Sillamäest oli Florale vastast vaid ühe poolaja jagu (0)

FC Flora viies järjestikune võit Premium liigas tuli Sillamäel, kui sealne Kalev alistati teisel poolajal löödud väravatest 3:0.

Enne mängu oli algkoosseisudes nii mõnigi korralik üllatus. Sillamäe poolelt jäi tänavu esmakordselt pingile Mihhail Starodubtsev, keda asendas väravas Eduard Orehov. Florakate poolt alustas algkoosseisus esimest korda Hannes Anier.

Orehov alustas oma algkoosseisudebüüti suurepäraselt ning juba kaheksandal minutil pidi ta otsustavalt sekkuma, kui tõrjus Joseph Saliste löögi üks-üks olukorras. Mõned minutid hiljem üritas Erik Sorga sarnases situatsioonis ebaõnnestunult palli üle Sillamäe puuriluku tõsta.

Pealtnäha oli mäng igati võrdne ja lahtine, kuid florakate suurepärastele võimalustele Sillamäe millegi erilisega vastata ei suutnud. Flora kaitseliini suurepärane töö kogu kohtumise vältel tipnes sellega, et idavirumaalastel oli kaks head võimalust. Avapoolajal puterdas Mait Toom suhteliselt ohtlikult Denis Vnukovi kauglöögi, teise poolaja alguses ei suutnud Aleksandr Volkov täiesti üksinda värava ees olles peaga  suunata raamide vahele Oleksandr Suhharovi tsenderdust.

Avapoolajal peale kahe üks-üks olukora rünnakul üpris nüri olnud Flora avas skoori sisuliselt kohe Volkovi värava järel. Zakaria Beglarišvili mängis ei tea mitmendat korda oma läbisööduga Sillamäe kaitseliini üle, ise löögiks liialt terava jäänud Rauno Sappinen jätkas palli värava ette, kus Mihkel Ainsalu palli tühja väravasse virutas.

Sealtpeale Flora erilist sõnaõigust Sillamäele ei andnud. Jätkuvalt olid ohtlikud keskväljalt tulnud tallinlaste läbisöödud - kui korra eksis Orehov ise palli püüdmisel rängalt, siis mängu lõpu poole paistis ta ka silma mitmete suurepäraste tõrjetega.

Mängu saatuse otsustas tabeliliider viimasel kümnel minutil. Beglarišvili läbisöödu järel tõmbas Orehov Sappineni maha ja grusiin sai ise penalti realiseerida. Kolm minutit hiljem mängis omakorda Brent Lepistu Sappineni 2:0 väravaga sisuliselt identsena olnud situatsiooni, kuid seekord vormistas ründaja ise üks-üks olukorras oma hooaja 17. värava.

Mängu parim - Zakaria Beglarišvili

Kui avapoolajal ei suutnud Flora ründajad grusiini tekitatud võimalusi ära kasutada, siis teisel poolaja alguses tuli ühest tema paljudest läbisöötudest avavärav. Mängu lõpus sai ta ka penaltipunktilt ise värava kirja.