Sappinen tegi tabeliseisu põnevaks (0)

Premium liiga 29. vooru viimases matšis tassis Rauno Sappinen oma kahe väravaga FC Flora kodus Infoneti vastu 2:1 võidule, mis muudab tabeliseisu ülimalt põnevaks.

Flora alustas mängu tormiliselt ning esimese kümne minutiga jõudis väravale õige lähedale Brent Lepistu, kelle kauglöögi Matvei Igonen üle lati tõrjus. Hetk hiljem sai taas põhikoosseisu tõusnud Sakari Tukiainen värava eest löögile, aga oli ebatäpne.

18. minutil algas Rauno Sappineni show, kui kaitses palli võitnud Nikita Baranovilt poole väljaku peal söödu sai, kaitsjate vahelt kasti murdis, seal ühe liigutusega paar meest istuli saatis ning löögi vasakusse alumisse nurka suunas - 1:0!

Sisuliselt järgmisel rünnakul üritas Zakaria Beglarišvili skoori duubeldada, aga tema löök maandus latis. 24. minutil otsis grusiin taas väravat, aga keerutas sedapuhku nahkkera postist mööda.

Pooltunni täitumisel kaotas võõrustajameeskond veidi oma hoo ning mäng rahunes. Seda 41. minutini, mil Infoneti paremäär Aleksandr Kulinitš rinnaga Artur Rätteli söödu üle kaitsja omaks võttis ja sealt võrku lajatas, viigistades mänguseisu.

Kiire otsustus teise poolaja alguses

Teine kolmveerandtund jõudis 417 pealtvaataja ees vaevu alata, kui Beglarišvili kasti jooneni luuras, sealt löögi teele pani, mille Igonen Sappineni jalale tõrjus. Sealt koondislane ei eksinud ja viis kodumeeskonna taas juhtima.

56. minutil otsustas Aleksandr Volodin teist omavahelist kohtumist järjest mängu saatuse, lennates Tukiainenile tald ees säärde ja teenides sellega punase. Peakohtunik Grigori Ošomkov sai Infoneti meestelt Rättelilt ja Kulinitšilt küll süüdistuse otsuse õigsuse osas, kuid kordused näitasid, et tegu oli õige kaardiga. Sealt alates käis esialgu kõik edasi Flora taktikepi all, täpselt nagu kolm nädalat varem.

Kümmekond minutit enne lõpuvilet kinkis Flora Infonetile paar olukorda, mida külalised vastu ei võtnud. Lõpus elavnes Infonet veelgi ja Kruglov hoidis oma karistuslöögiga veel viimastel sekunditel põnevust üleval, kuid viigiväravat ei sündinud.

Flora 2:1 võit teeb tabeliseisu ülimalt põnevaks, sest kolm esimest meeskonda on nüüd kahe punkti sees.

Mängu parim - Rauno Sappinen

Flora ründaja lõi kaks otsustavat väravat ja oli osaline veel mitmes kodumeeskonna ohtlikus rünnakus. Tema kiiruse ja hea tehnika vastu Infonet teisipäeval ei saanud.

13. septembril kell 20.00 A. Le Coq Arenal (Asula 4c, Tallinn)

Tallinna FC Flora - Tallinna FC Infonet 2:1 (1:1)