Särav Gando pani Levadia hullumeelsele graafikule vägeva punkti (galerii!) (1)

29 päeva jooksul juba üheksandat korda palliplatsile jooksnud FCI Levadia lõpetas oma keerulise graafiku kindla 6:1 võiduga Pärnu Vapruse vastu.

Kuigi Levadia loots Aleksandar Rogic tunnistas enne mängu ning poolkaitsja Rasmus Peetson tänase kohtumise järel, et meeskond on väga väsinud, siis esialgu seda näha ei olnud. Muamer Svraka lajatas juba esimese 20 minutiga neli korda peale, aga Pärnu kapten ja väravavaht Richard Aland oli postide vahel suurepärane.

21. minutil sai siiski ka tema üle mängitud, kui Gando ja Nikita Andrejev väravale eeltöö tegid ning viimane lõpuks ka i-le täpi peale pani. See oli aga kolmandat aastat Tallinnas elava kamerunlase jaoks alles millegi suure algus.

Kuigi Vaprus oli kaitses vapper, siis avapoolajal rünnakul eriti midagi korda ei suudetud saata. Hoopis Roman Debelko sai 39. minutil kirja oma hooaja 13. värava, kui Jevgeni Harini söödu ristnurka realiseeris.

Pärast vaheaega jätkus Gando sõu. 48. minutil pani suurepärase tsenderduse karistusalasse Markus Jürgensoni puudumisel paremkaitses mänginud Kirill Nesterov ning markeerimata jäänud Gando pani peaga oma teise. Sama kordus ka mängu lõpus ainult teiselt äärelt. Seekord tsenderdas Dima Kruglov ja kübaratrikk oligi olemas. 84. minutil lõi Gando Pavel Marini lahkest eeltööst juba neljanda.

Siiski pakkus Levadia paljude Fantasy sõprade jaoks ka kehvemaid uudiseid, sest nende kaitsjad (peale selleks hetkeks välja võetud Maksim Podholjuzini) jäid ilma nullimängust, kui Rocco Mõtt 75. minutil ühe vastuvärava lõi. Dima Kruglov aga ei soovinud penaltit lüüa ning andis selle au oma poolvennale Jevgeni Harinile, kes ka värava kindlalt ära vormistas.

Mängu parim - Gando

Enne tänast oli kamerunlane sel hooajal löönud neli väravat, siis nüüd pani kohe sama palju otsa. Otseselt ükski tabamus kuigi keeruline ei olnud - löök tahaposti, kaks korda vabalt tsenderduse järel peaga ning kiirrünnakus tühja lükkamine -, ent Gando positsioonivalik ja ajastus olid siiski kuldsed. Vaieldamatult parim!

26. mail kell 13.00 Kadrioru staadionil

Tallinna FCI Levadia - Pärnu JK Vaprus  6:1 (2:0)
21., 48., 81., 83. Gando, 39. Roman Debelko, 50. pen. Jevgeni Harin - 75. Rocco Mõtt

Väravasöödud: 21. Nikita Andrejev, 39. Jevgeni Harin. 48. Kirill Nesterov, 50. x, 81. Dmitri Kruglov, 83. Pavel Marin - 75. Kristofer Kaasik