Seitsmest kuus: karikafinaalid on Prantsusmaal endiselt PSG pärusmaa (0)

Kylian Mbappe vedas PSG karikavõidule. Foto: Scanpix / Imago images / Panoramic

Prantsusmaa liigatiitlit pole PSG tänavu küll veel kindlustanud, ent vähemalt üks täiendus auhinnakappi on neil käes, sest karikafinaalis alistati 2:0 Monaco.

Kui poleks Rennes'i, kes 2019. aasta finaalis PSG-d lisaaja järel penaltiseerias üllatas, näeks Prantsusmaa karikasarja võitjate nimekiri alates 2015. aastast välja väga üksluine, sest kõik ülejäänud tiitlid on läinud Pariisi suurklubile. Kokku on PSG nüüd Prantsusmaa karikavõitjaks kroonitud 14 korral, Marseille'l on teisena kümme karikavõitu.

Mulluses finaalis ainsa värava löönud Neymari puudumisel vedas PSG seekord võiduni eeskätt Kylian Mbappe. Avavilest saadik Monacot kõrgelt pressima hakanud PSG sundis vastased esmakordselt eksima 18. minutil ning Mbappe jättis palli Mauro Icardile, kes avas skoori. Teise värava lõi Mbappe oma endisele koduklubile 81. minutil vasturünnakust, kui Monaco oli viigivärava otsingul tagala tühjaks jätnud.

Ka Prantsusmaa liigakarika viimasest seitsmest finaalist on PSG võitnud kuus, ent tänavu jäeti see sari pidamata, et vähendada meeskondade koormust. Ehkki ametlikult on liigakarika toimumine peatatud "teadmata ajani", tundub ebatõenäoline, et see sari naaseks. Hetkeseisuga on Inglismaa Premier League Euroopa viiest tippliigast ainus, millega paralleelselt peetakse kahte kodust karikasarja.

Kas PSG-l õnnestub karikavõidule taas lisada ka liigatiitel, saab selgeks pühapäeva õhtul. Enne viimase vooru kohtumisi on tabelijuhil Lille'il viimase kolme aasta meistri ees ühe- ning Monaco ees kolmepunktiline edu.

Monaco - PSG 0:2 (0:1)