Saarlased teavad, kellega püsimajäämise eest võitlema lähevad (0)

Foto: Allan Mehik

Sügisel üleminekumängudel edukalt oma Premium liiga kohta kaitsnud FC Kuressaare seab ka uuel hooajal eesmärgiks püsimajäämise ning teab, millise kolme klubiga neil selle nimel andmiseks läheb.

"Ma arvan, et seitsmenda kuni kümnenda koha paneb paika võitlus nelja võistkonna vahel. Pole saladus, et meie konkurendid on Maardu Linnameeskond, Viljandi Tulevik ja Tallinna Kalev," ütles Kuressaare peatreener Jan Važinski Soccernet.ee-le.

Sarnast juttu rääkis ka klubi juhatuse liige ja keskkaitsja Elari Valmas: "Meie vastased, kellega püsimajäämise nimel võitlema läheme, on meil kaardistatud: Viljandi, Maardu, Tallinna Kalev. Kindlasti suudame ka Tartu ja Paidega mängida ning igal meeskonnal tekib meie vastu raskusi. Oleme taaskord pannud eesmärgiks ka mõned suuremad skalbid võtta."

Tiitliheitluse kohta arvas Važinski: "Kolmel võistkonnal - FC Flora, Nõmme Kalju, Levadia - on komplekteerimine ja võimalused võrdsed. Viimasel ajal valitseb selline tendents, et meistril on raske tiitlit kaitsta, võib-olla siis on Levadial ja Floral väike eelis."

REKLAAM

Saaremaa väljak võimaldab talvel korralikke treeninguid

Aasta tagasi pidi Kuressaare tegema Premium liigale kohasest hooaja ettevalmistusest kiirendatud variandi, sest teiste klubide loobumiste tõttu saadi koht kõrgliigas ootamatult. Nüüd kulges talv palju paremini.

"Eelmise aastaga võrreldes oleme tunduvalt professionaalsemad, saime oma treeninguid varakult planeerida. Tänu paremale ajastusele oleme oma treeningtaset tõstnud, nii hallis toimuvates pallitrennides kui ka füüsilise ettevalmistuse trennides, mida viib läbi Kuressaare legend Urmas Rajaver," sõnas Valmas.

Tallinnas peetavaid pallitreeninguid viib läbi ründav poolkaitsja Sander Laht. Tema sõnul on sel aastal edasiminekut näha ka kohalkäijate arvus: "Eelmisel aastal käis trennis heal päeval 14-15 venda, tänavu jaanuaris-veebruaris on 16 olnud kõige väiksem number. Enamasti on kohal 18-21 mängijat, tänu sellele oleme saanud teha jalgpallilisemaid ja loogilisemaid asju."

Saaremaal elavatele mängijatele viib Kuressaares treeninguid läbi Važinski, kelle sõnul käib koos duubelmeeskonna kuttidega kohal kokku 16-18 inimest.

Näiteks Tuleviku juhendaja Sander Post on sel talvel korduvalt kurtnud, et jäätunud kunstmuruväljaku tõttu pole viljandlastel võimalik üldse pallitrenne teha. Kuressaares, kus samuti jalgpallihalli pole, on aga Važinski kinnitusel olukord palju positiivsem: "Olen kuulnud, et Lõuna-Eestis on sellega palju muret. Ma ei tea, kas tänu saarte pehmemale kliimale, aga fakt on see, et meil pole küll väljak jääs olnud ja saame teha talve mõistes täiesti korralikke treeninguid. Tublid on ka hooldajad, kes panevad väljakule mingeid spetsiaalseid aineid."

Kapten Viira jätab hooaja alguse vahele

Kuressaarest on talvisel üleminekuperioodil lahkunud ainult kaks mängijat: väravavaht Ingmar Krister Paplavskis, kelle asemele toodi Magnus Karofeld, ning Margus Rajaver, kes lõpetas karjääri. Täiendusi on aga toodud igasse liini. Nimekaimad liitujad on kaitsja Märten Pajunurm ja 295 meistriliiga mängu kogemusega poolkaitsja Rauno Tutk.

