Kolmapäeval, 26. mail 1999, 7265 päeva tagasi, kirjutas Manchester Unitedi peatreener Ole Gunnar Solskjaer ennast Camp Noul jalgpalliajalukku. Kas ta suudab seda uuesti teha?

• 16.04. kell 22.00 Barcelona - Manchester United - avamäng 1:0
  • 16.04. kell 22.00 Juventus - Amsterdami Ajax - avamäng 1:1
  • Osale ka ennustusmängus!

"See on emotsionaalne. See on fantastiline mälestus. Viimane kord, kui siin väljakul olin, oli ühtlasi ainus kord," ei pääsenud Solskjaer loomulikult ajaloolist hetke meenutamata pressikonverentsilt läbi. "Ma ei mõtle sellele õhtule üleliia tihti, pigem ootan, et näha, kas suudame Barcelona vastu paremini mängida [kui avamängus]."

Solskjaeri-jutt käib loomulikult 1999. aasta Meistrite liiga finaalist, kus United ei kohtunud Camp Noul mitte Barcelonaga, vaid Müncheni Bayerniga. Veel kolme lisaminuti alates oli United 0:1 kaotusseisus, aga siis pöörasid Teddy Sheringham ja Solskjaer mängu ümber. Norrakas jõudis väljakul olla vaid 12 minutit, aga ajaloo tegemiseks sellest piisas ... ja 2:1 võit viiks Unitedi edasi ka homme.

"Me oleme 0:1 taga, on poolaeg. Mida rohkem väravaid lüüakse, seda suurem on meie šanss. Võ kui hoiame taga nulli, oleme igal juhul mängus sees," analüüsis Solskjaer nüüdset mängu. "Teame, et suudame standardolukordadest väravaid lüüa, oleme neist suuremad, aga peame kaitsma. Ma ei pane pahaks, kui lööme värava 93. minutil."

United on tänavu võõrsil jagu saanud nii Juventusest kui PSG-st, kusjuures mõlemas mängus sahistati ka päris mängu lõpus. Barcelona peatreeneril Ernesto Valverdel ei ole see märkamata jäänud. "Ma ei tea, kas nad alustavad turmtulega; kujutan ette, et nad üritavad korrata seda, mis on juba toiminud," märkis loots.

"Juventus on palju parem kui Real"

Noorusliku ja ründava jalgpalliga südameid võitnud Amsterdami Ajax ei jäänud Juventuse vastu avamängus häbisse, vastupidi, 1:1 viik oli ehk isegi väike pettumus. Kohati pandi Juventuse väravale peale turmtuli, kuid eduseisu kordusmänguks kätte ei saadud.

"See Juventus on palju parem kui Real, nad on väga täiskasvanulikud," kiitis Ajaxi peatreener Erik ten Hag. "Mängisime eelmisel nädalal väga hästi ja peame seda homme kordama. Hooaja alguses ei oodanud keegi, et Meistrite liigas kaheksa hulka jõuaksime, aga meeskond on nii kaugele arenenud, et suudame hiiglastega mõõtu võtta. Me usume heasse tulemusse."

Juventus peab jätkama Giorgio Chiellinita, aga eemale jäävad ilmselt ka Mario Mandžukic ja Douglas Costa. Suurim küsimus on mängu eel aga Ajaxi talendi Frenkie de Jongi mänguvalmidus. Avamängus niitide tõmbamise eest isegi Juventuse peatreenerilt Massimiliano Allegrilt kiita saanud poolkaitsjat vaevab trauma ja otsuste tegemine jääb päris viimasele minutile.

"Ma olen valmis penalteid tõrjuma, olin sündides valmis," lubas Ajaxi väravavaht Andre Onana. Ei saa välistada, et õhtu läheb pikemaks kui 90 minutit, aga Soccernet.ee tekstipõhine LIVE-ülekanne alustab orienteeruvalt tund enne kohtumiste avavilet ja kestab täpselt nii kaua kui vaja. Tule ja räägi kaasa!

Kuula ka Soccernet.ee värske taskuhäälingusaate  "Pikk ette (ja ise järele)" kuuendat osa, mis lisaks Premium liigale heitis pilgu ka Meistrite liiga veerandfinaalidele. Podcastis tuleb Meistrite liigast juttu alates 34:30.