Tallinn C.F. sihib Ratnikovi juhtimisel II liigast tippu (28)

Tallinn C.F. pärast eelmise vooru 6:1 võitu Dünamo üle. Foto: Tallinn C.F. FacebookEesti jalgpalli meistrivõistluste II liigas võib tänavu näha meeskonda, kes kogemustega platsil ja selle ääres võiks pakkuda konkurentsi nii mõnelegi Premium liiga tiimile.

Nimelt loodi käesoleva aasta algul Tallinn C.F. nime kandev meeskond, kelle 29 mängijast koguni 21 vähemalt Esiliigas mängimise kogemust omavad. Lisades siia veel asjaolu, et sama tiimi juhendamisega väljaku kõrval tegeleb ei keegi muu kui Sergei Ratnikov, olemegi kokku saanud põneva koosluse, kelle tegemiste ja edasiste plaanide kohta pisut lähemalt uurida.

Millest siis üldse säärane idee alguse sai ja kuidas õnnestus ühel madalama liiga meeskonnal kokku lüüa löögirusikas, mis, nagu öeldud, suudaks ilmselt silmad ette teha nii mõnelegi kõrgema liiga satsile? Meeskonna üks asutajatest Gert Reinberg, kel ka ise Esiliigas pallimise kogemus olemas, tõdeb, et lapsepõlvest saadik jalgpallis sees olles näed ikka asju, mida parandada või teisiti teha saaks.

Seeläbi tunti ka, et Eesti vuti puhul on ehk liigagi palju neid mängijaid, kes noorena suurt potentsiaali üles näitavad, kuid teatavas vanuses erinevatel põhjustel kõrgeimatest püüdlustest siiski loobuvad. "Aja jooksul on jalgpalliga seotud tutvusringkond nii suureks kasvanud, et näed kui palju häid mängijaid tegelikult "ripakile" jäävad. Seega hakkasimegi juba kaks aastat tagasi mõtlema, et võiks oma tuttavatest panna kokku meeskonna, kellega siis koos jalgpalli nautida ja üheskoos millegi vinge poole püüelda," räägib Reinberg.

Võrdsed mängud Paide Linnameeskonna ja Tallinna Kaleviga

REKLAAM

Ta lisab: "Kui mõned aastad tagasi pillid kotti pannud JK Kotkad meile noortele poistele oma liigakohta ei usaldanud, siis nüüd tekkis uus võimalus JK Visadusega, kelle juhte ma teadsin. Pärast eelmise hooaja lõppu rääkisime asjad läbi, jõudsime diilini ja nüüd saimegi nende lõpetamise järel vabanenud koha II liigas üle võtta."

Ratnikov paneb end hetkel proovile madalamas liigas. Foto: Gertrud AlatareJaanuaris esimesi trenne üheskoos tegema hakanud Tallinn C.F. hakkas kõneainet pakkuma juba esimeste kuudega. Nimelt kohtuti hooaja eel vastavalt Premium liigas ja Esiliigas pallivate Paide Linnameeskonna ja Tallinna Kaleviga, kellest esimesele väärt lahingu järel 1:3 kaotati ning teise üle juba 4:2 võit võeti.

II liiga uustulnukate nõustaja ja juhendajana tegutsev Sergei Ratnikov lausub, et nii hooajaeelsed sõpruskohtumised kui liigamängud on näidanud, et säärane kooslus saaks edukalt hakkama ka kõrgematel astmetel. "Enne ma ei teadnud II liigas toimuvast midagi. Aeg-ajalt vaatasin tulemusi, aga tasemest polnud õrna aimugi. Nüüd tulen ja vaatan, et väga hästi mängitakse siin! Kohati pall liigub nagu meistriliigas ja kõvasti võideldakse pidevalt."

