Sillamäe Kalev võitis pronksi! (2)

Foto: Imre PühvelKuue põhimängijata Tallinna Kalev ei suutnud Sillamäelastele vastupanu osutada. Sillamäe Kalev kindlustas aga suureskoorilise võidu järel pronksikoha, näidates isegi Martin Vungita taas suurepärast mängu.

Külalised alustasid mängu aktiivselt ja Kassim Aidaral oli juba kolmandal minutil suurepärane võimalus Savitski võrku sahistada - Kalevi keskkaitsjad Sean Whalen ja Ian-Erik Valge ei osanud otsustada, kes palli klaarib ning prantslane pääses löögile, kuid see tabas kõigest posti ja naases platsile.

Minuti pärast oli Jevgeni Kabajevil võimalus oma hooaja kümnes värav lüüa, ent tema löök lendas sihtmärgist mööda. Üheksandal minutil sai Sillamäe nurgalöögi ja lõi isegi värava, kuid peakohtunik fikseeris Vjatšeslav Zahovaiko määruste rikkumise.

Domineerimine annab tulemuse

Kuid totaalne domineerimine ja peaaegu, et 100-protsendiline palli valdamine tõi sadamalinlastele edu. Ilus kombinatsioon Dannil Ratnikov-Jevgeni Kabajev-Kassim Aidara ja Slava Zahovaiko lõppes Kabajevi tsenderduse ja Aidara individuaalse töö järel sööduga Zahole, kes saatis palli Daniil Savitski tühja väravasse - 0:1.

20. minutil tänas Vjatšeslav Zahovaiko Aidarat väravasöödu eest - seekord sai Zaho paremal äärel olles Mašitševilt söödu ning tsenderdas Tallinna Kalevi trahvikasti - Whalen ega Valge ei näinud, et nende selgade tagant tuleb Aidara, kes ilusa pealöögiga paremasse ristnurka skoori duubeldas - 0:2.

Tallinna Kalev näis aga esimesel pooltunnil täitsa saamatu välja. Palli valdamine oli meeskonnal peaaegu, et nullilähedane - pallita ei kujuta aga Šišić ega Tripković kellelegi ohtu. Sillamäe jätkas nagu eelmisel nädalal Tammeka vastu - kindel surve, kiired ääred  ja pallivaldamise protsent, mis teeks isegi Barca kadedaks.

Kolmanda väravani jõudis Sillamäe 36.minutil - Kalevi kaitsjad viibisid taas magusas pärastlõuna unes ning Nikolai Mašitšev tungis tallinlaste väravakasti sisse ja saatis Savitski käe alt palli võrku - 0:3.

Tallinlased vastasid aga kahe ohtliku kauglöögiga - Ats Sillaste ja Nikita Koger kontrollisid Mihhail Starodubtsevi valmisolekut. Väravavaht oli aga valves ning nende pealelöökide järel ei saanud Tallinna Kalev mängu tagasi tulla.

Sillamäe võinuks poolaja lõpus ka neljandat korda Savitski võrku sahistada, kuid Aidara venitas pealelöögiga ning Ats Sillaste klaaris olukorra. Daniil Ratnikov aga saatis palli heast pealelöögist väravast pisut mööda.

Väravaid nagu multifilmis

Teisel poolajal mängupilt ei muutunud - Sillamäe sai juba 47. minutil vasakul äärel õiguse karistuslöögile - Mašitševi tsenderdus leidis Kalevi värava kaugema posti juures Daniil Ratnikovi, kes märkas paremas positsioonis olevat Aidarat ning pikalt mõtlemata virutas viimane palli Savitski väravasse - 0:4.

Viies värav tuli samuti kiiresti. Daniil Ratnikov individuaalne sooritus ei jätnud Savitskile ühtegi lootust - 0:5. Sillamäe viiega aga täna ei piirdunud. Tundus, et meeskond on valmis enamaks. Ja väravaid tuligi veel - Aleksandr Volodin tegi pärast Savitski eksimust skooriks 0:6.

Kaheminutilise vahega said kirja tabamused Kassim Aidara, kes vormistas skoori 0:7 peal ka oma kübaratriki, ja oma teise värava lõi ka Vjatšeslav Zahovaiko - 0:8.

Tallinna Kalev ei olnud selles mängus siiski väga halb - lihtsalt Sillamäe oli kordades parem ja näljasem. Tallinlased üritasid auväravat lüüa, kuid Sillamäe kaitse töötas täna laitmatult hästi.

Mängule pani 83. minutil punkti Mašitšev, kes tabas 17-meetrilt Savitski väravat - 0:9.

Mängu parim - Sillamäe Kalev täies koosseisus

Kuigi suureskoorilised võidud nõrgemate klubi vastu ei saa täiel määral olla üldtugevuse näitajad, siis tahaks ikkagi öelda, et hooaja lõpul mängib Kalev võibolla parimat mängu liigas, olles väljakul peaaegu, et ideaalne.

2. novembril kell 14:00 Sportland Arenal (Asula 4c, Tallinn)
JK Tallinna Kalev - JK Sillamäe Kalev 0:9
10., 67. Vjatšeslav Zahovaiko, 19., 48., 65. Kassim Aidara, 36., 83. Nikolai Mašitsev, 50. Daniil Ratnikov, 63. Aleksandr Volodin

Hoiatused: 30. Sean Whalen
Mänguolud: +9, pilves ilm; kunstmuru väga heas seisukorras.