SUUR ENNUSTUS! Kes võidab Premium liiga ja kes jääb viimaseks? (4)

Ennustuse üldtulemusi ja ajakirjanike isiklikke selgitusi saab vaadata ka "Silm peale!" saatest!

Kes tuleb meistriks, kes esikolmikusse, kes euromängude hõnguga neljandale kohale, kes langeb otse välja ja kes läheb üleminekumängudele? Soccernet.ee toimetus pani enne täna algavat Premium liiga hooaega oma ennustusedetabeli kokku!

Seitse toimetuse liiget (Kasper Elissaar, Kristjan Remmelkoor, Ivar Lepik, Rasmus Voolaid, Meinhard Pulk, Kristjan Jaak Kangur ja Ott Järvela) panid igaüks kokku oma isikliku ennustuse, mis hiljem ühiseks tabeliks vormistati. Iga meeskonna taga on ka nelja ennustaja kommentaarid-põhjendused.

Kõik ennustajad panid kümme meeskonda ritta, andes esikohale 10 ning viimasele kohale 1 punkti. Talve jooksul liigas toimunud muutused joonistasid välja küll mingisugused üldisemad jõujooned ja võimalikud tekkivad liigasisesed grupid, kuid ka toimetuse sees läksid arvamused mitmes osas lahku.

REKLAAM

1. TALLINNA FCI LEVADIA (6 esikohta, 69 punkti)

Kristjan Jaak Kangur (1.): Kõik-või-mitte-midagi hooaeg. Vabandused puuduvad: tänu varajasele komplekteerimisele on olemas paberil parim koosseis, korralik pink, tipptreener, kõik eduks vajalikud tingimused. Isegi veidi imelik on tõdeda, et Levadia viimane tiitel jääb juba viie aasta taha, võidunälga peaks seega kuhjaga jaguma.

Dmitri Kruglov ja Aleksandar Rogic. Foto: Brit Maria Tael

Ivar Lepik (1.): Meeskond on saanud rahulikult valmistuda, viimase hetke paanikatäiendusi ei ole, Aleksandar Rogici nõudmised on kõigile selged. Nõrgemaks ei ole kindlasti jäädud, rünnakul on lisakäik juures. Seis tundub rivaalidest stabiilsem.

Kristjan Remmelkoor (1.): Rogic on saanud nüüd oma mängu ja professionaalsust juurutada. Kõik kaitsvad positsioonid on väga hästi komplekteeritud ja kogenud ning hea kaitse peakski olema tiitlivõidu suureks eelduseks.

Ott Järvela (2.): Tuumiku säilitamine ja hea värbamine annab Kalju ees eelise. Suured ootused – kõik alla meistritiitli on altminek – tähendab aga, et juba paari apsu järel võib olukord minna närviliseks. Aleksandr Rogic on esimene Levadia treener, kes pärast esimesel täispikal hooajal eesmärkide mittetäitmist ametisse jäänud.

Konstantin Vassiljev liitus Floraga. Foto: Brit Maria Tael

2. TALLINNA FC FLORA (1 esikoht, 61 punkti)

Ott Järvela (1.): Ma usun protsessi rohkem kui komplekteerimisesse ning kuna Flora rõhub esimesele, siis pean neid keskpikas plaanis alati tiitlisoosikuks number üks. Koosseisust rääkides on ainuke murekoht väravavaht, kaitses ja keskväljal jagub nii kogemust kui ka sügavust. Konstantin Vassiljev on väga vägev täiendus. Frank Liivakut ootab tõestamise hooaeg, kus selgub, kas temas on Eesti mõistes tippründaja ainest.

Kasper Elissaar (2.): Täitsa tipust jääb natuke puudu. Vassiljev on kõva täiendus, aga suurmängudes on kaitse pidama saamisega probleeme. Väikeste vastu domineeritakse selgelt ja nendega läheb kõik hästi.

Rasmus Voolaid (3.): Kostja on mõistagi kõva, mänguliselt kõva liider, aga arvan, et Zakaria Beglarišvili numbreid ta järgi ei tee ja mängib ka veidi teises rollis. Pigem madistatakse Kaljuga teise koha eest kui Levadiaga tiitli eest.

