Sillamäe näitas Flora üle võimu (2)

Foto: Brit Maria TaelMeistriliiga viimases voorus näitas Sillamäe Kalev kindla 3:0 võiduga lähikonkurendile Tallinna Florale, miks pronksmedalid tänavu just sadamalinna jõudsid.

Kahe tulise rivaali kohtumine sai vägagi tormilise alguse, kui juba neljandal minutil lõi tõelise iluvärava Vjatšeslav Zahovaiko - paremalt äärelt tulnud pall leidis endise floraka ning viimane tegi hea pöörde ja suunas vasaku jalaga nahkkera efektiivselt võrku - 1:0 Sillamäele.

Pärast väravat jätkas mäng pigem külaliste domineerimisel, aga ajapikku tulid mängu ka florakad ning 13. minutil sai Rauno Sappineni hea söödu järel löögile Rauno Alliku, kuid mehe soorituse suutis Artjom Levizi jalaga tõrjuda.

Seitse minutit hiljem oli Zahovaikol suurepärane võimalus lüüa enda ja Sillamäe teine, kuid värava eest tagasipõrkunud palli käsitlemisega viivitas ründaja pisut liiga kaua ja resultaat sedapuhku ei muutunud.

Lahtise avapoolaja järgmine šanss tekkis 26. minutil, kui Sillamäe puurilukuga pääses vastamisi Sappinen, aga noormehe löök lendas sihtmärgist pisut mööda.

Ootamatu duubeldus

Seejärel jätkus mõnda aega võrdsete mäng, aga 39. minutil duubeldas Sillamäe mõnevõrra ootamatult oma eduseisu - hooaega kolmandas liigas alustanud Daniil Ratnikov tulistas ligi 25 meetrilt väravale ja mehe alla nurka maandunud löögi vastu oli Mait Toom võimetu - 2:0.

Kuigi enne poolajavilet mõlemalt poolel veel kerged võimalused tekkisid, siis seis enam ei muutunud ning sadamalinlaste 2:0 eduseisul mindi ka riietusruumi.

Teise kolmveerandtunni esimest teravamat momenti pidi ootama 67. minutini, kui kavala karistuslöögi lahenduse järel sai ligi 20 meetrilt löögile Igor Dudarev, kuid keskkaitsja soorituse suutis Mait Toom jalaga nurgalöögiks tõrjuda.

Riiulisse!

Kümmekond minutit hiljem pani Sillamäe mängu lõplikult riiulisse - taas aktsioonis olnud Zahovaiko hea individuaalse soorituse järel leidis pall tee värava alla, kust Jevgeni Kabajev selle mõningase pusimise peale võrku suskas - 3:0

Pärast seda tabamust ei olnud kaugel ka külaliste neljas tabamus, kuid Mait Toomi head tõrjed ei lasknud seisul muutuda. Seega võiski Sillamäe stiilse 3:0 võidu järel alustada lõplikult medalipidu.

Mängu parim - Vjatšeslav Zahovaiko

31-aastase ründetuusa suurepärast mängu endise koduklubi vastu kroonisid lisaks enda tabamusele ka eeltöö Sillamäe kolmandale väravale. Lisaks hoidis Zahovaiko kogu väljakul oldud aja vältel florakate kaitsjaid surve all ning korduvalt oli õhus ka mehe teine tabamus.

9. novembril kell 14.15 A. Le Coq Arenal (Asula 4c, Tallinn)

Tallinna FC Flora - JK Sillamäe Kalev 0:3 (0:2)