Potentsiaali ka Esiliigas hakkama saada

Ligi 20-aastat erinevaid kõrgliigameeskondi juhendanud loots lisab: "Praegu on poistega diil, et mina neid nii kaua aitan kui vähegi võimalik ja eks siis näis, kuhu meil välja jõuda õnnestub. Usun juba praeguse meeskonnaga võiksime Esiliigas ilusti hakkama saada. Lisaks on meil vähemalt 6-7 mängijat, kes oleksid hetkel ka Premium liigas kõvad tegijad. Nagu meil siin sõpruskohtumised Paide ja Tallinna Kaleviga tõestasid – olime mõned nädalad trenni teinud ja suutsime väga ilusti palli hoida."

Eesti kõrgeimas liigas viimati Sillamäe Kalevit juhendanud Ratnikovile avaldab muljet ka Tallinn C.F.-i ühtsus ja kirg mängu vastu: "Minule väga meeldib, kuidas poisid tahavad mängida. Ma pole ammu sellist kirge näinud – nii trennis kui mängudel kõik annavad maksimumi ja üksteist toetatakse pidevalt!"

"Sellist õhkkonda ei Levadias ega Tammekas polnud"

Kogenud treeneriga nõustub ka meeskonna kapten Kevin Ingermann, kes esindanud eelnevalt meistriliigas nii FC Levadiat kui Tallinna Kalevit. Tänavuse hooaja eel ka sünnilinna esindustiimi Tartu Tammekaga harjutanud keskkaitsja leiab, et just meeskonna sees valitsev ühtekuuluvustunne on see, millega Tallinn C.F. kaugele võiks murda: "Sellist õhkkonda minu arust ei Levadias ega Tammekas polnud."

Endine noortekoondislane Kevin Ingermann hindab meeskonna sees valitsevat õhkkonda. Foto: Tallinn C.F. Facebook2012. aastal Eesti U-19 koondise ridades finaalturniirilgi mänginud Ingermann lisab veel: "Kui ma nüüd võrdlen Tammeka ja siinseid trenne, siis minu arust vahet polegi. Ma ei saaks öelda, et Tammeka trennis olnuks raskem, siin kõik annavad 100 protsenti ja seega tuleb ka endal kõvasti pingutada."

Teine tiimi eestvedaja Juhan Noode jätkab koos Gert Reinbergiga üldisematel teemadel. Nad sõnavad, et meeskonna nimi Tallinn C.F. (ehk Tallinn Club de Fútbol) sai valitud austusest Hispaanias viljeletava mängustiili üle. Pallivaldamist ja "tiki-takat" mainib ära ka peatreener Sergei Ratnikov: "Ajan siin täpselt sama liini ja stiili, mida oma eelnevates tiimides. Tahame kohtumist ise pallivaldamisega domineerida ja pikkade söötude asemel otsime madalaid ja kiireid passe. Näen, et poisid naudivad sellist tehnilist jalgpalli."

Vaadatakse ka tulevikku

Meeskonna eestvedajad lisavad veel, et praeguse meeskonna ehitamise juures vaadatakse juba ka kaugemale. "Plaan on jõuda meistriliigasse välja! Nii Raika [Ratnikov] kui mängijad ise tunnevad, et see on võimalik ja selle nimel me siin töötame. Aga üks asi on sportlik pool - me tahame areneda ka klubina tervikuna. Juba praegu näeme vaeva, et publikut mängule kutsuda ja neile siin elamust pakkuda - korraldame vaatajamänge, valmistame pirukaid ja teed. Kahju ainult, et siin [klubi kodustaadionil Wismari staadionil] korralikku tribüüni pole, see aitaks asjadele oluliselt kaasa," räägivad Noode ja Reinberg justkui ühest suust.

"Hooaja eel otsisime ka väga aktiivselt sponsoreid - käisime ligi 100 inimesega jutul. Mingeid tulemusi see ka tõi, aga esialgu on väga raske rahastajaid veenda - peame ise tulemuste ja tahtega näitama, et meid tasub usaldada! Lisaks tahame peagi oma noortesüsteemi rajada, et kõrgemate liigade nõudeid täita ja tõesti ühe toimiva klubi paika saada. Pikemas perspektiivis tahaksime ka oma staadionit, aga see on juba kaugem unistus. Mõned võivad vaadata jah pisut skeptiliselt, aga me oleme noored ja kes keelab meil unistada! Ideid on väga palju ja praegu jääbki kõik edaspidine raha taha. Aga näeme vaeva ja küll kõik omal ajal tuleb," jätkab Reinberg.