Meinhard Pulk (3.): Iga aasta sama teema ehk koosseis on taaskord korralikult noorenenud. Vassiljev ei ole päris nii kõva jokker ka ning kardetavasti ei mõju kunstmurud tema niigi ebastabiilsele tervisele kuigi hästi.

Liliu jäi. Foto: Liisi Troska

3. NÕMME KALJU FC (59 punkti)

Ivar Lepik (2.): Rimo Hunt on ainuisikuliselt jõud, mille najal rasked hetked enda kasuks kallutatakse – kas Kaljus tänavu sellist mängijat on? Küsimärke on rohkem ja tiitlit kaitsta ei ole kunagi lihtne.

Meinhard Pulk (2.): Paberil on meeskond justkui tugevnenud, aga sisetunne ütleb, et meeskond on mentaalselt (Sergei Frantsevist) väsinud ning muidugi röövivad rohkemad euromängud oma tähelepanu.

Kristjan Remmelkoor (3.): Tiitlikaitsmine on viimasel ajal klubidele väga raskeks osutunud. Kõik mängivad tiitlikaitsja vastu ekstra motiveeritult ja oht on liigseks rahuloluks eelmise aastaga. Samas, nõrgemaks pole tiim jäänud, esikolmik tuleb usutavasti tihe.

Kristjan Jaak Kangur (3.): Tiitlit kaitsta on teadagi raskem kui võita. Samuti on kerged küsimärgid välislepingut lootnud esiründaja Liliu motivatsiooni kohal. Ennustan, et Frantsev ei lõpeta hooaega Kalju peatreenerina.

Dmitri Kalašnikov. Foto: Dmitri Fedotkin

4. JK NARVA TRANS (46 punkti)

Kasper Elissaar (4.): Suur verevahetus meeskonnas, aga ükshaaval vaadates, siis saabujad on summa-summaarum tugevamad kui lahkujad. Ehk seeläbi ollakse justkui üks käik veel juurde pandud. Suurim küsimärk on treener, sest Dmitri Kalašnikov on siin liigas uus mees ja ei tea, kui ühtseks rusikaks tal õnnestub Narva sulatada.

Ivar Lepik (4.): Enne Kostja ja Flora abielu oleks Transile ehk isegi üritanud pronksmedaleid kaela riputada. Korralikud täiendused eelkõige just selle nurga alt, et sisse ei ole toodud mitte Venemaa külaliigade tundmatuid suurusi, vaid mehed, kelle CV-d ei pea häbenema. Samas on ka küsimärke alustades kokkumängust ja lõpetades meile tundmatu treeneri võimekusega.

Ott Järvela (5.): Marko Meerits ja Joseph Saliste on head täiendused, mis aitavad loodetavasti muuta Transi keskmisele Eesti jalgpallisõbrale arusaadavamaks, aga liiga suur verevahetus ei võimalda viiendast kohast enamat.

Kristjan Jaak Kangur (5.): Jälle palju uusi mehi nimekirjas. Paidega madistavad kõvasti, esikolmikule näitavad hambaid, tagumisele viisikule loovutavad üksikuid punkte. Ehk sisuliselt sama mis mullu. Samas on see siiski Narva ja kui uued täiendused mängu kohe käima ei pane, võib koosseisus kiirelt muudatusi tulla.

Kas Paide suudab Transist kõrgemale hüpata? Foto: Gertrud Alatare

5. PAIDE LINNAMEESKOND (44 punkti)

Meinhard Pulk (4.): Puhtalt selle pealt, et meeskond on võrreldes Transiga vähem muutunud. Eelmise hooaja hea lõpu ning tugeva hooaja ettevalmistuse pealt on hea edasi minna.

Kristjan Remmelkoor (5.): Paidelt on viimastel aastatel kogu aeg suurt edasiminekut oodatud, väike areng on olnud, aga suuri ootusi pole reaalselt väljakul täita õnnestunud, see ei ole nii lihtne. Ka seekord paistab Trans ikkagi Paidest tsipa tugevamaks jäävat.

