Slava hirmutas tartlased Paidest minema (0)

23. vooru printsipiaalses kohtumises alistas Paide Linnameeskond Vjatšeslav Zahovaiko suurepärase partii toel Tartu Tammeka 3:1.

Paides valitsenud koerailm ei andnud selget eelist kummalegi meeskonnale - mõlemad tiimid vajasid väljakuga harjumiseks pisut aega, et lihtvigade arvu minimaliseerida.

Esmapilgul tundusid ohtlikumad aga tartlased, kus oma võimalus oli ka Taaralinna legendil Kristjan Tiirikul, kes aga kasti tulnud söödu lõi siseküljega suunates Kert Kütile sülle.

Kohtumise esimeses faasis teenisid Paide mehed järjestikku mitmeid nurgalööke, kuid neid andma läinud Vjatšeslav Zahovaiko ei suutnud aga ühtegi sinipunast särki kandvat mängijat kastist üles leida.

Linnameeskonna liidri Zahovaiko jalg ei vedanud alt aga 34. minutil karistuslööki andes, kui kasti toimetatud pall kulges kedagi puutumata Karl Johan Pechteri selja taha, viies Arvamusfestivali meeleolu nautiva võõrustajatiimi 1:0 ette.

Vihmases ilmas ei suutnud väravajärgselt aga kumbki meeskond otsest kontrolli kohtumises haarata, pigem iseloomustas mängu kulgu tõsine võitlus väljaku keskringi läheduses.

Seejärel sai Paide aga kõige valusamal ajal kahe kurva sündmuse osaliseks: kõigepealt oli avapoolaja esimesel lisaminutil sunnitud väljakult longates lahkuma Juri Jevdokimov ning juba järgmisel minutil viigistasid tartlased mänguseisu.

Martin Milleri kauge karistuslöök ei suutnud ühtegi oma meest kastist üles leida. Küll aga põrkas pall läbi mängijate minnes ka üle väravavaht Küti, maandudes lõpuks Paide võrgus. Pärast Tammeka väravatähistust kõlas ka poolajavile.

Teist kolmveerandtundi alustas teravamalt aga Tartu tiim, rünnates agressiivselt koduvõistkonna väravat. Korra oldi ka väravale väga lähedal, kuid kastis õhku rippuma jäänud peapalli ei suutnud ükski tartlane raami saata.

Mäng avanes aga pärast Paide teist juhtväravat, kus Zahovaiko kombineeris kenasti Jasperiga, viies külma kõhu ning siseküljepuutega Linnameeskonna taaskord ette.

Tammeka asus pärast kaotusseisu jäämist aga agaramalt ründama, kuid see tekitaks omakorda auke Taaralinna meeste kaitseliinis, mida olid kärmed ära kasutama Paide eesliini mehed, kes nauditava uljusega kontrarünnakutesse sööstsid.

80. minutil said Paide mängijad aga veelgi rohkem hingamisruumi, kui Zahovaiko korneri lõi peaga väravasse vahetusest sekkunud Marten Saarlas, tehes seisuks 3:1.

Kolm minutit hiljem tundus aga, et oli Paide endale õudusunenäo stsenaariumi käsikirja sepistamas, kui teise kollase kaardi teenis Sander Sinilaid, jättes koduvõistkonna viimasteks minutiteks kümnekesi.

Üllataval kombel ei suutnud ka siis tartlased Paide väravat korralikult ohustada, pigem ründasid isukamalt hoopiski Paide pallurid. Skoor püsis muutumatuna aga lõpuvile kõlamiseni ning nii saigi Paide kätte olulise võidu Tammeka üle, tõustes tartlaste ees kuuendale kohale.

Taaralinlastel ei lähe kindlasti nii pea meelest ka Zahovaiko nimi - nimelt on vanameister löönud viimasest 15 Paide väravast Tammeka vastu koguni 12.

Mängu parim - Vjatšeslav Zahovaiko

Meistriliiga veteranründajate heitluses tõmbas Kristjan Tiiriku ees pikema kõrre taaskord Zahovaiko, lüües kaks kolli ning andes väravasöödu. Mängu parimat valides ei tekiks küsimust ka Arvamusfestivali tuliseimates debattides!