Taas punkte kaotanud Eintracht mängis trumbid Dortmundile (0)

Eintrachti mängija Timothy Chandler. Foto: Scanpix / Friedemann Vogel / Pool / EPA

Frankfurdi Eintracht on sisuliselt kogu hooaja purjetanud esinelikus ja noolinud piletit Meistrite liiga alagruppi, aga kaks vooru enne hooaja lõppu on seis selline, et trumbid on maha mängitud.

Eintracht jäi kodus Mainzi vastu 11. minutil kaotusseisu, kui skooris Karim Onisiwo, aga Ajdin Hrustic päästis võõrustajatele 86. minutil punkti. Võiduga oleks Eintracht olnud Saksamaa kõrgliigas neljandal kohal, aga viik tähendab, et suurepärasesse hoogu sattunud Dortmundi Borussia on ees punkti kaugusel.

Kolmandal kohal asuv Wolfsburg on kogunud 60, Dortmundi Borussia 58 ja Frankfurdi Eintracht 57 punkti. Wolfsburgil ootavad ees mängud Leipzigi ja Mainziga, Dortmundil Mainzi ja Leverkuseni Bayeriga ning Eintrachtil Gelsenkircheni Schalke ja Freiburgiga.

Freiburg sai võõrsil 4:1 võidu Kölni vastu. Freiburg asus Nils Peterseni ja Ermedin Demirovici avapoolaja väravatest ette, aga Sebastian Andersson lõi teise poolaja algul ühe värava tagasi. Kölnil oli teisel poolajal suurepärane võimalus lüüa 2:2, aga Ondrej Duda eksis 11 meetri karistuslöögil. Freiburgile kindlustasid võidupunktid Vincenzo Grifo ja Jonathan Schmidi tabamused vastavalt kolmandal ja kuuendal üleminutil.

Täiendatud kell 21.04. Liigasse püsimajäämise nimel võitlevad Berliini Hertha ja Bielefeldi Arminia leppisid 0:0 viiki, mis tähendab, et kohad 14.-17. (Berliini Hertha, Bremeni Werder, Arminia ja Köln) mahuvad kahe punkti sisse. Schalke langemine esiliigasse on kindel. Teine langeja ja üleminekumängudele suunduv vmeeskond on selgumisel.

Köln - Freiburg 1:4 (0:2)
50. Sebastian Andersson - 18. Nils Petersen, 20. Ermedin Demirovic, 90+3. Vincenzo Grifo, 90+6. Jonathan Schmid

Realiseerimata penalti: 62. Ondrej Duda (Köln)

Frankfurdi Eintracht - Mainz 1:1 (0:1)