid ära suudetakse kasutada, seda rohkem hakkab ka mängudele pealtvaatajaid kogunema. Vähemalt loodame, et see nii on.

Kommentaarid

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (11)

Registreeritud kasutajate kommentaare ei ole.

OTSEPILT: Premium liiga kullasoosikute duubelvõistkonnad lahingus  (koosseisud!)
KARISTUSED
Thierry Henry, Prantsusmaa koondis ja sinise kodu väärtused
KOONDISENÄDALA LÕPP
Eesti parim Ungari vastu - Henrik Ojamaa
EESTI RAHVUSKOONDIS
Eesti parim Ungari vastu - Henrik Ojamaa (7)
 
Kellele kuulub jalgpallur ja mida temalt oodata?
Viimastel päevadel on samaaegselt Eestis ja Saksamaal mõtiskletud omajagu kattuval teemal – ja nimelt, milline on jalgpallurite positsioon ühiskonnas, milline on nende roll ning neile esitatavad ootused? Mastaapidest tulenevalt on arutelud Saksamaal arusaadavalt küll laiapinnalisemad, kuid antud juhul pole oluline mitte küsimuse kandevõime, kuivõrd selle sisu. Seepärast pole paralleeli sikutamine Eesti ja Saksamaa vahel kohatu.
MUSTA MÕTISKLUSED
EILE VÄLJAS
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID
REKLAAM
PREMIUM LIIGA
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
32
23
9
0
103:29
78
2.
32
22
6
4
100:23
72
3.
31
21
8
2
100:28
71
4.
32
18
7
7
72:45
61
5.
32
12
7
13
56:70
43
6.
32
12
6
14
46:51
42
7.
32
7
5
20
30:90
26
8.
32
6
5
21
43:61
23
9.
32
5
2
25
28:101
17
10.
31
2
7
22
23:103
13
TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK