Sillamäe naasis Paides võidulainele (0)

Külalismeeskonnale tõi võidu Kassim Aidara, kes lõi oma väravad esimese poolaja alguses ja lõpus. Lõppskoori vormistas Daniil Ratnikov.

Liigatabelis püsib Sillamäe endiselt ühel pulgal FC Floraga, kellega jagatakse maid kolmanda ja neljanda koha suhtes. Paidekad on aga endiselt naelutatud viiendale kohale - Tartu Tammeka jääb neist juba kümne silma kaugusele.

Aidara etendus

Mäng algas kohe väga tempokalt, sest Sillamäe haaras mängu initsiatiivi esimestest minutitest enda kätte. Külaliste rünnakud olid väga ohtlikud. Seevastu kodumeeskond ei suutnud korralikke rünnakuid üles võtta, sest sillamäelased panid kohe kõrge pressi peale ja võitsid palli enda valdusesse tagasi.

Juba 8. minutil kandsid sillamäelaste pingutused vilja, sest paremalt tulnud tsenderduse suutis väravaks realiseerida külaliste leegionär Kassim Aidara. Peale väravat aga sillamäelaste tempo ei raugenud ja algatati veel mitmeid rünnakuid, seevastu kodumeeskonna ründetegevus oli väga kahvatu. Peale sillamäelaste väravat küll Paide mäng aktiviseerus, kuid korraliku soorituseni jõuti esimesel poolajal vaid korra, kui löögile sai paidelaste ründaja Sander Rõivassepp, kuid seegi läks üle.

24. mänguminutil oli aga vastastel võimalus eduseisu duubeldada, kui paidelaste karistusala lähistelt leiti sööduga üles Aidara, kelle löögi suutis kodumeeskonna väravavaht tõrjuda. Poolaeg ei olnud sellega veel lõppenud, sest napid minutid enne vaheaega suutis külalisvõistkond oma eduseisu kasvatada ning taaskord oli värava autoriks Aidara.

Värav oli omamoodi eriline, sest prantslane oli paidelaste kastis eelneva võitluse ja vihmast libeda väljaku tõttu kukkunud, kuid suutis siiski pikali olles paremalt äärest tulnud tsenderduse väravaks realiseerida. Sellises olukorras oli sillamäelastel ka omajagu õnne, et pall Aidarale peaaegu jala peale kukkus.

Paide võrdsustab, kuid sihile ei jõua

Teist poolaega alustati samuti sillamäelaste domineerimisega. Kohe teise poolaja alguses oli külalistel praktiliselt järjepanu kasutada kolm nurgalööki, kuid Paide kaitsjad suutsid ohtlikud olukorrad likvideerida. Edasi muutus mäng võrdsemaks ning enamus mängu toimus keskväljal.

Ka Paide suutis palli vallata, kuid ikka jäi puudu otsustavusest ründefaasis. Poolaja keskel otsustas kodumeeskonna mängija Martin Ustaal testida külalisvõistkonna väravavahti, saates teele ilusa löögi umbes 20 meetrilt, kuid postide vahel seisnud Mihhail Starodubtsev oli selleks valmis.

Poolaja lõpus suutis aga sillamäelaste eduseisu suurendada vahetusest sekkunud Daniil Ratnikov, kes saatis mänguvahendi paremalt äärelt alla vasakusse nurka ning tegi sellega lõppskooriks 3:0.

Eraldi äramärkimist väärivad ka kaugelt kohale sõitnud sillamäelaste fännid, kes kogu kohtumise valjuhäälselt omasid toetasid.

Mängu parim - Kassim Aidara

Üks sillamäelaste võiduvõti. Suutis lüüa kaks väravat ja tekitas kodumeeskonna kaitsjatele väga palju peavalu. Oli kogu kohtumise vältel väga tähtis lüli sillamäelaste rünnakute ülesehitamise juures.