Ivar Lepik (5.): Paberil kõva, kõvemgi kui Trans, aga peab nüüd tõestama, et see suudetakse ka tulemuseks vormida. Vjatšeslav Zahovaikole hea test – nüüd on juba keeruline nooruse taha pugeda, on aeg tulemust teha. Potentsiaalne murekoht on KTM, mis pitsitab neid kõige kõvemini.

Rasmus Voolaid (6.): Käivitumine võtab jälle aega, sest liiga palju on välja vahetatud. Mänguliselt oli Tammeka juba eelmisel aastal neist üle, nüüd jäädakse ka tulemustes alla.

Kui kõrgele aitab Albert Prosa (vasakult kolmas) Tammeka? Foto: Edgar Kriisk

6. TARTU JK TAMMEKA (36 punkti)

Rasmus Voolaid (5.): Minupoolne üllatuspakkumine, aga tõesti usun nende satsi. Kadusid ju tegelikult eriti ei ole, aga juures on Albert Prosa.

Kasper Elissaar (6.): Tahaksid kerkida, aga see pole nii lihtne, sest ees on meeskonnad võib-olla veidi rohkem juurde pannud. Prosa lööb kindlasti korralikult väravaid, aga kas tiim tervikuna suudab leida stabiilsuse?

Ott Järvela (6.): Tagumise neliku edestamine ei tohiks probleemne olla, aga kas esiviisiku püüdmiseks piisab stabiilsusest? Viigiks kalduvad tasavägised mängud tuleks võita ja kaotuseks kalduvad viigistada, siis oleks varianti esiviisikusse murda. Aga pigem tuleb kuues koht.

Meinhard Pulk (6.): Prosa tulek on nagu Vassiljevi liitumine Floraga. Toob tõenäoliselt päris kõvasti punkte juurde, aga ülejäänud liinides on niivõrd palju küsimärke juures, et kahele põhikonkurendile vastu ei saada.

Millises hoos jätkab Sander Laht? Foto: Allan Mehik

7. FC KURESSAARE (22 punkti)

Ivar Lepik (7.): Tagumisest otsast ehk kõige märkimisväärsemad täiendused teinud - Pajunurm, Tutk, Kelder ja Lipp on kõik võimelised juurde andma, lisaks on noored florakad säilitatud. Nüüd ei ole ka enam esimese aasta ehmatust, vaid teatakse, mis ees ootab.

Kasper Elissaar (7.): Suuri lahkujaid ei ole, täiendused on olnud korralikud ja ühtse meeskonnana on nad valmis sammu edasi astuma. Tabeli viimane nelik on väga ühtlane, aga Kuressaare on saanud terve talve okeilt valmistuda, sats on kokkumänginud ja Premium liiga kogemus neid karastanud.

Ott Järvela (8.): Eelmisel hooajal esines Kuressaare üle ootuste hästi ning usun, et tänavugi suudetakse röövida punkte nii Tammekalt, Paidelt kui ka Transilt, aga paaril puhul ka esikolmikult.

Kristjan Remmelkoor (9.): Eelmise hooajaga võrreldes on koosseis tugevam ja ettevalmistus parem. Samas tunduks ebaloogiline, kui saarlased kuhugi tabeli keskele roniksid, pakun eelmise aastaga sama kohta.

Kuhu suunas Sander Post Viljandi Tuleviku tüürib? Foto: Liisi Troska

8. VILJANDI JK TULEVIK (17 punkti)

Ott Järvela (7.): Start osutub vaevaliseks, aga edukas võitlus väljakukkumise vastu kahel järjestikusel hooajal on andnud karastuse, mis vinnab nad lõpuks tagumise neliku tipmiseks meeskonnaks. Suvel on oodata ühte-kahte tasemel laenulepingut.

Rasmus Voolaid (8.): Läbi häda, aga jäädakse püsima. Neil on Premium liiga kogemust kõige rohkem ja see hakkab lõpuks maksma.

