Sillamäe võttis väravatesajus kindla võidu (1)

Paponov lõi SIllamäe neljanda värava. Foto Imre Pühvel

Premium liiga 26. vooru avakohtumises purustas Sillamäe Kalev võõrsil seisuga 5:2 Pärnu Linnameeskonna.

Suhteliselt võrdsete avaminutite järel võttis mängule transpordiprobleemide tõttu hilinenud Sillamäe initsiatiivi kiirelt üle ning see tõi tulu juba 13. minutil, kui Aleksandr Savin Maksim Lipini madala tsenderduse värava ees Kristjan Tammest mööda suunas ning  külalised juhtima viis.

Sillamäe hoidis ka juhtseisus olles domineerivamat rolli ning pooltunni täitudes tuli ka teine värav. Maksim Paponovi kauglöök nurgalöögi järel läks küll täielikult üle jala, kuid pall maandus otse Jevgeni Kabajevi jalal ning Premium liiga üks suurimaid väravakütte lõi värava ees palli kindlalt väravasse.

Üpris sarnasest situatsioonist tuli kaheksa minutit hiljem ka Sillamäe kolmas värav. Nurgalöögist tulnud pall takerdus Pärnu kaitsjatesse ning Oleksandr Suhharov lõi lähedalt palli võrku, saades sellega kirja oma esimese värava Premium liigas.

Poolaja lõpus õnnestus pärnakate poolkaitsjal Toomas Pentil pika rünnaku lõpetuseks pall tagumise posti kõrvale virutada ning üks värav tagasi lüüa. Minut hiljem eksis rängalt Aleksandr Ivanjušin, kuid seda võimalust kodumeeskond ära kasutada ei suutnud.

Teisel poolajal lämmatas Sillamäe juba eos Pärnu lootused potentsiaalseks comebackiks. Marco Lukka halva söödu lõikas vahelt Savin ning värava ees realiseeris kindlalt Maksim Paponov.

Lõppskoori vormistasid meeskonnad pool tundi hiljem. Esmalt pani endine Trinidad&Tobago koondislane Radanfah Abu Bakr palli karistuslöögist tulnud tsenderduse järel peaga Pärnu väravasse. Kohe järgmisel rünnakul lõi aga Henri Hanson kodumeeskonna teise värava.

Mängu parim - Radanfah Abu Bakr

Kogenud kaitsja suutis mitmel korral viimase hetke päästmistega kaitses hiilata ning sai lõpuks kirja ka oma esimese värava Premium liigas.

Pärnu Linnameeskond - JK Sillamäe Kalev 2:5 (1:3)
43. Toomas Pent, 83. Henri Hanson - 13. Aleksandr Savin, 30. Jevgeni Kabajev, 38. Oleksandr Suhharov, 51. Maksim Paponov, 82. Radanfah Abu Bakr

Hoiatused:  60. Rando Leokin, 65. Rauno Tutk, 73. Kristen Saarts - 51. Maksim Lipin
Mänguolud: +21, pilves ilm; muruväljak väga heas seisukorras.