Südikas Tammeka jäi üllatusest ilma (vaata galeriid!) (1)

Rimo Hunt 1:1 viigiväravat löömas. Foto: Oliver Tsupsman

Tartu Tammeka pakkus taas Tallinna Levadiale kõva lahingu, kuid jäi üllatusest ilma ja kaotas Kadrioru staadionil eduseisust 1:3.

Levadia ja Tammeka 31. vooru kohtumine peeti ideaalsetes tingimustes - tuulevaikuses päikselise ilma ja 21 soojakraadi juures. Mäng oli sama perfektne - hoogne ja mõlemapoolsete võimalustega. Kohe mängu alguses kõlksus võõrustajate väravapost, kui Sander Kapper Martin Jõgi antud palli värava poole uhas.

Teisel pool väljakut proovis Tarmo Kink kaugelt, kuid Karl Vaabel oli tasemel. 13. minutil sai Tristan Koskor kiirest küljesisseviskest Levadia kaitsjate selja taha, kuid Sergei Lepmetsaga silmitsi sattudes tõrjus väravavaht ründaja soorituse. Avapoolaja keskel tegi otsustava tõrje ka Vaabel, võttes ära Rimo Hundi vasaku jalaga teele pandud madala löögi.

Loetud sekundid enne avapoolaja vilet juhtus see, mis oli korduvalt õhus olnud. Reio Laabus leidis hea sööduga Kapperi, kes kontrarünnakus Maksim Podholjuzini üle mängis ning kasti jõudnuna mänguvahendi värava tagumisse nurka virutas. Tammeka virutas Levadiale ühe riietusruumi kaasa ja läks 1:0 juhtima!

Seda edu saadigi aga vaid puhkepausi jagu nautida, sest teist poolaega oli kulunud 45 sekundit, kui seis tablool 1:1 oli. Artjom Artjunin andis vasakult äärelt tsenderduse, mille Gando Biala latipõrkest väravajoonele lõi - sealt põrkas see Hundi ette, kes peaga väikese kõksu tegi ning palli võrku suunas.

Levadia jätkas isukalt, kuid Vaablit esialgu rohkem üle ei suudetud mängida. Täistunni täitumise järel läks ohtlikuks hoopis Levadia värava ees, kui Mihkel Järviste ühe puutega paremalt tulnud tsenderduse latti virutas.

Mängu lõpus pani aga kodumeeskond oma klassi maksma, kui esmalt Mark Oliver Roosnupp 77. minutil nurgalöögijärgses segaduses tugeva löögi värava keskele virutas ning seejärel vahetusest sekkunud Nikita Andrejev 88. minutil kasti paremast servast 3:1 lõi.

Seega Tammeka pakkus taas Levadiale kõva lahingu, kuid päeva lõpuks sai Tallinna suurklubi omale tiitliheitluses püsimiseks vajalikud kolm punkti kätte. Tammeka jätkab tabelis seitsmendana ja huvitava asjaoluna on nemad ainus meeskond, kes tänavu liigas Levadiale Kadrioru staadionil väravaid on suutnud lüüa - seda tehti nii mais kui ka täna - punktilisa see neile aga ei toonud.

Mängu parim - Josip Krznaric

Levadia keskväljalüli on sügisel pidurdamatusse hoogu sattunud. Mees nagu orkester - suudab palli vallata, triblada, häid sööte jagada ja vajadusel ise väravat ohustada. Dirigeeris Levadia mängu ja oli oluline lüli rohevalgete meeskondlikus tegutsemises.