Kristjan Jaak Kangur (8.): Palju sõltub Kaimar Saagi liitumisest või mitteliitumisest. Esimesel juhul on Tulevikul olemas kindel väravalööja, keda tabeli teises pooles väga vaja. Kui Saagi või samaväärset meest enda ridadesse ei saada, võideldakse üleminekumängudest pääsemise nimel.

Kasper Elissaar (10.): Sats on hõre ja pole saanud korralikult treenida. Eelmine aasta läks neil nii hästi, sest seljatagune oli kehv. Tänavu on tagumine ots konkurentsivõimelisem ja autsaiderit pole. Puudu on korralikust väravalööjast.

Aleksandr Dmitrijev. Foto: Brit Maria Tael

9. JK TALLINNA KALEV (16 punkti)

Kristjan Jaak Kangur (7.): Viimane nelik peaks üsna selge olema. Kalevi julgen neist kõige kõrgemale seada seetõttu, et neil on võimalus meeskonda suvel tugevdada, kui peaks selguma, et noored ei vea välja. Huvitav näha, kuidas saab noore ja rohelise meeskonnaga hakkama sama roheline peatreener Aleksandr Dmitrijev.

Kristjan Remmelkoor (8.): Enamus võtmemängijaid on lahkunud, koosseis on jäänud tunduvalt nõrgemaks, peatreener on kogenematu. Praeguse koosseisu pealt võiks isegi kümnendat kohta pakkuda, kuid usun, et suvisel üleminekuperioodil tuuakse vajadusel kõvasid täiendusi, et meeskond ikkagi kindlalt kõrgliigasse püsima jätta.

Ivar Lepik (9.): Noorenenud koosseis ja verisulis peatreener ei ole just kõige riskivabam kombinatsioon, aga senised tulemused näitavad, et suurt häirekella pole ka mõtet lüüa. Hakkama saadakse.

Meinhard Pulk (10.): Klubi, mis tekitab väga palju eksistentsiaalseid küsimusi. Koosseisus on toimunud suurpuhastus ning sisse on tulnud peamiselt tundmatu taustaga välismaalased. Korralik katsumus on Aleksandr Dmitrijevile treenerikarjääri alguseks sattunud. Raske näha, kuidas siit võib head nahka tulla.

Ilja Kassjantšuk, Vladislav Gussev, Ilja Zelentsov ja Vladislav Tšurilkin. Foto: Brit Maria Tael

10. MAARDU LINNAMEESKOND (15 punkti)

Kristjan Remmelkoor (7.): Natuke pettumustvalmistav, et Premium liigasse tõusmise puhul koosseisu märgatavalt tugevdatud pole ning et Erik Grigorjevile ja Vladislav Tšurilkinile ei suudetud eriluba vormistada. Aga piisavalt kvaliteetne ja kokkumänginud sats, et võiksid ülinapilt seitsmenda koha kätte saada.

Rasmus Voolaid (9.): Napilt, aga kindlalt tehakse Kaleviga paar vooru enne lõppu sotid selgeks. Samad satsid madistasid ju poolteist aastat tagasi juba Esiliigas ning ma arvan, et tolle ajaga võrreldes on Maardu parem, aga Kalev kehvem.

Kasper Elissaar (9.): Nad ei tule just erilise hurraaga. Rahulikult oma kokkumänginud satsiga, aga samuti sügavusest napib. Koormused on Premium liigas suuremad, seeläbi ka nõudmised ning ühel hetkel väsivad nii kehad kui vaim. Vähemalt on neil tugev ründaja.

Kristjan Jaak Kangur (10.): Raske saab olema. Pink väga lühike, mitu Premium liiga kogemusega meest saavad liituda alles hiljem. Kindlasti ei anta kellelegi midagi kergelt, aga klassivahe lööb siiski välja.

