Sillamäe pühkis Tammekaga põrandat (2)

Tammekast sedapuhku Kabajevile ja Sillamäele vastast polnud. Foto: Imre PühvelOn päevi, mil ühel tuleb välja kõik ja teisel mitte midagi - selline päev oli täna Sillamäe Kalevi ja Tartu Tammeka elus. Kalev lõi juba esimese pooltunniga Tammekale neli väravat ja tartlased olid selles mängus vaid jõuetud pealtvaatajad.

Meeskondade jaoks oli kohtumine Sillamäel kriitilise tähendusega. Sillamäe ei saa endale luksust lubada ja libastuda viimases kodumängus, kui meeskond soovib tõsiselt üle pika aja taas medaliteni ulatuda. Tammeka aga vajab punkte selleks, et tõusta üheksandalt kohal.

Mäng vihmast raskel ja libedal väljakul algus oodatult Kalevi kõrge pressinguga, kuigi esimene tsenderdus tuli siiski hoopis nende trahvikasti, kuid Daniil Ratnikov lõi peaga palli ohutsoonist välja. Sillamäe lülitas kohe sisse ka kõrge pressingu ja sai 7. minutil paremal äärel nurgalöögi. Martin Vungi kõrge tsenderduse võttis vastu Slava Zahovaiko, kelle pealöök tabas Marvin Prempehi õlga ja põrkas sellest Jevgeni Kabajevile, kes saatis palli kaarlöögiga Andres Lukjanovi võrku - 1:0.

Kiire värav aga ei võtnud Kalevilt isu oma edu suurendada. Tammekal ei õnnestunud kuidagi mängu käima panna. Prooviti rünnata pikkade pallidega Georgi Ivanovi suunas, ent ka Sillamäe koosseisus on olemas pikka kasvu mehi - leedulane Mindaugas Bagužis hoidis Ivanovi suurt vaeva nägemata kontrolli all.

Hea mäng kaitses lubas Kalevil aga edasi rünnata. Nikolai Mašitšev sooritas 13. minutil madala tsenderduse tartlaste trahvikasti, kuid libeda väljaku tõttu ei saanud palli kätte ei Tammeka kaitsja ega Daniil Ratnikov. Palli ei saanud kätte ka Lukjanov ja see leidis taas tee värava paremasse nurka - 2:0.

Tammeka hajub minema

26. minutil kasvatasid idavirulased oma eduseisu veelgi. Martin Jõgi tegi paremal äärel Nikolai Mašitševile vea ning kuigi Igor Dudarevi kõrge tsenderdus kedagi värava all ei leidnud, aitas Sillamäed tuuleiil ja võrku sahistas juba kolmas pall - 3:0.

Pärast seda väravat Tammekat sisuliselt enam platsil näha ei olnud. Poolkaitse puudus täielikult ning kaitsjad ei saanud Sillamäe ääremängijatega hakkama. Ei olnud nendest kasu ka Kabajevi katmisel, kui viimane 31. minutil vabalt Mašitševi tsenderduse rinna peale võttis ja teise puutega palli Lukjanovi vasakusse nurka virutas - 4:0.

Enne vaheaega ei jäänud tulemata ka viies. Zahovaiko hakkas teadlikult mängima Tartu kaitsja Maxime Mboungou tsoonis, kes sai esimesel poolajal hüppeliigesetrauma ja oli platsil vaid seepärast, et Tammeka treener ei julgenud oma viimast vahetust ära kasutada. Esimesel lisaminutil sai Zahovaiko Vungilt läbisöödu ja pääses paremalt äärelt Lukjanoviga üks-ühele. Tartu väravavaht palju vaeva Sillamäe ründaja takistamisega ei näinud ja lasi Zahovaikol lüüa viienda värava - vapustav 5:0 oli ka poolajaseisuks.

Vormistamise küsimus

Teisel poolajal jahtus mängu temperatuur ära - selles oli osaliselt süüdi Kalevi staadioni murukate, mis muutus peale esimest poolaega kartulipõlluks. Sillamäe proovis kombineerida, ent sellisel väljakul oli see ka võimatu.

Tammeka esimene mõtestatud rünnak juhtus alles 60. minutil, kui vahetusest sekkunud Rasmus Tomson sooritas trahvikasti piiri tagant mahlaka pealelöögi. Esimesel poolajal igavusega võidelnud Starodubtsev näitas, et mees on seni mängu tähelepanelikult jälginud ja tegi tõrjega Tomsoni pealelöögi ohutuks.

Peale seda võttis Sillamäe mänguohjad taas enda kätte. Aina halvenevates tingimustes oli raske midagi ette võtta, kuid tohutu ründetöö siiski raisku ei läinud. 82. minutil vormistas Kabajev kübaratriki - läbisöödu saanud mees virutas parema jala välisküljega sissekeriva palli vasaku posti kõrvale, tehes lõppseisuks 6:0.

Mängu parim - Jevgeni Kabajev

Sillamäe leegionär võlgneb esimese kübaratriki eest Eesti väljakute suure tänu ka teda heade söötudega varustanud tiimikaaslastele, kuid see ei vähenda kolm väravat löönud mehe tembu väärtust.