Sillamäe tegi Infonetile ülihinnalise kingituse (0)

Jevgeni Kabajev. Foto: Jana Pipar

Sillamäe Kalevi 3:2 võit Tallinna Levadia üle tähendab seda, et Infonet peab tiitli võitmiseks viimasest kolmest mängust koguma kaks võitu.

Kuigi Levadia võttis esialgu initsiatiivi kindlalt enda kätte, siis poolaja keskel hakkas häid võimalusi järjest kukkuma hoopis kodumeeskonnale. Eriti paistis silma Jevgeni Kabajev, kes jättis kasutamata koguni kolm praktiliselt 100% võimalust. Küll ei saanud ta pallile pihta, seejärel ei saanud ta palli Igor Morozovist ja Sergei Lepmetsast mööda ning lõpuks saatis ta hiilgavast olukorrast palli üks-üks olukorras väravast mööda.

43. minutil Sillamäe suurim väravakütt Levadia ebakindlale kaitseliinile enam ei halastanud. Ilusa tõste järel pääses ta üks-üks olukorda ning venelane saatis seekord palli kindlalt Lepmetsast mööda väravasse.

Läks aega vaid kaks minutit ning Aleksandr Savin duubeldas Sillamäe eduseisu. Pika ja ilusa rünnaku lõpetuseks sai ta kaks korda heast olukorrast löögile. Esimese Lepmets tõrjus, teine löök aga maandus taaskord väravas.

Teise poolaja alguseks oli Levadia justkui ümbersündinud. Poolajal vahetusest sekkunud Eesti noortekoondislane Kevin Kauber vähendas juba 47. minutil vahe minimaalseks.

Kohe värava järel sai karistuslöögi järel kastis peaga vabalt löögile Gando Biala, kuid Levadia Kameruni rahvusest äärekaitsja saatis palli üle värava. Levadia järjest tugevnenud surve tipphetk tuli poolaja keskel, kui Alan Gatagov pika rünnaku lõpetuseks palli kastist latti lõi.

Sillamäe osaks said teisel kolmveerandtunnil mitmed kiirrünnakud ning ühest neist tuli 78. minutil ka potentsiaalselt tiitli otsustanud värav. Maksim Podholjuzin mängis karistusalas palli käega ning 11 meetri karistuslöögi realiseeris oma hooaja 20. väravaks Jevgeni Kabajev.

Vaid kolm minutit hiljem lõi Gando nurgalöögi järel peaga ühe tagasi, kuid rohkemaks külalistel jõudu ei olnud. Sillamäele 3:2 võit, mis ühtlasi annab liidermeeskond Infonetile teiste ees kolm vooru enne hooaja lõppu neljapunktilise edu.

Mängu parim - Deniss Tjapkin

Sillamäe üks tänavuse hooaja võtmemängijaid oli täna selgelt kodumeeskonna kaitseliini liider ning tema tegevus takistas Levadiat mitmel korral ohtlikke olukordade tekitamist.