Hea lugeja, milline on sinu ennustus Premium liiga hooajaks? Anna kommentaariumis märku! Erinevate jalgpallisõprade ennustustega saad tutvuda ka Soccerneti foorumis.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

kas   •  
(195.50.210.***)
kalendrit portaali ülanurgas ei olegi enam?
tra   •  
(2001:7d0:8b1f:7280:111.***)
paide on tugev na ja saab esikoha
Roomet Saadi   •  
(2001:7d0:8260:7780:6d2.***)
Rasmus Voolaid (6.): Käivitumine võtab jälle aega, sest liiga palju on välja vahetatud. Mänguliselt oli Tammeka Paidest juba eelmisel aastal neist üle, nüüd jäädakse ka tulemustes alla.

No mis jutt. Pigem on Paide mure see olnud, et mänguliselt ollakse head, aga tulemust ei ole. Mänguliselt on Paide juba mitmeid hooaegu Tartust peajagu üle olnud. Eriti kurioosne oli üleeelmine hooaeg, kus tehti 5 viiki ja iga jumala mäng Paide surus.
Zahovaiko presidendiks   •  
(176.46.65.***)
Paide tiitel on ainult vormistamise küsimus. Ei imesta kui esimeses mängus kaljule kuus-seitse löödaks. Peale paide kolmandat meistritiitlit saab Zahovaiko koondise etteotsa ja viib meid suurturniirile kus tuleb minimaalselt poolfinaalikoht.

Sisene
MEISTRITE LIIGA AVAPAUK
TASKUHÄÄLINGU VÄRSKE OSA
Pikk ette (ja ise järele) | VAR, millal juba tuled? Eesti kohtunikud vajavad sind oma skandaalsetelt otsustelt tähelepanu kõrvale juhtimiseks
EESTI NAISTE KOONDIS
TAMMEKA MEES SIHIB KÕRGELE
Ambitsioonikas Kiidjärv: esiteks on vaja Tammekas Pechter ära süüa ja siis koondises Hein. Seejärel on uksed lahti
EESTLASED VÕÕRSIL
MÕTTEID
Ott Järvela | Hukka tuleb mõista vastutustundetu Armeenia delegatsioon, mitte mõistust kuulanud Karol Mets
VÄÄRT VAATAMIST-LUGEMIST
 
Valencia pimedad mehed
VÄLISMAA
Valencia pimedad mehed (2)
Kahekordne Meistrite liiga finalist Valencia jättis selja taha klubi ajaloo kõige nukramaigulisema suve ja fännid ei jõua ära oodata, millal neil avaneb võimalus omanik Peter Limi pea teibasse ajada.
REKLAAM
SOCCERNET TV
RISTNURK
REKLAAM
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
21
19
1
1
56:15
58
2.
Paide Linnameeskond
23
17
0
6
57:24
51
3.
Nõmme Kalju FC
24
14
5
5
46:15
47
4.
Tallinna FCI Levadia
23
13
5
5
55:29
44
5.
Viljandi JK Tulevik
24
9
2
13
27:41
29
6.
Tartu JK Tammeka
24
7
7
10
27:37
28
7.
JK Narva Trans
23
5
6
12
21:33
21
8.
Tallinna JK Legion
24
5
6
13
18:40
21
9.
FC Kuressaare
24
4
7
13
23:48
19
10.
JK Tallinna Kalev
24
3
3
18
13:61
12
SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
PREMIUM LIIGA ÜLEMINEKUD

Vaata, millised muutused on toimunud Eesti meistriliiga klubides!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

  • K, 19.00 Legion II - Zenit (väikesed karikavõistlused)
  • N, 19.00 PJK - Pärnu Vaprus (Esiliiga)
  • L, 13.00 Tulevik - Tammeka (Premium liiga)
  • L, 15.00 Trans - Levadia (Premium liiga)
  • L, 17.00 Pärnu Sadam - Team Helm (Rahvaliiga)
  • P, 13.00 Kuressaare - Flora (Premium liiga)
  • KÕIK näidatud mängud ja kava on siin!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
58
Paide Linnameeskond
51
Nõmme Kalju FC
47
Tallinna FCI Levadia
44
Viljandi JK Tulevik
29
Tartu JK Tammeka
28
JK Narva Trans
21
Tallinna JK Legion
21
FC Kuressaare
19
JK Tallinna Kalev
12
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK