Rüütli: kõik nõrgad kohad avaldusid (9)

Foto: Gertrud AlatareEesti koondise peatreener Tarmo Rüütli oli pärast 1:5 hävingut Ungarile selgelt pettunud ja sõnas, et kõik meeskonna nõrgad kohad avaldusid.

"Kindlasti ebameeldiv tulemus," lausus Rüütli mängu järel. "Mis tunne ikka on, loomulikult pettumus."

"Kõik need nõrgad kohad, mis olid teada, avaldusid - meie komplekteeritus ja väsimus. Kui muudatusi sai teha, oli kolm juba taga," jätkas Rüütli.

"Kohati oli ilusti mängu, 3:2 oli ka suhteliselt õhus, aga jäi tulemata. Eks tuleb ka midagi positiivset näha, pall liikus kohati hästi," otsis treener ka midagi meeldivat. "Kui poolajast on kolm taga, siis see ei ole meie mäng."

Koosseis oli optimaalne

Suur kaotus tekitas mängu näinute seas erinevaid küsimusi koosseisu ja Rüütli valikute osas. Loots kinnitas omalt poolt, et reedene mäng Hollandiga jättis tõsise pitseri kahes mõttes - nii kaartide kui väsimusega. "Väga raske oli midagi teistmoodi teha."

"Oli lootus, et kes tuleb peale, suudab vastase käigud kinni panna, aga oli näha, et särtsu ei olnud. Teravad polnud ka värsked mehed."

Kas Ojamaa oleks võinud Ahjupera asemel alustada? "Teist poolaega poleks ta jälle vastu pidanud. Esimese mängu väsimus oli sees. Esimene poolaeg pall Ahjuperani ei jõudnud ja sedasi ei saanud ta ka meeskonda aidata. Plaan oli teisel poolajal kiirust juurde panna."

Kas Mikk Reintami eelistamine Alo Bärengrubile oli kindel valik? "See oli mul algusest peale selge. Ei olnud mõtet alt vedada mängijat, kelle kutsusin kolmanda valikuna. Ei kahetse üldse." Kuidas tema mänguga rahul? "Näha on, et kokkumängust on puudus. Aga hea võitleja, tugeva kehaga. Oli olukordi, kus jäi hätta, aga mis ikka öelda. Tegi, mis suutis."

Kuidas keskpoolikutega rahul? "Võin jääda rahule sellega, et kumbki mängis oma võimete piiril. [Martin] Vunk ei olnud see, kes ta oli reedel ja [Sergei] Mošnikov ei ole ka täiskohaga toetav keskpoolik." Rüütli lisas, et Joel Lindpere oli väsimuse pärast plaanitud vahetusest sisse tuua, aga mäng tegi oma korrektuurid.