Nii-öelda nullist alustamist ning kogu meeskonna arenemist ja eesmärkide seadmist hindab ka tiimi kapten Ingermann: "Usun, et säärast kooslust ja perspektiivi pole Eesti jalgpallis päris pikalt olnud. Mina tulin ka siia tiimi ja nägin, et see on ideaalne punt, kus teha midagi, mida varem pole korraldatud. Saame alustada nullist ja näha, kuidas asi areneb. Juba praegu on väga hästi tunda, kui kiiresti paari kuu jooksul asi idee tasandilt toimivaks tiimiks muutus."

Foto: Tallinn C.F. FacebookMeeskonnas 9 kõrgliigakogemusega mängijat

Reinberg oskab lisada: "Eks me enda sõprusringkondadest oleme siia mängijaid kutsunud ja sisuliselt kõik kellega oleme rääkinud, on lõpuks meiega ka liituda tahtnud. Mõned on ehk algul olnud kahtlevad, aga siis trenni tulnud ja jäänud," avaldab klubi eestvedaja pisut tagamaid, kuidas enda ridadesse ka üheksa kõrgliigakogemusega mängijat (Rejal Alijev, Oliver Heliste, Kevin Ingermann, Taavi Maiste [endise nimega Viikna], Henry Niinlaub, Andero Pebre, Marten Saarlas, Edwin Stüf, Ian-Erik Valge - toim.) on suudetud meelitada.

Meeskonna asutaja ja eestvedaja jätkab, et ka Ratnikovi meeskonna tegemistesse kaasamisele aitas kaasa asjaolu, et ta eelnevalt kogenud treeneriga FC Elvas kokku puutunud oli. "Teadsin, et ta hetkel on vaba ja mõtlesingi uurida, kas ta on valmis meid aitama. Raikale idee väga meeldis ja siin ta nüüd ongi," räägib Reinberg, lisades, et kõrgemale tõustes on valmidust tiimiga liitumiseks üles näidanud juba ka mitmed praegused Premium liiga mängijad.

Ratnikovi rollist veel pisut lähemalt rääkides jagub nii Ingermannil, Noodel kui Reinbergil kogenud treeneri suunas vaid kiidusõnu. "Kuttidel on ikka väga hea meel, et nad niivõrd kõva treeneri käe all treenida ja mängida saavad," lausub Noode. Reinberg täiendab teda: "Raika oskab jah meist maksimumi välja võtta. Mul on veel väga hästi meeles, kuidas Raika ütles, et viimati nägi ta 1996. aastal Pärnu Tervise juures, kuidas mängijad põlesid ning tahtsid mängida, ja et nüüd näeb ta meie satsis seda sisemist põlemist uuesti!"

Kommentaarid

REGISTREERITUD (3)
ANONÜÜMNE (25)

Andre93   •  
(88.192.63.***)
Hea punt, aus jutt, stata jutt tundub veidi ulme, aga kokkuvõttes ainult head sõnad!!
Andre93   •  
(88.192.63.***)
Forza TCF!!
Andre93   •  
(88.192.63.***)
Mehejutt!!

MEISTRITE LIIGA TEISIPÄEV
Meistrite liiga on tagasi: kõik pilgud lasuvad Ronaldol ja tema kahel eksarmastusel
PÕNEV LUGEMINE
Sambavuti värskeimast  malandro st ja Real Madridi uudsest probleemist
EILE VÄLJAS
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID
REKLAAM
PREMIUM LIIGA
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
33
23
10
0
105:31
79
2.
33
23
6
4
102:24
75
3.
32
22
8
2
102:29
74
4.
33
18
7
8
73:47
61
5.
33
13
7
13
58:71
46
6.
33
12
7
14
48:53
43
7.
33
7
5
21
31:92
26
8.
33
6
6
21
46:64
24
9.
33
5
3
25
31:104
18
10.
32
2
7
23
24:105
13
TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK