Sõprusmängude maraton algas 1:3 kaotusega (hinda mängijaid!) (10)

Foto: Catherine Kõrtsmik (arhiiv)Eesti koondise 12 päeva pikkune mängumaraton algas 1:3 kaotusega Horvaatias. Meie auvärava lõi Konstantin Vassiljev lõpu eel karistuslöögist.

Avapoolajal murdsid horvaadid meie kaitseliini lahti ning lõid kaks kiiret väravat, millega oli võitja saatus sisuliselt otsustatud. Teisel poolajal eestlased kosusid ning kuigi Horvaatia jõudis ka kolmanda väravani, õnnestus Vassiljevil ka autabamus sepistada.

Kui täna pisteti rinda Horvaatiaga, siis juba esmaspäeval kohtutakse Austrias Ukraina koondisega. 1. ja 3. juunil ootab koondist Balti turniir ning mängudeseeria lõpetatakse eeldatavalt kõige tugevama vastasega - 5. juunil ootab Le Mansis Prantsusmaa.

Eesti koondise koosseisus tegid Horvaatia vastu kohe algkoosseisus debüüdi kaks mängumeest - Žižkovi Viktoria keskkaitsja Kaarel Kiidron ning Motherwelli ründaja Henrik Ojamaa.

Kaks väravat järjest

Horvaadid rivistasid üles suhteliselt ebatavalise koosseisu, kuid haarasid sellest hoolimata kiiresti territoriaalse ülekaalu. Avaminutitel olid siiski ka eestlaste kiirrünnakud ohtlikud, aga Oliver Konsa ja Tarmo Kingi üritused lendasid väravast mööda.

Mida aeg edasi, seda selgemaks ja ohtlikumaks muutus Horvaatia surve. Pärast veerandtunni möödumist tõi see neile ka tulemuse, kui Vedran Corluka suunas karistuslöögist värava ette põrganud palli lati alla ning Nikola Kalinic lisas neli minutit hiljem teisegi tabamuse.

Eesti poolelt jõudis avapoolajal kõige lähemale Konstantin Vassiljev, kes tulistas 25. minutil Tarmo Kingi söödust kaugelt peale, kuid tema pommlöök keeras napilt üle vasaku ristnurga. Kaugelt proovis ka aktiivset debüütmängu teinud Henrik Ojamaa ning Vassiljev teistkordselt, ent kõik löögid osutusid ebatäpseteks.

Kodumeeskonna surve alanes teise värava järel märgatavalt, kuid mõned ohtlikud olukorrad Eesti värava all siiski loodi. Sergei Pareiko päästis 38. minutil eestlased halvimast, tõrjudes kolmelt meetrilt tulnud lähilöögi, ning poolaja lõpu eel sai ta kätte veel kaks lähiüritust.

Ilusam teine poolaeg

Vaheajal tegi peatreener Tarmo Rüütli ühe vahetuse, asendades debütant Kiidroni keskkaitses Andrei Stepanoviga. Teine poolaeg algas sinisärklaste esituses oluliselt parema ja ründava mängupildiga. Vassiljevi ja Ojamaa kombinatsiooni järel pääses Eesti eelmise aasta parim jalgpallur ka hästi löögile, aga saatis palli üle värava.

Enne tunni aja täitumist vahetas Rüütli välja ka ründepaari, tuues Operi ja Ojamaa asemele Joonase Tamme ja Kaimar Saagi. Peagi lisandus Gert Kams Oliver Konsa asemele. Viimase veerandtunni alustuseks tegi Eesti veel ühe vahetuse, asendades Tarmo Kingi Martin Vungiga. Horvaadid jätkasid samuti katsetamist, Slaven Bilic tegi mitmeid vahetusi nii poolajal kui ka veerand tundi hiljem.

Eesti koondis püsis muutlikes oludes hästi pildil ning 64. pandi lõpuks ka horvaatide väravavaht proovile. Meie esimese löögi väravale sooritas Vassiljev, valmistamata siiski puurilukule suuremaid probleeme. Kosus ka kodumeeskond, pannes Pareiko paaril korral tõsiselt proovile, aga Eesti kindamees oli kindlus ise.

Seis püsis kuni 81. minutini, mil Ognjen Vukojevic pääses poolkiirrünnakul karistusala keskelt vabalt löögile ning ei jätnud täpse sooritusega Pareikole võimalust. Kaks minutit hiljem jõudis Eesti auväravani, kui Vassiljevi karistuslöök võttis Vukojevicist rikošeti ning põrkas posti kõrvale - 3:1!