Taktikaline Ranieri uudsele Juventusele pidupäevapunkte ei jätnud (vaata galeriid!) (0)

Itaalia õhtune vooru "nael" Torino Juventuse ja AS Roma vahel lõppes Juventuse napi alistumisega.

Kahe Itaalia hiiu heitlus on kütnud kirgi juba paarkümmend aastat ning kuigi tänasel päeval ei olda liigatabelis üksteisele lähedalgi (vahe on 30 punkti), siis allahindlust üksteisele ei tehta sellegipoolest. Viimastel aastatel pole tiimid väga väravateni jõudnud ning omavahelistes duellides on keskendutud kaitsmisele - viimase 360 minutiga oli vaid kolmel korral pall võrku sahistanud. Eelise sai omavaheliste mängude arvestuses anda Bianconerile, kes oli viimasest seitsmest mängust viiel pääsenud võiduga.

Algkoosseisude põhjal oli selge, et ka Max Allegri tuli Stadio Olympicole võitma, kuigi tal neid punkte tarvis ei olnud. Claudio Ranieri hoolealustel oli seevastu iga punkt kulla väärtusega - vaid kuus punkti lahutas neid suurepärasest kolmandast kohast. Samas kaotuse või viigi korral jäänuks nad seitsmendaks ehk eurokohtadest üleüldse välja.

Esimesel poolajal olid tiimid kokkuvõttes üsnagi võrdsed. Kuigi meistriklubi valdas rohkem palli, siis väga palju enamat nad sellega ei saavutanud. Samas korra sai kontrarünnakul Juan Cuadrado täiesti vabalt löögile, kuid 35-aastane endine Parma legend Antonio Mirante tegi vapustavat tõrjetööd. Ühel rünnakul ragises ka Wojciech Szczesny peakohane pärast Lorenzo Pellegrini pealelööki.

Teisel poolajal jätkati sarnaselt, kuid Cristiano Ronaldo juhitud Juventuse ründeosakond oli rünnakutel veelgi mannetum. Korra suutis nimekas portugallane küll palli võrku sutsata, kuid hilisemal ülevaatusel ütles karm videokohtunik: "No goal."

Murdepunkt tuli 79. minutil, mil tiitlivõitjate põhiline keskkaitsja ja kapten Giorgio Chiellini tegi ühe rünnakuga kaks kala. Esiteks ei suutnud ta kerget palli klaarida, tõstes selle otse Cengiz Ünderi jalale. Sealt liikus see edasi Alessandro Florenzile, kes mängis väga täpselt seina Edin Džekoga ning pääses seeläbi mööda Chiellinist. Järgnes väga enesekindel tõste ning poolakast Szczesny oli jõutu - 1:0.

Kuigi Juventus proovis leida vastumürki Ranieri kaitsemängule, siis lõpuks said nad ikkagi taaskordselt haavata. Viimasel lisaminutil jooksid Roma mehed kärmelt rünnakule ning peale paari söötu jõudis pall Edin Džekoni, kes cristianoronaldoliku kindlusega palli võrku lükkas.

AS Roma - Torino Juventus 2:0 (0:0)