"Praegu võib küll öelda, et oleme uute meestega täkkesse pannud," rõõmustas Laht. "Nad sobivad meeskonnavaimu poolest meie tiimi, kus valitseb ühtne hingamine ja väga hea läbisaamine."

Kuressaare peatreener Jan Važinski. Foto: Allan Mehik

Lasnamäe Ajaxist tulnud 17-aastane ääreründaja Sten Penzev hakkab esialgu mängima Kuressaare duubelmeeskonnas.

Kuigi lahkujaid on olnud ainult kaks, siis kapten Sander Viira jätab hooaja alguse vahele. "Ta on igasugustest koormustest ja tegevustest natuke väsinud ning on hetkel paar kuud pausil," selgitas Važinski.

Vigastustega on praegu väljas uus ründaja Otto-Robert Lipp, kaheksa-aastase pausi järel meistriliigasse naasta üritav keskkaitsja Kristen Mere ning poolkaitsja Amor Luup. Neil kõigil võtab vigastusest taastumine aega prognooside kohaselt ligikaudu kolm nädalat.

Häving lätlastele äratas üles

Hooajaeelsel B-halliturniiril läksid Kuressaarel tulemused ülesmäge: alustati kahe kaotusega, ent lõpetati kolme võiduga, millest viimases klohmiti FC Elvat 4:0. Taliturniirile järgnes aga 2:7 häving Läti kõrgliigaklubilt FS Metta.

"Loogiline, et halliturniiri algus oli natuke rabe, kuid mäng-mängult läks iga element paremaks. Viimases kontrollkohtumises oli Mettal kvaliteeti rohkem, aga kindlasti ei oleks pidanud seis selline olema. Kahju, aga võib-olla on see isegi hea, et enne hooaja algust selline asi ära tuli, sest see äratas mängijad rohkem üles," kommenteeris Valmas.

Važinski lisas: "Viimase mängu teisel poolajal toimunud lagunemisega ei saa kindlasti rahul olla, sest niimoodi ei tohi lihtsalt võistkond jalgpallis mängida. Samas tuli see võib-olla õigel ajal ja arvan, et tegime õiged järeldused."

Algaval hooajal plaanib peatreener kasutada neljaliikmelist tagaliini: "Mõned mängud teeme vast ka kolme keskkaitsjaga, aga üldiselt mängime ikka praegu nelja kaitsjaga - mängisime niimoodi juba eelmise hooaja lõpus ja samuti talvistes sõpruskohtumistes."

Premium liiga esimeses voorus ootab FC Kuressaaret külla Narva Trans, kellega saarlased kohtusid ka oma mulluses avamängus. Toona teenis Valmas juba 19. minutil punase kaardi ning Kure kaotas 0:5.

Nüüd loodab Valmas paremat esitust nii meeskondlikus kui ka individuaalses plaanis. "Huumoriga öeldes peab lootma, et [mulluse avamängu kohtunik] Eiko Saar jälle ei vilista. Aga ma ei teagi, mida Transi vastu oodata ja kuidas nendel kokkumäng käima läheb. Nad on väga palju täiendusi teinud. Nad on tugevad, aga kindlasti tekivad meilgi pika rännaku järel Narvas omad võimalused," arvas ta.

Foto: Brit Maria TaelMeeskonna staar - Sander Laht

Sander Laht kõmmutas eelmisel hooajal 44% Kuressaare väravatest. Ühelgi teisel meeskonnal ükski konkreetne mängija nii suure väravate osakaaluga ei hiilanud. Pärast hooaega tunti Lahe vastu huvi Soomest ning ta saavutas Aastalõputurniiri parima jalgpalluri auhinna. Saaremaa aasta sportlase valimistel, kus võidutses Ott Tänak, teenis Laht vutimeestest parimana kuuenda koha. Seega pole kahtlustki, kes on hetkel Kuressaare suurim staar.

Kui palju Kure eelmise hooaja parim väravakütt sel aastal lüüa kavatseb? "Ta ütles, et eelmisest hooajast väiksemat numbrit pole mõtet eesmärgiks panna, nii et minimaalselt 15 väravat," teatas Valmas. Laht ise rõhutas otse Soccernetiga rääkides siiski seda, et meeskonna käekäik on palju tähtsam kui tema isiklik saldo.

Kas võib oodata, et eelmisest hooajast järeldusi tehes pööravad nüüd vastasmeeskonnad rohkem tähelepanu sellele, et just Laht neutraliseerida? "Kindlasti, seda oli juba eelmise aasta viimastes voorudes natuke tunda, et mind pingsamalt jälgiti. [Tammeka peatreener] Kaido Koppel isegi ütles mulle Aastalõputurniiril, et nad jälgisid mind mängu jooksul spetsiaalsemalt. Selles mõttes läheb kindlasti raskemaks, aga mulle raskused meeldivad," vastas Laht.

Mullu korduvalt ründes mänginud Laht jääb praeguse seisuga tänavu taas äärepoolkaitsjaks. "Enne eelmist hooaega olin vist täpselt kolm mängu tipuründes alustanud, aga mullu kogunes selliseid mänge umbes 12-15. Selles mõttes oli uus ja äge kogemus, aga ma ei arva, et ma seal positsioonil kõige parem valik olen. Sain seal enam-vähem hakkama, aga usun, et äärel või number kümne kohal olen kasulikum," selgitas ta.

Foto: Allan MehikKellel silma peal hoida? Rasmus Saar

Eelmisel meistriliiga hooajal kuulus Rasmus Saar põhikoosseisu 20 korda ja käis platsil ühtekokku 26 mängus. Uuel hooajal võib Saar, kes tähistab sel laupäeval alles oma 19. sünnipäeva, veelgi olulisemaks ja säravamaks mängijaks kujuneda. Lisamotivatsiooniks peaks talle olema ka stipendium, mida jalkaliit talle järgmised kolm aastat maksab. Važinski näeb teda põhikoosseisu paremkaitsjana.

Valmas soovitab sel aastal justnimelt Saarel silma peal hoida: "Ta näitas ka juba eelmisel hooajal, milleks ta võimeline on. Ta on väga suure potentsiaaliga. Ta on saanud professionaalseks ja pühendunud mängijaks, kellelt ma ootan sel hooajal suurt panust. Ma arvan, et tulekul on Rasmuse hooaeg ja ta tõuseb esile."

Suurim küsimärk - kui palju eraldi treenimine meeskondlikku kokkumängu pärsib?

Kure suurima miinusena tõi Laht välja just selle, et osa mängijaid baseerub Tallinnas ja osa Kuressaares: "Kuna me ei saa trenne koos teha, siis tekib väljakul üksteise mittemõistmist. Aga eks see koostöö esimeste kuudega paraneb."

Eelmisel kahel nädalavahetusel saadi terve meeskond samasse kohta kokku: esmalt Lätti, kus peeti ka viimane hooajaeelne sõprusmäng, ning seejärel Saaremaale, kus toimus ühine treeninglaager. "Saime nüüd harjutada võistkondlikku ülesehitust ja pressingut. Kui kõik koos oleme, siis on lihtsam ideid meesteni viia," märkis Laht.

FC Kuressaare
Peatreener: Jan Važinski
Abitreeneri kohusetäitja: Sander Laht
Väravavahtide treener: Roland Kütt
Füüsilise ettevalmistuse treener: Urmas Rajaver
Kapten: Sander Viira, hooaja algul tema puudumise tõttu Elari Valmas ja Mario Pruul
EJL-i stipendiaadid: Karmo Paju (600 eurot kuus), Maarek Suursaar (600), Mairo Miil (500), Märten Opp (500), Oliver Rass (400), Rasmus Saar (400)
Eelarve: 250 000 eurot (terve klubi)
Koduväljakud: Kuressaare linnastaadion ja Kuressaare kunstmurustaadion
Meeskonna värv: kollane
Duubelvõistkond: FC Kuressaare II (II liiga lõuna/lääs)
Kodulehtfckuressaare.ee
Esimene mäng (ühtlasi esimene Soccernet.ee telemäng): 9. märtsil kell 13.00 vs. Narva Trans (Narva Kalev-Fama staadionil)

Koosseis:

Väravavahid: Magnus Karofeld, Roland Kütt.
Kaitsjad: Ranon Kriisa, Kristen Mere, Mairo Miil, Märten Pajunurm, Mario Pruul, Alari Saar, Rasmus Saar, Elari Valmas, Sander Viira, Reivo Vinter.
Poolkaitsjad: Silver Alex Kelder, Tõnis Koppel, Sander Laht, Amor Luup, Märten Opp, Karmo Paju, Oliver Rass, Sander Seeman, Rauno Tutk.
Ründajad: Otto-Robert Lipp, Karl Ivar Maar, Maarek Suursaar.

Eeldatav algkoosseis:

FC Kuressaare - Premium liiga - Football tactics and formations

Talvised koosseisumuudatused:

Sisse:

Magnus Karofeld (väravavaht, Florast) tuli klubisse laenule.
Silver Alex Kelder
 (ründav poolkaitsja, Kalevist) liitus klubiga.
Otto-Robert Lipp
 (ründaja, Florast) tuli klubisse laenule.
Kristen Mere (kaitsja, Taritust) taasliitus meeskonnaga.
Märten Pajunurm
 (kaitsja, Paidest) liitus klubiga.
Rauno Tutk
 (poolkaitsja, Pärnu Vaprusest) liitus klubiga.

Välja:

Ingmar Krister Paplavskis (väravavaht) naasis laenult Florasse.
Margus Rajaver (poolkaitsja) lõpetas tipptasemel mängimise.

Hooajaeelsed mängud:

11.01. FC Kuressaare - Pärnu JK Vaprus (EL)  1:2 (Suursaar)
19.01. FC Kuressaare - Paide Linnameeskond (PL)  0:4
26.01. FC Kuressaare - JK Tallinna Kalev (PL)  1:0 (Lipp)
01.02. Viljandi JK Tulevik (PL) - FC Kuressaare  1:2 (Laht, Maar)
08.02. FC Elva (EL) - FC Kuressaare  0:4 (R. Saar, Pajunurm, Maar, Kelder)
16.02. FS Metta (LAT) - FC Kuressaare  7:2 (Tutk, Laht)

Võit; kaotus.
PL - Premium liiga; EL - Esiliiga; LAT - Läti kõrgliiga.

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
SILM PEALE!
Vaprus Pärnu troonil istumisega ei lepi. Valitud on oma tee, mis peab viima Premium liigasse
PÄRNU DERBI
OLULIST
EUROVÄLJAKUTELT
KARIKAFINAAL
Vigastust trotsides iluvärava löönud üleplatsimees Rimo Hunt: kaotus kaotuseks, meie teeme edasi seda, mis meile meeldib
KODUSED HEITLUSED
SUUR KUUIK EI SAANUD OMA TAHTMIST
Liverpooli ja Manchester Unitedi kavandatud riigipööre kukkus läbi. Aga ainult esialgu
VÄÄRT KUULAMIST-VAATAMIST
SOCCERNET TV
RISTNURK
REKLAAM
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
22
20
1
1
58:16
61
2.
Paide Linnameeskond
23
17
0
6
57:24
51
3.
Nõmme Kalju FC
24
14
5
5
46:15
47
4.
Tallinna FCI Levadia
23
13
5
5
55:29
44
5.
Viljandi JK Tulevik
24
9
2
13
27:41
29
6.
Tartu JK Tammeka
24
7
7
10
27:37
28
7.
JK Narva Trans
24
5
6
13
22:35
21
8.
Tallinna JK Legion
24
5
6
13
18:40
21
9.
FC Kuressaare
24
4
7
13
23:48
19
10.
JK Tallinna Kalev
24
3
3
18
13:61
12
SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
61
Paide Linnameeskond
51
Nõmme Kalju FC
47
Tallinna FCI Levadia
44
Viljandi JK Tulevik
29
Tartu JK Tammeka
28
JK Narva Trans
21
Tallinna JK Legion
21
FC Kuressaare
19
JK Tallinna Kalev
12
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

PREMIUM LIIGA ÜLEMINEKUD

Vaata, millised muutused on toimunud Eesti meistriliiga klubides!

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK